Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrán informatikusok ILYEN...

Ukrán informatikusok ILYEN DRÓNNAL harcolnak! Miért kell ehhez informatikatudás és mégis hogy működik ez a fegyver?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=CUSxkpd-k9s&t=1s

Állítólag ukrán informatikusok fejlesztették ezt a drónos támadást.

Egyrészt nem értem, hogy ehhez miért kell informatikai tudás és pontosan hogyan működik?

Annyit látok a videóból, hogy valamit leejtenek és viszonylag elég pontosan.


1:20-tól látható, ahogy az a bombaszerű valami a kocsi tetőablakán keresztül bezuhan az utastérbe. Hogy ez csupán szerencse, vagy ilyen precíz a fegyver azt nem tudom.


Aki ismeri ezt a fejlesztést, tudna bővebb infót erről írni?



2022. ápr. 29. 16:26
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

A típus nem látszik, de ez egy szimpla - akár kereskedelmi forgalomban is kapható - drón volt. A töltetet teljesen "vakon" engedi el, ami függőlegesen zuhan és esik ahova esik. Szimpla mázli hogy pont beesett az autó tetőablakán. A robbanás nagysága alapján nem túl nagy, 0,5-1 kg-nál nem lehet nagyobb a mérete. Nem kellett ide semmi fejlesztés egy sima kerdrónból megcsinálható.

Ami érdekes, hogy bár elég alacsonyan van kb. 50-100 m, fura hogy nem észlelték és nem nyitottak rá tüzet.

2022. ápr. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
85%
Ez egy közönséges kereskedelmi drón valószínűleg octacopter vagy hexacopter, aminek egy kióldóegységet szereltek az aljára. Semmi extra. A kérdésből azt hittem, hogy Bayraktarról van szó.
2022. ápr. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
74%
Én csak azt nem értem, hogy egy ilyennel hogy lehet egyáltalán megölni valakit, amikor k.baszott hangos, elég lassú, és alacsonyan repül.
2022. ápr. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
74%
lehet ez is egy kamu video, mostanába elég sok ilyen van. Az uránok is gyártanak ilyen videokat.
2022. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
82%

Hitlerék meg ilyet csináltak vagy 70 éve,ez jobb.


[link]

2022. ápr. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
64%
Az eleve gyanús hogy mit keresnek azok a fegyvertelen emberek ott és miért támad fegyvertelen emberekre a drón.
2022. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
18%
#3. Ezekszerint a bamba oroszokat nem nehéz így megölni.
2022. ápr. 29. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
69%

Hallod tesó... Ez mi volt?

ennél egy M80-as petárda nagyobbat szól :D

Lásd: https://www.youtube.com/watch?v=Pi0I1CmokoQ

A tezsvírek a sarkon 10x nagyobb füstüt eregetnek a sarkon az elfbárból :DDDD

El ne higgyátek már!!!!

Ez akkora kamu mint ide Felcsút.

Így működik az egységsugarú fidesz szaazó... mindent is elhisz amit lát.

2022. ápr. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Ja a fejlesztésről akartam még írni. Figyeld meg a "bombát" hogy esik lefelé. Félúton fordul el és olyan fura mozgása van mint amikor dróron lóálsz egy vizes palackot. de drótot nem látni...

A "robbanás" pedig miért csak oldalra csapott ki? A tetőablakon ahol bement a "bomba" - tehát nyitva van, ott nem füstölt. Éééérdekes! :D

2022. ápr. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Keress rá arra hogy Bayraktar TB2

Na ezek az igazi drónok és látni fogod mit művelnek az oroszokkal. Még a tankokat is képesek kilőni.

2022. ápr. 29. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!