Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ausztria hogy hogy nem tagja...

Ausztria hogy hogy nem tagja a NATO-nak?

Figyelt kérdés
Ergo így meg is támadhatják az oroszok vagy az ukránok, semmit se kell tennie a szövetségnek...

#NATO #Ausztria #tömb #szövetség #orosz-ukrán támadás
2022. márc. 15. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
93%

Akkor az egyetlen esélye hogy támad az űrből, vagy jön a NATO országokon keresztül. Mivel egyik sem engedi át, ezért a NATO hadviselő féllé válik.

Talán az űrből lehetne megtámadni..

2022. márc. 15. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%
Úgy hogy próbálnak semlegesek maradni.
2022. márc. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sztem olyanok mint a panelban aki lopja a fűtést...
2022. márc. 15. 08:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A második világháború után semleges ország lettek. Így nem kellett Szovjet csatlósállammá változniuk mint pl nekünk.

De az EU-ba is csak a 90-es években mérték belépni, a keleti blokk összeomlása után.

2022. márc. 15. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
69%

Ballisztikus rakétákkal hamar lerendeznék, nem kell még csak a NATO-hoz sem érnie az Oroszoknak.

Német ajakúak 45 óta nem annyira rajonganak az USA-ért.

2022. márc. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ausztriát semlegességre kötelezi az 1955-ös osztrák államszerződés és annak alkotmánya, amely megtiltja a katonai szövetségekbe lépést és külföldi katonai bázisok létesítését Ausztria területén. Az osztrák semlegesség valójában kikényszerített semlegesség, mivel ez volt a Sztálin feltétele cserébe azért, hogy Ausztriát ne integrálja a szovjet érdekszférába.
2022. márc. 15. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

De mi lenne, ha most ezt megszegné belépne a NATOba?


Hisz Sztálin halott, a Szovjetunió nem létezik...

2022. márc. 15. 09:33
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi nem lenne, akkor belépne. De nem akar. Amúgy már 55-ben elhagyták a szovjetek Ausztriát.
2022. márc. 15. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a #6-os is leírta. Az '50-es években az USA és a SZU leboltolta, hogy Ausztria független lesz és ennek megfelelően jártak el. Hivatalosan nem, de kvázi NATO tag (fegyverzet, együttműködés). Ha a Hidegháború idején megtámadták volna akkor a NATO bevonult volna amilyen mélyen csak tud, vagy már a támadás előtt segítségnyújtás címszóval felveszik a pozíciókat (a forgatókönyvek számoltak Ausztriával is mint hadszíntér, a deal az volt, hogy hirtelen támadásnál Bécset feladják - nem védhető - és a hegyekben fogják meg az olaszok, németek felé irányuló vörös inváziót).

Szóval azért amiért a görögök meg NATO tagok... (a háttéralkukban azt a nyugatiaknak ítélték és Sztálin nem küldött effektív segítséget az ottani kommunistáknak a polgárháborúban).

2022. márc. 15. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Sztem olyanok mint a panelban aki lopja a fűtést..."

Lehetséges. Én is loptam a panelban a fűtést. Sőt, olyannyira fűtöttek a szomszédok, hogy kénytelen voltam ablakot nyitni télen a -10-ben is. Ilyenkor mégis mit kellett volna tennem? Átmenni hozzájuk, és megkérni őket, hogy csavarják már lejjebb a fűtést, mert nekem melegem van a szomszédban, nem tudok fűteni? :D

2023. jan. 24. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!