Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vikingek VS tatárok, kik...

Vikingek VS tatárok, kik nyernének egy csatában?

Figyelt kérdés
Adott egy változatos terep: erdő, nyílt terek, mezők, enyhén dimbes-dombos olyan "átlagos európai". A létszám egyforma, a tatárok nyilván lóval rendelkeznek, a vikingeknek kevésbé jellemző de nekik is lehet. Szóval ki nyerne?

2022. máj. 30. 20:47
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
Amelyik fél rendelkezik Zeppelin léghajókal.
2022. máj. 30. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem kiírni hogy leghajót nem lehet használni.
2022. máj. 30. 20:52
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

Akkor akinek lőfegyvere van.


Amúgy kémi tanárok tudnának olyan trükköt mutatni, hogy a vikingek menekülnének, mert "istenekkel" harcolnának.

2022. máj. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Lőport szerintem valóban ismerték már nem csak a kémia tanárok hanem a tatárok is szerintem, lévén Kína közelsége. De a hátra felé nyilazas és a pontos lövések, mozgékonysag miatt én a tatárokra szavazok.
2022. máj. 30. 21:00
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Talán a tatárok győznének a lovak, az íjak, illetve az összeszedettebb harcmodoruk miatt.

Viszont a vikingek sem adnák könnyen magukat, mert náluk meg a "berserker" harcosok számítanak csodafegyvernek... :,D

2022. máj. 30. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Fhúú basszus 😅😅😅

Én nem tudom miért tanárokat olvastam 😂😂😂 de úgy mindenhol. A kérdésben is a 2 helyen a címkék között is 😅

Szóval #3 válaszom vedd semmisnek

2022. máj. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
A tatárok édestestvéreink, tehát ők.
2022. máj. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
A berserker csak egy nagy begombazott vadállat, a tatárok sündisznót csinálnak belőle, nem hinném hogy megijednek tőle.
2022. máj. 30. 21:07
 9/21 anonim ***** válasza:
83%

A tatárok győznének. Okosan, szervezetten harcoltak, több együttműködő csapattest formációjában, szinte végig mozgásban maradva. A mongol harcmodor az volt hogy gyorsan mozgó önálló lovascsapatokkal elvágták az ellenség utánpótlását, felderítőit, körbekerítették és amikor az adott hadsereg már kezdett kifogyni az élelemből (amit a környező területekről, vonulási útvonalról hordtak be) akkor az általuk megválasztott helyen, időpontban támadták meg. Ha az ellenség volt az erősebb akkor megkerülték, kitértek a harc elől és inkább benyomultak "mellette" annak a hátországába. Harctéren is ritkán mentek bele közelharcba inkább az íjakkal operáltak.

A viking "hadsereg" nem igazán volt túl rendezett, leginkább tenger felőli támadásban, rajtaütésben, fosztogatásban jeleskedett nem a szárazföldi nyílt csatákban.

2022. máj. 30. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
6-os, én is annak olvastam🤣
2022. máj. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!