Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a különbség az orosz és...

Mi a különbség az orosz és ukrán nép között?

Figyelt kérdés
Ukrajna kb. 30 éve létezik, de halottam történeteket, hogy már a II. vh idején is vtak attrocitásaik...
2022. ápr. 8. 10:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Azt nem tudom, de mindkettő az Eu lerombolásában érdekelt.
2022. ápr. 8. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%
Semmi, teljesen egy tőről fakadnak.
2022. ápr. 8. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 b95 ***** válasza:
72%

Régebb óta létezik Ukrajna, mint 30 év, ezt a hülyeséget nem tudom, mire alapozod.

A Szovjetunióban mint Ukrán SzSzK voltak jelen, előtte tanácsköztársaság is volt, a mai értelemben vett Ukrán állam pedig 1918-ban jött létre, azt megelőzően pedig a cári birodalomban voltak, mint kijevi tartomány.

2022. ápr. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy tőről származnak, igen. De, a mongol invázió(tatárjárás) elsöpörte a Kijevi Ruszot 1240 körül. Onnantól teljesen más utakon fejlődtek tovább évszázadokig. Majd csak Lengyelország feldarabolása után kerültek ismét egy országba 1800 körül. Onnantól voltak egységesítési, beolvasztási kísérletek, de még igy is kb akkora a különbség a két nép közt, mint az osztrákok és a hollandok közt.
2022. ápr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 kürasszír ***** válasza:
83%

Lényeges, hogy az orosztól elkülönült, önálló, modern ukrán nemzeti identitás és öntudat legkésőbb a 18-19. század fordulójára kialakult.


Ennek létrejöttét segítette, hogy az ukrán területek nagy része hosszú évszázadokon át nem orosz, hanem lengyel, majd osztrák uralom alatt álltak.


Illetve, hogy az ukránok nagy része a 16. század végétől görög katolikus vallású lett, azaz unióra lépett a római katolikus egyházzal, elismerte a pápát egyházfőnek, így elszakadt az orosz ortodox egyháztól.

2022. ápr. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 XX.XX ***** válasza:
9%
Az ukránok a szlávok cigányai
2022. ápr. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
27%
Egykutya.
2022. ápr. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Az írásban az Orosz, Ukrán, és Fehérorosz nyelvek 85 %-ban azonosak. A beszélt, élő nyelv már "csak" 74 %-osan, de ettől még testvérnépek.
2022. ápr. 10. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Jeffrey Spender ***** válasza:

# Kürasszír


Ez nekem új, hogy az Ukrán területek nagy része Osztrák uralom alatt állt.


Én úgy tudom, a Lengyelek, a Litvánok, a Törökök, a Tatárok és az Oroszok járkáltak szabadon az Ukrán területeken. A Törökökre utal a потурчитися, побасурманитися kifjezések, átírva Poturcsitisja, Pobaszurmanitisja. Baszurmánoknak, hitetleneknek hívták őket.

2022. ápr. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 kürasszír ***** válasza:
100%

# 9


Galícia és Lodoméria Királyság, illetve Bukovina néven alkotott Lengyelország felosztasai után, majd másfél évszázadon át a mai Nyugat-Ukrajna nagy része két osztrák koronatartományt.


Ennek nagy jelentősége volt, ugyanis osztrák uralom alatt relatíve szabadon fejlődhetett az ukrán nemzeti öntudat és kultúra. Az ukrán nemzeti öntudat bástyája az ukrán görögkatolikus egyház volt.


Ellenben az Orosz Birodalomban párját rikító brutalitással nyomták el és üldözték az önálló ukrán nemzeti törekvéseket. Az orosz állam erőszakos oroszosítást folytatott az ukrán területein, továbbá megpróbálta az ukrán görögkatolikus egyházat elszakítani a római pápától és a katolikus egyháztól, és egyesíteni az orosz ortodox államegyházzal.


Az I. világháború előtt az ukrán nacionalisták nagy része irreálisnak látva egy független ukrán nemzetállam létrehozását, az orosz uralom alatti ukrán területek Osztrák-Magyar Monarchiához csatlakozásával, egy Habsburg uralom alatti osztrák-magyar-ukrán monarchiában látta volna a legkedvezőbb ukrán jövőt.

2022. ápr. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!