Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy esetleges hadbalépésnél,...

Egy esetleges hadbalépésnél, besorozásnál ez kizáró ok?

Figyelt kérdés
Ha bármikor bármiért kialakulna egy háború az ország területén, és - legalábbis az elején - nem atomháború lesz, akkor egy pánikbeteg, agorafóbiás, borderline személyiségzavaros 27 éves fiút besoroznának? Az utcára sem tudok kimenni...

2022. márc. 13. 08:44
 1/10 anonim ***** válasza:
8%

Figyelj.

Tudsz lőni? Nem.

Értesz bármilyen fegyverhez? Nem.

Bármilyen katonai járműhöz? Nem.


Akkor, ha teljesen egészséges lennél sem kene menned sehová. Nem hülyék azért tényleg..

2022. márc. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Nem kizáró ok.
2022. márc. 13. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
45%
Téged nem fognak besorozni, meg engem se sajnos. Már, mint én a kiképzésen tuti megbuknék, mert nem tudnék időre futni, nem tudok megcsinálni 5-10 darabnál több fekvőtámaszt és felülés sem megy, a sörhasam miatt az ágyból se kelek fel könnyen. Meg rossz a bal szemem és gyenge fizikumú vagyok, szóval közelharcban megdöglenék, ha az ellenség nem egy 50 kilós gyerek, mert én 90 kiló körül vagyok, de vékony vagyok, csak nagy a hasam. Szóval én se leszek katona. Bár a lőfegyvereket szeretem kis korom óta nagy fegyver barát vagyok, meg lőni tudnék.
2022. márc. 13. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3 háborús időben nem nagyon van ilyen képzés.
2022. márc. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk én a pisztolyokhoz, puskákhoz értek, régen lőtéren lőttem is pár fegyverrel Pesten unokatesómmal voltam egy lőtéren és ott megtanultam a fegyvert betárazni, tárba berakni a töltényeket, plusz ugye értek a fegyver kibiztosításához, meg, ha olyan a fegyver, hogy át lehet kapcsolni mondjuk félautomatáról automatára ahhoz értek, illetve a jobb szememmel tökéletesen látok, szóval akár mesterlövész lehetnék, mert csak a bal szemem rossz, bal szememmel nem tudok olvasni sem, mert elmosódva látok vele, de szemvizsgálaton a jobb szememre azt mondták, hogy az nagyon jó, jobban látok vele, mint egy olyan ember, akinek jó valamennyire mindkét szeme. Meg embert ölni szívesen ölnék, én szívesen lőném az ellenséget.
2022. márc. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Háború esetén nem magyon mérlegelnek, mindenkinek érkezik a behívó. A kérdés ceupán az, hogy ezek a mentális betegségeim kizáró okok lennének-e?
2022. márc. 13. 10:51
 7/10 Pintér László ***** válasza:
90%
Nem gondolom, hogy kizáró ok, viszont, ha van papírod róla és normális a sorozótiszt, akkor mivel veszélyt jelentenél a Társaidra vagy Magadra, lehet valami könnyebb front mögötti feladatra osztanának be. Mondjuk tiszt segédnek, vagy konyhára, vagy nem tudom. De csak tipp. Függ attól is,hogy milyen a háború állása. Ha olyan, akkor kezedbe nyomnak egy puskát, elmondják, hogy melyik vége lő, aztán visznek ki.De erre szerintem kevés az esély.
2022. márc. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Sorozásnál, háborúban nem finomkodnak, megy ki mindenki, akinek van 2 keze, lába, aztán majd a fronton kiselejteződik...
2022. márc. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Soros György és hű szolgája Márky-Zay akar minket ebbe belekeverni, Orbán nem, mégegy érv április 3.-án Orbán mellett.
2022. márc. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Még egy érv az oktatás azonnali fejlesztése mellett, hogy ne legyenek ennyire primitívek az emberek. 2 perc alatt megtalálhatod a nyilvános interjút Péterrel, aminek kontextusából kiragadtak egyetlen mondatot... és ti, mint egy papagáj, szajkózzátok, amit a vezér parancsol a tv-ben, facebookon.
2022. márc. 21. 07:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!