Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Byraktar drónok mennyire...

Byraktar drónok mennyire olcsók a vadászgépekhez képest?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy élettartamuk során a saját értékük hányszorosa megy el, ha csak gyakorlatoznak vele? Mert egy gripen 85 millió dollár, de gondolom rohadt drága a repülés vele, a karbantartás, a kiképzés, a hangár, felszállópálya, alkatrészek. Ezzel szemben ez a török drón csak 2 millió dollár, keveset fogyaszt, egy mezei rotax motor van benne. Gondolom fillérekből kijönne az, hogy a honvédek játszadozhassanak valamivel + migriket figyeljék a határon.

2022. márc. 4. 15:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk, ha valaki vadászgépeket arra használ, hogy migriket figyeljen a határnál, az az agyúval verébre kategória

Ettől függetlenül a drónók az egyik olyan tétel a haderőfejlesztésből, ami eddig kimaradt, pedig nagyon fontos lenne.

2022. márc. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal, komoly károkat okoznak az orosz hadseregnek, mondjuk azért annyira nem hatásos, mint az amerikai verzió, de a semminél jobb.
2022. márc. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Azt nem hiszem el, hogy mi itthon nem tudnánk összedobni egy ilyen drónt! Vagy le van védve? Vagy le van osztva, hogy ki gyárthatja, mint a kgst-ben?
2022. márc. 4. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Azt nem hiszem el, hogy mi itthon nem tudnánk összedobni egy ilyen drónt!"


Lehet, de a repülőgépgyártáshoz nem értünk, nem most fogjuk a világot megváltani.


Egy érdekes cikk róla, és, hogy eredetileg mire tervezték:

[link]

2022. márc. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Le kell koppintani nagyjából. Persze nem pont ugyanolyanra. Biztos vagyok vagyok benne, hogy vannak magyarországon olyan mérnökök, akik megtudnák oldani.

Ezt utálom a legjobban, nem most váltjuk meg a világot, akkor mikor? Majd holnap? Ahol a szándék, ott a megoldás.

2022. márc. 4. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"Ezt utálom a legjobban, nem most váltjuk meg a világot, akkor mikor? Majd holnap? Ahol a szándék, ott a megoldás."


Nyilván vannak szabadalmak is a világban, ami nem csak úgy megy, hogy lekoppintom. Nem kicsit kell érteni az aerodinamikához, és nem mellékesen van egy irányítóterminálja is, gondolom az se úgy meg, hogy rakok rá egy windows-t és futtatom az dron.exe-t. :D

2022. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Most nincs kedvem kikeresni"


Akkor tervezz egyet, mi tart vissza?

2022. márc. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%
Nagyon sok mindent terveztem már, mert gépészmérnök vagyok, géptervező szakon végeztem, mondjuk drónt még nem, de lehet nekiülök a solidworksnek😂.
2022. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sokkal-sokkal olcsóbb, főleg a TB2 ami egy kifejezetten olcsó drón. A korszerű IV. gen. gépekhez képest olyan ~1/30, az V. generációsokhoz képest ~1/50 a beszerzési, rendszerbe integrálási ára. Az üzemeltetése is töredék árú, s nem csak az üzemanyag miatt. Egy korszerű vadászbombázó egyetlen harci bevetéssel sem járó felszállása mindent összevetve simán elfüstöli egy autó árát (ha nem többét). Drága és hosszú a pilóta, karbantartók, fegyverzetkezelők, légiirányítók kiképzése / repült óra, a "kopó alkatrészek", fent kell hozzá tartani egy repteret (még ha több gép is állomásozik rajta), azt védeni, a légiirányítás, a gépek, alkatrészek, fegyverek elhelyezése, a javító/karbantartó bázis stb. stb. stb.

Pont ezért is mondják, hogy amíg a XX. század fegyverei a harckocsi és a repülőgépek voltak, addig a XXI. századék a drónok lesznek (már most azok), mert olcsóbb, gyorsan rendszerbe állítható, így ugyanannyi pénzből sokkal több üzemben tartható, bevethető egyszerre (+kisebb célpont, +reptér nélkül is üzemben tartható akár a harctér közeléből indítva, +nem kell hosszadalmas kiképzés).

2022. márc. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!