Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ukrajnai különleges katonai...

Az ukrajnai különleges katonai műveletek 100%-ban a terv szerint haladnak?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 8. 16:49
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Nyugtával dicsérd a napot.
2022. ápr. 8. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
68%
Sose tudjuk meg, de a legfrissebb hír, hogy Putyin máj elejére elfoglalja, amit akar, és aztán lezárja a hadműveletet.
2022. ápr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kürasszír ***** válasza:
86%

Biztosan nem a terv szerint haladnak.


Oroszország villámháborúra készült, hiszen a bevetett csapatok csak 72 órára elegendő ellátmányt (üzemanyag, lőszer, élelmiszer) kaptak.


Hiszen az orosz hadsereg 80 %-ban bekerítette, ostromgyűrűbe vonta Kijevet, az ukrán fővárost.


Vagyis az egyik orosz hadműveleti cél egyértelműen Kijev bevétele volt.


Azonban súlyos harcok után az orosz csapatok feladták a Kijev elleni támadást és ezen a frontszakaszon visszavonultak.

2022. ápr. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Putyin ott számolta el magát, hogy nagyobb támogatásra számított a 8-11 milliós orosz kisebbségtől.


Kijev bekerítése nyomásgyakorlás lett volna, ez nem jött be, ezért onnan visszavonult. Zelenszkij szerint ők foglalták vissza.

Kijevet elfoglalni csak mindkétoldali hatalmas emberveszteséggel lehetett volna.


Átcsoportosított a keleti és a déli országrészbe.

Nem tartom valószínűnek, hogy Ogyesszát ténylegesen el akarná foglalni, még akkor sem, ha végrehajtanak ott valamiféle katonai hadműveleteket.


Jelenleg a keleti országrészen próbálják bekeríteni az ukránokat.

2022. ápr. 8. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Nevezd már háborúnak, könyörgöm!!! 🤦‍♂️


Amúgy szerintem még a donbaszi csata se fog az oroszoknak sikerülni. 🤷‍♂️

2022. ápr. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen nem a terv szerint halad a háború
2022. ápr. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Jeffrey Spender ***** válasza:
100%
Nem értem, hogy lehettek ilyenek a KGB / FSzB / Hadsereg tábornokai, főtisztjei, hogy ezeket sorra követik el. Nem tudom hogy nem lehetett ennyire felmérni a morált. De nem is értem, én nem is számolnék ellenséges morállal soha. Úgy kell menni hogy óriási ellenállásra számítasz és akkor legfeljebb pozitívan csalódhatsz, és teljesen az ellenkezőjét csinálták.
2022. ápr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!