Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Államok hány...

Az Egyesült Államok hány harci repülőgépet tart hadrendben?

Figyelt kérdés

Én az angol wikipedia alapján, a Légierőnél, Tengerészgyalogságnál és Haditengerészetnél összesen kb. 3100 db-ot számoltam, ez valós lehet?

Link:

[link]



2022. máj. 31. 21:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez kb valós.
2022. máj. 31. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz azon, hogy "harci repülőgép"?


A helikopter is egy repülő gép végülis, és azon belül is van támadó, szállító, stb.


Amúgy itt megvan kategóriákra lebontva az USA légiereje:


[link]


(Meg az összes többi országé is)

2022. máj. 31. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
A globalfirepoweres bontás teljesen hülyeség így ránézésre - szerintem.
2022. máj. 31. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

#2 a csatarepülőgépeket, vadászbombázókat.

Tehat:

A-10

F-15/16/18 Hornet/ Super-Hornet/22/35

2022. máj. 31. 21:52
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

#3

Nem hülyeség, csak sokféle számítás van.

Vannak számítások, amik a NATO parancsnokság alá rendelt gépeket nem veszik figyelembe, vannak számítások, amik igen.

Vannak számítások, amik minden egyes repülő eszközt beleszámolnak, a drónokat is, vannak, amik csak és kizárólag a fegyverrel felszerelt gépeket.

Stb.

2022. máj. 31. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy világos legyen:

van az USA légierejének egy része, ami közvetlenül az USA parancsnoksága(gyakorlatilag az elnök adhat parancsot) alatt van, és van a NATO része, ami ugyan az USA hadereje IS, de a NATO-na dedidált haderő a Chiefs of Command parancsnoksága alatt áll, ők adnak nekik parancsot, de még azon belül is van Európai Szövetséges Főparancsnokság, stb., nem részletezném.


Ezért nem(sem) egyszerű a kérdés.

2022. máj. 31. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én a kérdést úgy értelmeztem, hogy hány darab van lajtstromban és aktív állományban összesen.
2022. máj. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
#7 igen erre gondoltam.
2022. máj. 31. 22:03
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

#7

Ebben az esetben viszont az isten se tudja a valós számot, se a globalfirepower, se a wikipédia nem tudja a pontos darabszámot.


Mindenesetre a globalfirepower arra egy egész jó forrás, hogy más országokhoz képest arányaiban jó összehasonlítási alapot ad.


És persze azt a tényt sem mellőzhetjük, hogy a minőség fontosabb tényező, mint a darabszám.


Csak hogy egy szélsőséges példával éljek:


Mongólia virít 500 darab harci légballont, amiről molotov koktélokat tudnak dobálni, az USA meg virít csupán 5 darab Apache AH-64E támadó helikoptert.

Szám szerint Mongólia ownz, de valóságban nyilván ez a néhány helikopter veszteség nélkül, röhögve bedarálja mintegy kora reggeli ujjgyakorlatként a dicső mongol légballon-flottát.

2022. máj. 31. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A hivatalos adatok szerint kb. 6000 repülőgép, ebből kb. 4500 USAF. A hivatalos megoszlás típusok között:

[link]

A pontos adat értelemszerűen nem nyilvános információ.

2022. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!