Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Rendkívüli háborús helyzet...

Rendkívüli háborús helyzet idején civilként behívhatnak engem is polgári védelemre?

Figyelt kérdés

Ha jól emlékszem, benne van az Alaptörvényben, hogy rendkívüli helyzet idején civil férfiakat is behívhatnak a haza védelmére. 38 évesen engem is? Mi történik ha megtagadom? Ha elmenekülök?

Ha Putyin nem áll meg Ukrajnánál, történhet ilyen?


2022. febr. 24. 08:46
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
24%
Ha háború lenne, nem tennél a hazádért?
2022. febr. 24. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
100%

Teoretikusan igen, de erre minimális az esély, ez gyakorlatilag a legvalószínűtlenebb kimenetele ennek a háborúnak.

HA Oroszország megtámadja Magyarországot (ami nem fog megtörténni, mert NATO tagországot nem támadna meg Putyin) elvileg behívhatnak. Ha megtagadod, büntethető vagy.

"Ha Putyin nem áll meg Ukrajnánál, történhet ilyen?"

Ha Putyin megtámadná Magyarországot, kénytelen lenne a NATO lépni, az oroszok pedig nem akarnak háborút a NATO-val és az USA-val.

2022. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
20%
Ő nem,gondolom liberális 🤷
2022. febr. 24. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
75%
4 - Mondjuk egy Oroszország - Magyarország háború kimenetele elég egyértelmű. Ha felkapod a fegyvert, ha nem, Magyarországnak vége lenne.
2022. febr. 24. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
100%

#5


Egymagában igen, de akkor nem csa kegy kanyart tesznek és M.o a cél hanem Románia,Szlovákia is pl és mivel NATO tagállamok vagyunk, biztos nem csak a magyar honvédség lenne ott.


Kicsi az esély arra hogy megtámadjanak pont emiatt, de jobb felkészülni. Én mennék kiképzésre ha hívnának, a saját érdekem is megtanulni a fegyverhasználatát.

2022. febr. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
#3 Nem vagyok liberális, de a testi épségem fontosabb. Új-Zélandra menekülnék, ez a terv.
2022. febr. 24. 08:57
 7/39 anonim ***** válasza:
94%

Édes kérdezőm, fentebb az egyik fasiszta leliberálisozott téged, gondolom abból kiindulva, hogy ilyen gyáva szar csak liberális lehet. Aztán kiderül, hogy nem is az vagy, :) hanem a buta magyar bólogató többséghez tartozó gyáva alak.

EGyébként ha átjössz az utazási topicba, ott tudunk neked segíteni abban, hogy miért nem tudsz beutazni új zélandra. SZóval bukik a mesterterved.

2022. febr. 24. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 A kérdező kommentje:
Nem vagyok hajlandó golyót kapni a seggembe azért, mert egy elmebeteg ruszki fasznak elgurult a gyógyszere és mert nincs ütőképes hadseregünk, ami miatt védtelen civileket kell pajzsként felhasználni egy agresszor atomhatalom ellen. Ennyi a véleményem, b..meg. Aki meg liberálisozik, azt első körben küldeném a tajgára AK 47-tel a kezében a frontra.
2022. febr. 24. 09:14
 9/39 anonim ***** válasza:
88%

8 - Én nem kritizállak azért, amiért elmenekülnél a háború elől. Elvégre a háborút politikusok indítják el, és véletlen sem ők küzdenek a fronton, innentől kezdve elég álságosnak tartom, amikor arról papolnak, hogy saját életed árán meg kell védened a hazát...

Viszont a felvázolt helyzet nagyon valószínűtlen, szerintem nem kell azzal számolnod, hogy Oroszország megtámadná Magyarországot.

2022. febr. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
100%
“ Nem vagyok liberális, de a testi épségem fontosabb. Új-Zélandra menekülnék, ez a terv.”. Ha vilagméretű konfliktussa eszkalálódik ott sem lennél biztonságban, ez nem a 20. Század eleje.
2022. febr. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!