Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ha Oroszország elszakítja a...

Ha Oroszország elszakítja a Donbaszt Ukrajnától, mint a NATO Koszovót Szerbiától, utána még lehet esélye Ukrajnának, hogy békés úton visszaszerezze? Vagy katonai offenzíva, brutális invázió lesz majd, ha már Ukrajna eléggé megerősödik?

Figyelt kérdés

Oroszország már februárban elismerte Donyeck és Luhnaszk független államiságát, ahogy a NATO nagyhatalmak, USA, Nagy-Britannia, Franciaország, Németország, Olaszország, Kanada is elismerte korábban Koszovót szuverén államnak, viszont Ukrajna (és a NATO) ezt nem fogadja el és azt mondják, hogy vissza fogják szerezni. Az még kérdéses, bizonytalan, hogy hogyan. Vannak olyan nyilatkozatok ukrán vezetők részéről, hogy szükség lehet tárgyalásokra is, különben túl nagy lenne a pusztítás, sok halottat követelne ez a politikai cél.

Szerbia is elktötelezte magát, hogy csak békés eszközökkel fog küzdeni szakadár déli tartománya visszaszerzéséért, de ő sokkal gyengébb, mint Ukrajna.



2022. jún. 4. 00:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jún. 4. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 EagleHUN ***** válasza:
100%

Egyrészt ezeken a területeken valóban nagyon sok magát orosznak valló él.

Továbbá az Ukránok valóban mocskos módon piszkálgatták a kisebbségeket.

Másrészt az hogy Oroszország elismerte ezen területek függetlenségét az nem azt jelenti hogy be is kebelezte, mert valóban érdeke lehet hogy legyenek ott amolyan ütköző államok. Amiket persze támogat de kb ennyi.

Amennyiben mégis bekebelezné ezeket a területeket mint tette a Krímmel is, az majdnem biztosan visszaszerezhetetlenné válik bárki számára is.

Még egy erős Ukrajna mögötte a Natóval és az USA -val sem esélyes abból maximum nukleáris világégés lenne és semmi más.

És ha mégis visszaszerezné valahogy Ukrajna mit kezdene vele?

Az ott élő Oroszok "hálából" majd partizánkodnak meg terrort csinálnak az Ukránoknál akár évtizedeken át is, gyakorlatilag polgárháborút vívhatnának sok sok áldozattal és anyagi veszteséggel.

Mondom mindezt úgy hogy egy szuverén államot területszerzés céljából megtámadni akár kisebbségi alapon is egy "büdös nagy disznóság" volt Putyin úr részéről.

Ezzel politikailag elásta magát kb politikai Imposztorrá vált akivel senki nem fog szóba állni többet a nyugati világból legalábbis biztos nem.


(Meg akkor tegyük hozzá ilyen alapon mi is betámadhatnánk pár országot, sok a kisebbségünk ott és rosszul bánnak velük menjünk foglalni!)


Már a mi narancs törpénknek is rendkívül kellemetlen lett hogy haverjának tekintik. Pedig csupán az olaj és gáz érdekünket nézi és ezt nagyon fontos ebben az ügyben nézni (útálom OV -t de ebben igaza van!), mert csőd lesz itt semmi más az Olcsó orosz gáz és olaj nélkül!


Visszatérve az Úkránokra és végkonklúzió vonva, ezeket a területeket visszavenni veszett fejsze nyele! Soha a büdös életbe nem fogják visszaszerezni ez van. Ha jogos volt ha nem.


Maximum annyi halovány esélyük van rá hogy ha Oroszokat tényleg mindenki és tényleg mindenből kizárná évekre évtizedekre és azt a feltételt szabnák nekik hogy vissza kell adni ha enyhülést akarnak.

De hát ugye akkor meg ott van az amit fentebb írtam, terrorizmus partizánkodás polgárháború stb...


Szóval kicsit maguknak is köszönhetik, hősiesen küzdöttek tényleg le a kapalom előttük mennyi tankot sikerült kilőni meg mennyi orosz elesett.

De ennek az ügynek over, lejátszott parti ismert eredménnyel. Sajnos ez van.

2022. jún. 4. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Jó a hasonlat mert kb. annyi esélyük van visszaszerezni az oroszok által elfoglalt területeket mint Szerbiának Koszovót. Az hogy egy országot, etitást ki ismer el de jure még nem jelent semmit. Tajvant sem ismerte el Kína mégis elég jól elvan gazdaságilag.

Az ukránok kőkemény csóreszek, romokban a gazdaságuk és egyhamar nem is fogják összekapni magukat. Akkor lenne esélyük visszafoglalni ha a nyugat sokkal-sokkal több fegyvert öntene nekik. Sokkal könnyebb, kevesebb hadianyagot, technikát igényel a fél-asszimetrikus védekező hadviselés mint a támadó műveletek. A nyugatnak sok pénze van, több mint az oroszoknak de annyit nem akarnak rápazarolni a storyra amennyi Ukrajna ilyen szintű újrafegyverzéséhez - eredményes, effektív támadó műveltek lefolytatásához - kellene. Politikai úton meg naná, hogy nem fogják az oroszok visszaadni.

3-6-12 hónap (ki tudja?) és tűzszünetet kötnek egy x vonal mentén. S utána jön egy 15-20 éves exlex állapot, amikor a nyugat szerint a terület még de jure Ukrajna része, viszont de facto meg orosz terület lesz. Időként kisebb-nagyobb összecsapásokkal színesítve a történet (Korea-típusú rendezés).

2022. jún. 4. 02:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!