Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A németek szervezettségüknek,...

A németek szervezettségüknek, fegyelmüknek vagy technikai felszereltségüknek köszönheteőn voltak nagyon jó katonák?

Figyelt kérdés

Ha azt vesszük a poroszok hozták létre a legnevesebb katonai akadémiákat Európában, 200 éven keresztül örökké háborúztak, rengeteg tudást felhalmoztak a hadviselésről és egész családok álltak a hadsereg kötelékébe. A második világháborúban is az elején nagyon sikeres taktikákat alkalmaztak és a villámháborúval sorra kényszerítették megadásra az ellenségeiket. Az ilyen kisebb országokat, mint a Benelux államok, Dánia napok alatt letaposták, Franciaországot is 6 hét alatt kiütötték, azért ezen a Nyugat is elámult.

Csak hát utána jött az öngyilkos Barbarossa hadművelet, hiszen ilyen utánpótlási vonalakat nem volt ahogy biztosítani és nyersanyagban sem volt esélyük a Szovejetunió ellen. Ettől függetlenül viszonylag rövid idő alatt akkora területet megszállni nem kis haditett volt, de a hatalmas kommunista diktatúra még ez is kevés volt. De mi adta a németek ilyen gyors sikerét? A harcoló alakulataik nagyon eredményesek voltak és kezdetben messze felülmúlták ellenfeleiket, lehet a bajtársiasság és a képzettség volt az ő oldalukon meg a technikai fejlesztéseik is csúcson voltak abban a korban.



2022. máj. 17. 22:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Fegyelmezettség, szervezettség, taktika, erő. A 2. vh-ban még technológiai fölény is, főleg az elején, meg tudták lepni az ellenséget, de a számbeli hátrány miatt később felőrölték őket.
2022. máj. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igazából a második világháború korai sikereit azzal lehet magyarázni, hogy Németországon kívül semelyik más nagyhatalom nem akart háborúzni. A franciák és a britek az első világháborúból nagyon rosszul jöttek ki, a szovjetek azzal voltak elfoglalva, hogy az ország ne essen darabjaira, az USA teljesen elszigetelte magát, a lengyeleknek pedig egyszerűen nem volt meg az ipari kapacitásuk arra, hogy a németek ellen sikeresen védekezzenek.


A franciák elsősorban három okból nem tudták legyőzni a németeket 1940-ben: egyrészt azért, mert a katonai vezérkar és a civil országvezetés között nagyon súlyos ellentétek voltak, másrészt mert a mobilizáció egyszerűen túlságosan lassú volt, harmadrészt pedig mert a francia doktrína gyakorlatilag leragadt 1918-ban. Az utóbbit könnyű így 2022-ből bírálni, de ne felejtsük, a franciák a háború vége felé teljesen felmosták a padlót a németekkel, és örökérvényű igazság, hogy minden hadsereg az utolsó nyertes háborújának a rabja. A franciák azt hitték, hogy ha az 1918-as doktrínájukat tovább fejlesztik, akkor majd 1939-40-ben is döntő győzelmet tudnak aratni, csak közben eltelt 20 év, és a német doktrína hatásosabbnak bizonyult.


A Szovjetuniónak nekimenni ordenáré ostobaság volt, a németeknek esélyük sem volt. Hiába mértek súlyos veszteségeket az orosozokra a Barbarossa első évében, a szovjetek simán pótolni tudták a veszteségeiket (arról nem is beszélve, hogy 1943-ig a szovjetek sok tekintetben fejlettebb technológiával is rendelkeztek), míg a németek mindent egy lapra tettek fel, és lehetetlen feladattal bízták meg a Wehrmachtot. Arra büdös életben nem volt esély, hogy a Wehrmacht az Arkhangelszk-Asztrakhan vonalig fél éven belül eljusson. Mai napig gyakori téma az alternatív történelemmel foglalkozó fórumokon, hogy mi lett volna ha 1941 Decemberében a németek sikeresen elfoglalják Moszkvát. A valóság az, hogy a Barbarossa-hadművelet eredeti tervei szerint Moszkvát már szeptemberben be kellett volna venni, amikor a németek még Kijevben, 1000 kilométerre Moszkvától tököltek.

2022. máj. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 kürasszír ***** válasza:
100%

# 2


Alapvetően egyetértek veled.


Egy észrevételem van.


Franciaország egyáltalán nem mozgósított lassan, hiszen 1940. május 10-én, a német támadás megindulásakor már 5 000 000 francia katona állt fegyverben. Sőt, a franciák nagyobb arányban mozgósízották a hadköteles férfiakat, mint a németek.


1939. szeptember elején is legalább 4-szeres francia erőfölény volt a nyugati német csapatokkal szemben, tehát megsegíthették volna a lengyeleket.

2022. máj. 18. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A német precizitás, a poroszos fegyelem, rendkövetés és az hogy gondolkoztak.

Megjegyzem a mozgó háború nem német találmány. Egy angol katonai szakértőnek jutott először eszébe hogy lehetne innovatív módon használni a gépesített csapatokat és a légierőt. Publikált is egy tanulmányt, amit az angol hadvezetés letojt, Guderiannak viszont szöget ütött a fejébe.

2022. máj. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A katonákat új módszerrel képezték ki. Egyes egységeket együtt, csapatként képeztek, összekovácsoltak. A fronton nem a hazáért vagy az eszmékért, hanem egymásért harcoltak. (Később ez a szemlélet látszik az amerikai filmekben)
2022. máj. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!