Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit gondoltok ha létrejön...

Mit gondoltok ha létrejön hetek vagy napokon belül a szevrodonyecki katlan Ukrajna utána végre elkezd tárgyalni?

Figyelt kérdés

13 15 e katonalyuk lesz bekerítve és luhanksz tartomány egész területéről kiszorulnak.ha a katlan bezarja a fedelet meg kb 20 km et kell falusi terepen eloretorni hogy a donyeck folyó jobb partjára jussanak amin a másik partról nemtudtak atkelni.


Ukrán védelem kezd legalábbis ezzen a területen roskadozni

Szerintetek ennyi elég hogy végre tárgyaló asztalhoz üljön Ukrajna és területekről uj hatarokrol targyaljanak?


Vagy egy ilyen győzelem meg kevés lesz?



2022. máj. 25. 13:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, mennél több területe száll meg, annál kissebb lesz az esély rá. Van még fegyver meg katona bőven...
2022. máj. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Tárgyalások eddig is voltak. Abba nem látok bele, és szerintem te sem, hogy eddig miért (melyik fél miatt) nem vezettek eredményre.


Mindenesetre a komoly tárgyalások úgy szoktak zajlani, hogy közben tűzszünet van. Azt pedig az oroszoknak kéne meghirdetnie.

2022. máj. 25. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Aki szeret a második vh-ról olvasni az most tobzódhat a jelenkori eseményekben mert ez az orosz-ukrán háború kicsiben olyan mint a második vh. A Kurszki csata is nagy jelentőséggel bírt...


Én alig várom, hogy vége legyen a sulinak és akkor végre a nap 24 órájában tudom figyelni az eseményeket.

2022. máj. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

3 # enis olyan vagyok mint te csak meló mellett van időm figyelni régen sulis koromban is figyeltem a 14 es szakadar ukrán háborút utána sziriat figyeltem.


A livuamep.com jó oldal mindent leir csak mivel ukrán nem mindig hiteles


A yandex szoktam fordítosan olvasni az egy olyan orosz oldal amin az összes orosz hiroldal véleménye fent van


Topwar.com szintén orosz oldal de háborúval foglalkozik


Amúgy a twiteren van sok haditudosito akik térképeket és aktuális fronthelyzetett mutatnak persze nézni kell a forrást a saját csapatok sikerével mind 2 fel csal.


Suriyak twiter oldala ami reális nem nyugati propaganda vagy orosz.

Itt naponta látod a front változásait videókat az elfoglalt helyekről stb

2022. máj. 25. 13:50
 5/15 anonim ***** válasza:
34%
Nem lesz érdemi tárgyalás. Ha az oroszok végeztek Dombaszban, egyből betámadják Odesszát. Ha sokáig tökölnek, az ukránok átcsoportosítanak délre, és nem tudják a várost elzárni a szárazföld felől. Szerintem Odessza bevétele lesz a sorsdöntő Ukrajna számára. Putyin kijelentette, hogy a város mindig is orosz volt, és orosz lesz, az uránok ha bukják, akkor végleg elestek a tengerparttól. Ha ez meg van, a Dnyeszteri korridorral együtt, akkor szerintem Harkov is sorra kerül. Már látszik az ukránoknál a demoralizáció, az AZOV kapitulációja nagyon betett nekik, hamarosan indul a tömeges dezertálás a sorozott állományból.
2022. máj. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Igen a teruletvedelmi alakulatok a wolksturm nem akar donbaszba menni több egység is kijelentette hogy pusztán gepfegyverekkel nem fog harcolni az orosz tankok ellen távol az otthontol

Szerintem ez reális.


A fő gond hogy Európában korlátozott számban van régi szovjet felszerelés

Új nyugati fegyvereket meg sokáig tart betanulni


Tatán 1 év lesz mire a pzh 2000 lövegeket ténylegesen harcba tudnak vetni már csináljak a kiképzést meg a leopárd tankokkal is.


Teljesen új és teljesen más minden eddig optikai irányzat volt a d 20 vontatásos lövegeknek

Új tüzérségi rendszerunknek lesz tűzvezeto radarja stb

Meg ugye full más a karbantartas

Szóval lehet látni nem egyszeru ukranoknak atkepzese

2022. máj. 25. 14:17
 7/15 anonim ***** válasza:

Az ukránok hol békülékenységre (tűzszünetre) utaló, hol nagyon harcias hangnemet ütnek meg - totálisan változó. Van amikor úgy tűnik talán elindulhat valami megállapodás, máskor meg kőkemény "provokációkat" hajtanak végre (látványos, "bulvár" támadásokat orosz területek lévő célpontok ellen) és verik a harci dobokat hogy ők biz' nem tárgyalnak még tűzszünetről sem amíg az oroszok ki nem vonultak (a Krímből is).

Szóval nem tudni. Most amikor úgy néz ki bezárul a Szeverdonyeczki katlan megint békülékeny hangnemet ütöttek meg.

2022. máj. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
45%

Az ukránok tűzvezetési rendszere a jelenlegi legjobb a világon. Míg az amcsiknál 15 perc a felderítéstől a csapásmérésig, addig az ukránoknál ez 30 másodperc, 2 m célpontosság mellett, mindezt GPS lövedékek nélkül.

A problémájuk csak annyi, hogy most már nekik nagy a hadtáp vonaluk, mert lassan kifogynak a helyi munícióból, és a nyugati határ elég messze van. Most szembesülnek vele milyen amikor kifogy a nafta a teherautóból, meg elfogy a lőszer, és amit küldtek, azt félúton szétlőtték az oroszok. Talán a dombaszi seregük az utolsó amelyik még a profi gárdából való, ha azoknak kampec, akkor már csak az egy hetes kiképzéssel, kényszersorozottakkal kellene megverni a hivatásos oroszokat. Városharcban még kereshetnek valamit az ukránok, de nyílt téren esélytelenek lesznek.

2022. máj. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
#8 eddig sem volt esélyük nyílt terepen, nem véletlenül fél-aszimmetrikus védekezésre rendezkedtek be (megfejelve némi hálózatos hadviseléssel az utánpótlási vonalak ellen). A tűzvezetési rendszerük meg pont olyan pontos, gyors mint amilyen technikát és felderítési információkat kapnak nyugatról (gyorsabb mint az orosz). A régi lövegek szórasa bőven 2 méter felett van, de egy-egy járműoszlop, megerősített állás, tüzérségi állás ellen pont elég (nem egy malacot küldenek oda).
2022. máj. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nemtudom amúgy merre fognak mozogni

Lehet amugy nem teljes bekeritesre mennek csak 3 oldalról korbeveszik és hagynak visszavonulása utatt hogy ne keljen porig rombolni a várost

Mondjuk most nincs ott azov szóval lehet könnyebben magadnak maguk


Szíriában is csináltak ezt nem volt mindig minden város full bekeritve


Mariopul arányaiban gyorsan elfoglaltak

Aleppo Szíriában évekig tartott mire megtisztult.

De viszont porig rombolodot pár hónap alatt Mariopul is ezt nem akarják megegyszer mert nekik kell ujaepiteni ha ő területük lesz

2022. máj. 25. 19:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!