Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna eddig mit veszített...

Ukrajna eddig mit veszített ebben a háborúban?

Figyelt kérdés

Egy írást találtam az orosz veszteségről.


hét repülőgépet,

négy helikoptert,

több mint tíz páncélozott járművet és

körülbelül száz katonát veszített,


De az ukránkról nemtalálok.



2022. febr. 26. 14:44
 1/2 anonim ***** válasza:
Ukranoknak szerintem duplaja
2022. febr. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ukránokról az uolsó adat amit találtam tegnap éjfél.

ekkor hivatalosan 137 halott volt és 3-400 sebesült. Valamint 1000 fölötti civil áldozat. Repülők tekintetében nehéz tudni, hiszen több még ha nem is semmisült meg, de nem tud felszállni a reptér állapota miatt. Tankokról viszonylag keveset hallani, de jópárat lehetett látni kiégve. Ugyanakkor az ukránok főleg a felxibilisebb, vállról indítható Javelinekkel érnek el sikereket, így a saját páncélosaik talán "hátrébb" helyezkednek el, nincsenek annyira kitett helyzetben. Más helyeken 600 körüli "frissebb" becslésekről hallottam, de ez mind csak találgatás.


Oroszorkról frissebben olyann számk keringenek:

100+ Tank

500+ páncélos csapatszállító (apc)

7 helikopter

10 repülő

3000+ halott


Valószínűleg ezek az ukránok felé irreálisan kedvező adatok, de a helyzet logikája szerint, miszerint az oroszok támadnak és az ukránok döntenek arról hogy hol ütközzenek meg egyértelműen azt jelentik hogy jelentősen nagyobb orosz áldozatokra lehet számítani. Rengeteg videó kering az ottragadt civilektől. Ezeken nagyrészt orosz áldozatok vannak, úgy néz ki sokszor rajtaütéseken veszítve. (Egész 10-15 járműves konvojok kiégve), ami szintén ezt támasztja alá.


Twitteren van jópár Open Source Intelligence site/forrás, talán most az a leghitelesebb hely ahol információt lehet találni.

2022. febr. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!