Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Miért van jelentősége a...

Miért van jelentősége a boszporusz-szoros, törökország általi lezárásának?

Figyelt kérdés
Néztem a térképet de nem vagyok jártas a témában, úgyhogy nem értem. Ugye a háború kirobbanásakor ukrajna nagyon kérte, törökország eleintr visszakozott, nekem úgy tűnt mintha jelentőség teljes lenne. Mit keresnek orosz hadihajók a boszporusz szoros másik oldalán vagy hogy van ez?

2022. márc. 4. 18:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A többi orosz kikötőből nagy mennyíségű hadianyagot és ellátmányt hajóval is lehet vinni Odessza környékére plusz extra hadihajók is érkezhetnek pl az Északi-Tengeri flottától.
2022. márc. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Akkor most már csak azt nem értem.. hogy miért van a földközi tengeren, vagy úgy a boszporusz-szoroson túl orosz kikötő? Pláne hadihajókkal?
2022. márc. 4. 19:00
 3/14 anonim ***** válasza:
11%

Fekete tenger es a Foldkozi tenger kozott a Boszporuszon lehet atmenni. Fekete tenger Oroszorszag egyik oldala, a Krim felsziget masik oldala viszont a Foldkozi tenger oldalan van. Kell az a kis szoros az oroszoknak, hogy a flotta szabadon tudjon ide-oda mozogni.

De ne aggodj, Erdogan Putyin haverja ... ami ott tortenik, az diplomacia (tehat meg sem tortenik) :)

2022. márc. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
#3 A krím-félsziget a fekete tengeren van. Miköze van oroszországnak bármihez a boszoporusz-szoroson túl, a márvány és az égei tengeren? Miért vannak ott kikötők és hadihajók?
2022. márc. 4. 19:13
 5/14 anonim ***** válasza:
30%
Nezzel mar ra a terkepre basszus!!!
2022. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Kérlek ha nem tudsz normálisan és érdemben válaszolni, akkor itt akarj vitatkozni, köszönöm.
2022. márc. 4. 19:23
 7/14 A kérdező kommentje:
Ne itt akarj*
2022. márc. 4. 19:24
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Fekete tengerrol nem tudnak kimenni Amerika fele ha le van zarva a Boszporusz. De ne feltsd az oroszokat - ha menni akarnak, menni fognak.


Kubai valsagnal mi volt? Amerika blokadot vont Kuba szigetei kore ... es mi tortent (?) ... 3 orosz atomtengeralattjaro feljott a blokad mogott es kitettek az atomraketakat Kuba szigeteire :))) Cummi volt az USA-nak ... azonnal le is ultek a targyaloasztal melle (ha jol emlekszem).

2022. márc. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
De én azt kérdeztem a #4-nél, hogy miközük van a boszoporusz szorosun túl bármihez is az oroszoknak? Miért kelhetnek járhatnak hadihajóik és miért van nekik ott kikötőjük?
2022. márc. 4. 19:29
 10/14 anonim ***** válasza:
70%
Tényleg csak rá kell nézni a térképre. Oroszország határainak kb. 70%-a tenger, tehát logikus, hogy van egy csomó hadihajója. Ezeket szerette volna bejuttatni a Krím közelébe, hogy délről is tudjon utánpótlást vagy újabb csapatokat biztosítani.
2022. márc. 4. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!