Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem szégyen hogy Németország...

Nem szégyen hogy Németország 2010 ben visszafizette az első vh tartozását? Minek tették ez a szégyen jele?

Figyelt kérdés
Minek fizették vissza meg miért nem mond nemet az összes kártérítésre amit a mai napig követelnek? 80 éve történt le kellene szarni...

2022. febr. 18. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

Egyszerű emberek így gondolkodnak igen, hogy ha valami régen történt azt le kell szarni, csak a gyakorlatban ez úgy beleivódott a társadalomba hogy még a mai 14 éves is tud erről, szerinted miért olyan laza az országuk, miért segítenek olyanoknak is akik képesítés nélkül csak úgy be szivárognak az országba, szolidaritásból hogy ne mondhassák rájuk ismét hogy nácik.

Őket tönkre tette a háború, mégis talpra álltak, mi meg dolgozó szegények vagyunk.

2022. febr. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
96%
Egy nemzetközi szerződést illik betartani ha a szavahihetőségről van szó. Ha követelték rajta a kedvezményezettek (nem engedték el) és lejárt a fizetési határidő akkor illik kifizetni.
2022. febr. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Nem szégyen mert a német az egy hulladéknép.
2022. febr. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Aha...

Vegyük mondjuk Magyarországot. 1000 éve beszélhetünk Magyarországról, mint ilyenről. Ha 80 éve kártérítésre ítéltek az annyit tesz, mint egy 80 évig élő embert 6 éve ítélték volna kártérítésre.

Ha hitelt veszel fel a lakásodra, azt 20-30 évig fizeted. Az bőven több, mint egy ország számára 80 év. Miért nem szarod le akkor, minek fizeted még?

2022. febr. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az ókor a rabszolgaságra, a feudalizmus a földbirtokra épült, a kapitalizmus meg pusztán a pénz által birtokolható hatalomra, a tőkére.

Hogy is képzelheted, hogy valamilyen adósságot csak úgy elengednek?

Hitler ugyan beszüntette a fizetést, de ez attól még nem évül el, a háború után természetesen újra elővették a tartozást, és átütemezve kellet azt tovább törleszteni, mondjuk a feltételeken azért javítottak, lásd Marshall segély és már figyelembe veszik a terhelhetőséget még az államadósságok esetén is, de még az egyszerű átütemezésnek is olyan komolyak a következményei, hogy minden érintett el szeretné kerülni, mert sokkal többe kerül neki, ha nem rendesen perkál.

Ez a civil életben is így van, egyszer összejött valahogy huszonvalahányezer adósságom, mert külföldön laktam és szartam rá, aztán ez egyre nőtt, bírósági, meg ilyen, olyan költség, végrahajtói díj és hasonlók, olyan fél milla körül járt már, de a végére mindig a már megnövekedett költségek szaporodtak, akár duplázódva is, az eredeti adósság már szinte meg sem jelent sehol, mert ugye a bíróság nem tehet arról, hogy neki foglalkoznia kellett az ügyemmel, sem az ügyvédek, akiknek megvannak az óradíjaik, így hát mire észbe kaptam, sebtében gyorsan kifizettem a már-már gigászi végösszeget, azok meg aztán kipengették egymásnak, ami járt nekik, vagy tudomisén, de tanultam az esetből, na és tanácsolom mindenkinek, hogy jobban jár, ha penget időben, mert csak baja származhat belőle, ha huzakodik, vagy félvállról veszi a kötelezettségeit és ugyanez van az országokkal is, aki kekeckedik, azt kicsinálják, hogy attól kódul.

2022. febr. 18. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#1


Mivel a (nyugat)-német gazdaságot iszonyatos mennyiségű pénzzel támogatta az USA, így nem volt annyira nehéz...

2022. febr. 18. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Oroszok nem fizették ki úgy tudom.
2022. febr. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!