Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi történt a francia gyarmatok...

Mi történt a francia gyarmatokkal miközben a németek megszállták Franciaországot?

Figyelt kérdés
Hogyan működött tovább a gazdaság, ha a hátország német megszállás alá került és az addigi irányítás megszűnt? A gyarmatokon állomásozó francia katonaság utánpótlását hogyan biztosították központ kormány nélkül? A gyarmatokon élő lakosság hogyan viszonyult a háborúhoz, nem látta benne a lehetőséget a gyors függetlenedésre?

2022. febr. 18. 14:22
1 2
 11/16 kürasszír ***** válasza:

# 9


Igen, maradt francia kormányzat Francia Indokínában 1945 elejéig:

[link]

2022. febr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a linket, rövidesen elolvasom.

Ami a hadihajókat illeti, Földi Pál egy munkájában olvastam, hogy Japánnak cirka 300 hadihajója vol, az USA-nak meg 200, természetesen kerekítve, nem volt részletezve, csak ha jól emlékszem a hordozókat, meg a csatahajókat adta meg máshol külön, de azok száma már nem marad meg bennem.

Lehet persze, hogy az USA esetében csak a Csendes őceáni flottát vette, az Atlantit nem, de erre a két számra és az egyharmados többségre emlékszem felkerekítése miatt.

Elég sok könyvet olvastam Földitől és vannak ugyan újszerű meglátásai, amelyek vitákra adnak okot, de adatokban nem szokott tévedni, bár persze lehetséges.

2022. febr. 21. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 kürasszír ***** válasza:

# 12


Az 1922-es washingtoni haditengerészeti szerződés szabályozta a nagyhatalmak hadiflottáinak méretét.


Ennek értelmében az amerikai haditengerészet durván 5 : 3 arányban lehetett nagyobb a japánokénál. A világ legnagyobb és legerősebb haditengerészete továbbra is a brit maradt.


A számoknál egyes hadihajótípusoknál azonban kedvezőtlenebb volt a valóságos amerikai-japán erőarány.


Például 1941 végén a 17 db amerikai csatahajóval szemben csak 10 db japán csatahajó állt, azonban 4 db japán gyors csatahajó/csatacirkáló (Kongo, Kirishima, Haruna, Hiei) a USS Arkansas kivételével az összes amerikai csatahajónál jóval gyengébb volt, mind tűzerőre, és különösen páncélzatra.

A II. világháborúban az USA további 8 db csatahajót és 2 db csatacirkálót állított szolgálatba, a japánoknak pedig 2 db csatahajójuk készült el.


[link]

[link]

2022. febr. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 kürasszír ***** válasza:
Ha érdekelnek a korszak hadihajói, olyan alapkönyvek, mint a Conways All the Worlds Fighting Ships már sok helyről letölthetőek PDF-ben. [link]
2022. febr. 21. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Köszönöm a tájékoztatást de ilyen mélységben nem akarok ebbe belemenni, kevés az időm rá, meg amúgy is engem főleg az ókor, meg a középkor egyes szűk területei érdekeltek, mikor melyik az elmúlt évtizedek során, azokról többet is tudok.

Belenéztem azért a linkekbe, köszönöm.

2022. febr. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 kürasszír ***** válasza:

Szívesen!


John Warry: A klasszikus világ hadművészete című műve nekem is kedves könyvem. [link]

2022. febr. 21. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!