Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Hitlert szokás bírálni...

Ha Hitlert szokás bírálni azért, mert visszavonulási tilalommal rengeteg elkerülhető halált okozott a saját katonái körében, és h ez stratégiai hiba volt, akkor ukránokat miért ünnepli most a nyugat ugyenezért?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy annak ellenére, hogy az oroszok 1-2 napja felajánlották a fegyverletétel melletti szabad elvonulást a védőseregnek Mariupolból, ők nem éltek ezzel, és jelenleg úgy néz ki, hogy utolsó emberig és utolsó töltényig harcolnak.


Ez egy nagyon hősies dolog, de ők is tudják, hogy Mariupolt már nem tudják megtartani. Nem értek volna többet ezek a katonák máshol az országban? Vannak még védendő városaik bőven. És akkor talán még ép házak is maradtak volna a városban.


A gyakorlati értelmét ti látjátok ennek?



2022. márc. 23. 01:03
A kérdező szavazást indított:
Szerintem ez butaság amit csinálnak az ukránok
Szerintem ez a helyes stratégia ukrán szemszögből (valaszban kifejthető h miért)
23 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

[link]


Ráadásul már sikerült felrobbantaniuk egy békés teherszállító hajót is.

2022. márc. 23. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
85%

Jelenleg ez nem rossz stratégia, mert húzza az időt, ami az ukránoknak kedvezhet a nagy oroszokra ható külföldi nyomás miatt.

A finn téli háború volt hasonló, ott is az elhúzódó harcok időt adtak a nemzetközi diplomáciának a nyomásgyakorlásra, így Sztálin nem feszítette a húrt és békét kötött a finnekkel.

Nekem úgy tűnik, hogy határozott célja van az oroszoknak, talán az oroszlakta északi és keleti sávot akarják leválasztani Ukrajnáról, összekötve a szakadár régiókat is, aztán leülnek tárgyalni.

De nem vagyok az orosz vezárkar tagja.

2022. márc. 23. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Isti22 ***** válasza:
55%

Zelenszkij parancsolta meg a városvédőknek, hogy maradjanak és utolsó töltényig harcoljanak?


Ha igen, akkor jogos a kérdés.

Ha nem, akkor nem jogos a kérdés.


Szóval belinkelnéd a hivatalos utasítást, hogy válaszolhassunk a kérdésedre? :)

2022. márc. 23. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
Például mert nincs ugyanez. Ha egy csapat védő önként úgy dönt, hogy az életét adja, az nagyon nem egyenlő ha valaki az akaratuk ellenére kreál belőlük áldozatot visszavonulási tilalommal.
2022. márc. 23. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

3:

Én nem állítottam h Z. adta ki a parancsot, ezért fogalmaztam a kérdést úgy ahogy.


De a parancsot valaki láthatóan kiadta.


A kérdésem a döntés meghozójának konkrét személyétől független

2022. márc. 23. 14:49
 6/7 Jeffrey Spender ***** válasza:
6%
Dúl a kettős mérce láthatóan, hogy a jelszavak is egyeznek, a "Küzdeni mindig, feladni soha" hozzáállást Hitler esetén elítélik, eszetlennek, öngyilkosnak tartják, most megdicsőül Zelenszkij ezért.
2022. márc. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
41%

A "független" védőknek ajánlották fel, nem az Azov-tagoknak. Azok ott fognak meghalni Mariupoliban, de hadifogoly sem lesz köztük, nemhogy szabad elvonulás.

Gyakorlati értelme: Zelenszkij keze meg van kötve amíg felfegyverzett ultranacionalista szélsőjobbos csoportok vannak szabadon. Addig semmit sem tud engedni a tárgyalásoknál, mert puccsal megdöntenék és polgárháború lenne. Ha ezek színe-java hősi halált hal, akkor kapnak majd szobrot, meg családtagok plecsnit, meg hősi dalokat stb. de mozgástér nyílik neki hogy a tárgyalásokon engedjen.

2022. márc. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!