Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Hunyadi Mátyás "Fekete serege"...

Hunyadi Mátyás "Fekete serege" a 15. századi Európában a legjobb volt?

Figyelt kérdés

2022. máj. 15. 11:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
14%
Nem.
2022. máj. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
37%
Volt a fenét a legjobb. Soha nem voltunk semmiben a legjobbak, csak szeretünk felnagyítani dolgokat.
2022. máj. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Lényegében igen.
2022. máj. 15. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
98%
Úgy tudom, hogy egy akkori állam sem tartott fenn ekkora sereget, tehát igen. De óriási költségekkel is járt...
2022. máj. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
8%
Ezt nem lehet tudni,nem rendeztek harci világjátékokat akkoriban.Viszont mindenfelől összeverbuvált zsoldosok voltak,tehát morálban biztosan nem voltak a legjobbak között.
2022. máj. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
A legnagyobb, a legjobban szervezett, és a legjobban felszerelt volt. Viszont emellett szörnyen sok költséggel járt. Miben méred azt, hogy a legjobb?
2022. máj. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%

A fekete sereg csak Mátyás életébe volt haderő, halála után elkezdtek fosztogatni amit Kinizsi vert szét.

Ha a legjobbak lettek volna Kinizsi nem tudja török szorítás közben is rongyosra verni őket csekély veszteségek árán.

2022. máj. 15. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 kürasszír ***** válasza:
91%

# 4 # 6


Csak részben igaz, amit írsz.


A fekete sereg valóban a legnagyobb európai állandó zsoldossereg volt.


Csakhogy a korabeli európai hadseregek létszámának döntő többségét nem a zsoldosok, hanem a feudális hadkiegészítési rendszer alapján kiállított csapatok adták.


Példa a francia haderő összességében jóval nagyobb volt, mint a magyar, mivel a Francia Királyság is sokkal nagyobb, népesebb, gazdagabb és erősebb volt Magyarországnál.


NÉPESSÉG ÉS ÉVI KIRÁLYI JÖVEDELEM, 1480:


Francia Királyság:

Népesség: 16 millió fő

Évi királyi jövedelem: 5 500 000 aranyforint


Magyar Királyság:

Népesség: 4,5 millió fő

Évi királyi jövedelem: 1 millió aranyforint

2022. máj. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
40%
Jó, persze a paraszthadseregek száma tényleg jóval nagyobb volt, de én (bár nem fogalmaztam egyértelműen) állandó hadseregre gondoltam (6-os vagyok), és szerintem a 4-es is így értette.
2022. máj. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%
Európában nem, de a térségben, a régióban a legnagyobb, legütőképesebb hadsereg volt.
2022. máj. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!