Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína magára hagyja Oroszországot?

Kína magára hagyja Oroszországot?

Figyelt kérdés

A hírek szerint leálltak a kínai cégek az oroszországi beruházási terveikkel, óvatosan hajlandók csak az oroszokkal üzletelni, mivel félnek a másodlagos szankcióktól, fontosabb számukra a nagyobb amerikai, európai piacok, kereskedelmi kapcsolatok megtartása.


Így Oroszország is úgy jártak, mint Irán, hogy néhány szankcióálló kínai állami vállalat besegíthet, de alapvetően elszigeteltek maradnak.



2022. ápr. 16. 18:47
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
A "hírek" szerint. A valóságban pedig nem.
2022. ápr. 16. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Kína átfog állni a hitelezésre. Meghitelezik az oroszokat és Oroszország Kína gyarmata lesz. Vagy valami olyasmi mint Fehéroroszország
2022. ápr. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%

Az volt az állítás hogy Kína szerint az ENSZ Alapokmánya az "alsó határ" az Oroszországgal való viszonyban...


Nyilván stratégiai szövetséges, de Kína nem így operál. Hatalmas nagyhatalom, de a stratégiai céljainak eléréséhez nem alkalmaz erőt, és nem is akar ezzel asszociálódni, nyilvánosan semmiképp. Ezen felül komoly gazdasági érdekeltségei voltak ukrajnában (nyersanyagok) amikhez így nem fér hozzá. Az orosz bukással, habár gyengül a szövetségese, egyérteművé válna, hogy ő az egyetlen szuperhatalom amerikán kívül. Egy meggyengült Oroszországból pedig könnyű gazdasági hasznot hajtani, hitelekkel és nyersanyagok felvásárlásával.


Emiatt azt gyanítom, hogy nem fogja jelentősen támogatni őket. Ha világháborúsdit akart volna játszani, már Taiwanon lennének a katonái.

2022. ápr. 16. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Oroszországnak nem a hitelek hiányoznak, hanem a nyugati technológia és nyugati energiapiac elvesztése.


A kínai cégek nem feltétlen tudják kiváltani a nyugati technológiát és mivel félnek az amerikai, európai szankcióktól is, inkább hanyagolják az üzletet az oroszokkal.

Az orosz olajat talán felvásárolja majd valamelyik nagy kínai olajcég diszkontáron jüanért, átirányítják a tankereket Kelet-Ázsiába. De például az földgázt nem tudja eladni a Gazprom Európa helyett Kínának, mivel nincsenek meg a vezetékek. Tervezték eddig a Szibéria Ereje II gázvezetéket, ami lehetővé tenné az export átállást, de ez 60 milliárd dollárba kerülne. A bizonytalanság, szankciós veszélyek miatt, most lehet, hogy egy kínai állami cég sem finanszírozná meg a projektet, nem éri meg, bizonytalan a megtérülés. Esetleg akkor érné meg a kínaiaknak a befektetés, beruházás, ha Oroszország hajlandó lenne elkötelezni magát, hogy 30 évig a világpiaci ár töredékéért adja majd el a gáztermelését Kínának, de az oroszok is vonakodnak ettől, így lehet, hogy az egészből nem lesz semmi.

2022. ápr. 16. 19:15
 5/10 anonim ***** válasza:
83%
Az vágod hogy már szinte minden Kínába gyártanak. És a chipek 90%-t Tajvanban.
2022. ápr. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tajvanban gyártják a félvezetők 95%-át, gyakorlatilag akié Tajvan az lesz a világ ura.
2022. ápr. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Tajvan amerikai érdekszféra, ők is embargó alá vonták Oroszországot. Mellesleg Tajvan is csak a félvezetőket gyártja, viszont a chipeket Amerikában, Japánban tervezik, a precíziós gyártáshoz szükséges berendezéseket pedig Európából importálják.
2022. ápr. 16. 21:44
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig sem voltak olyan hű de jelentősek a kínai beruházások Oroszországban összgazdasági szempontból (a gáz-, olajkitermelésbe, vagy ásványanyag-termelésbe semmilyen külföldi játékost nem engedtek be, ahogy a stratégiai ágazatokba sem). Az üzlet meg ugyanúgy folyik tovább.
2022. ápr. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 nemjuteszembesemmi49 ***** válasza:
54%

Nem hagyja magára. Egyenlőre :D

Stratégiai szövetségesük az USA-val folytatott gazdasági háborúban. Egyedül ők vannak most rövidtávon az afrikaiakon kívül, akikre támaszkodhatnak. Középtávon lehet Európára. Hosszabb távon az új alakulófélben lévő brutálisan szuper-nagy ázsiai gazdasági szövetségre(Japán, ASEAN, Dél-Korea, Kína, Taivan). Ha az megalakul, egyszer valamikor, akkor már nem lesz fontos Oroszország sem annyira.

2022. ápr. 25. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 nemjuteszembesemmi49 ***** válasza:
100%
Azért nem szinte mindent, buszokat, kamionokat, autókat, munkagépeket, vonatokat, mezőgazdasági gépeket, háztartási gépeket egyáltalán nem gyártanak külföldre, telefonokat is csak keveset, minőségben még mindig jelentősen elmaradnak a Samsungtól, Apple-től. De még a konyhai eszközökből is jobb minőségűek például még az olasz termékek.
2022. ápr. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!