Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Van olyan aki az Orosz- Ukrán...

Van olyan aki az Orosz- Ukrán háborúban az Oroszoknak szurkol és nem az Ukránoknak ?

Figyelt kérdés

Anonim a fórum csak szimplán érdekel.

Nem kell Putyin-póló meg ilyenek csak kíváncsiság.



2022. jún. 5. 12:18
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
86%

Van egy beregszászi ismerősöm, aki azért imádkozik, hogy az oroszok szabadítsák fel őket, ha már mi nem tudjuk. Az sem volt azért leányálom, de a ruszkik speciel nem üldözték a magyarokat, annyi nemzetiségük volt a birodalomban, hogy megtanultak viszonylag toleránsak lenni velük. Az oroszokkal csak a kommunizmus miatt volt bajuk, de az már náluk sincs, így biztosan sokkal jobbak lennének, mint a soviniszta ukrán szemétládák, akik gyűlölik a nemzetiségeket, köztük a magyarokat is és nyírják - vágják őket, ahol csak tudják.

Mivel más releváns információm nincs, ezért én az oroszoknak adok igazat.

A propaganda lepereg rólam, az a sejtésem, hogy vagy nem tudják az EU politikusai, mit csinálnak, vagy még zsigerből gyűlölik az oroszokat és jó nekik a kétpólusú világ, megszokták, hogy a ruszkik ellenségek.

Amúgy sem szívesen vesznek tőlük semmit, itt volt a járvány, de nem kellett a ruszki szputnyik oltás, holott a nyugati gyógyszergyárak eleinte nem tudtak elég vakcinát előállítani, de inkább vártak, minthogy oroszt vegyenek.

Alig várták, hogy valamiért szankciózhassanak, hogy betarthassanak az oroszoknak.

Attól is félnek talán, hogy visszaerősödik az orosz birodalom, visszaszerzi elvesztett területeit, vagy egy részét.

Nem kedvelem az ukránokat, hiszen ők is utálnak minket, az oroszok a kisebbik rossz a számunkra. Az ukránoktól soha semmi jót nem kaptunk, csak rosszat, viszont az oroszoktól mindenféle értékes erőforrást tudtunk eddig baráti áron beszerezni, semmi nem indokolja, hogy szembeforduljunk velük. Piacnak sem rosszak a ruszkik, sok mindent sikerült rájuk sózni, hagyományosan jó vevőink, jó üzleti partnereink.

Nem is értem, mi ez a nagy felbuzdulás az ukránokért, szerintem inkább csak ürügy, hogy az oroszok ellen lehessenek.

Mellesleg nem vagyok különösképpen oroszbarát, csak ebben a szituációban inkább feléjük hajlok.

2022. jún. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
87%
Olyan nem sok, csak nem szívlelik a magyarellenes ukrajnát, teljes joggal. Ilyen pofátlanul arrogáns, és fenyegetőző népet.... Bár ha a fentebbit "oroszoknak szurkolásnak" kell érteni, akkor vannak.
2022. jún. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
87%
Az oroszoknak szurkolok én is. Az okokat nem ismétlem el, jó páran leírtátok itt.
2022. jún. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
81%

Én mindkét félnek szurkolok, legjobb lenne, ha befejeznék az öldöklést, békét kötnének úgy, hogy mindkettő győztesnek mondhassa magát az elért eredmények alapján.


- Ukrajnának abba kellene hagyni a kisebbségek elnyomását, biztosítani a demokráciát, szabad sajtót, kisebbségek nyelvhasználatát, oktatását, kultúrájuk ápolását és autonómiát kellene adnia Donyecknek és Luhanszknak, ahogy például Spanyolország is megadta Baszkföldnek, Katalóniának, Olaszország Dél-Tirolnak az ottan konfliktusok megoldására, csillapítására.

Ukrajnában nem állomásozhatnának külföldi (sem NATO, sem orosz) csapatok, cserébe biztonsági garanciákat kellene kapnia, hogy többé nem indíthatnak ellene ilyen brutális háborút.


- Ukrajnának abban is szurkolok, hogy őrizze meg szabadságát, függetlenségét és elérje, hogy a külföldi megszálló hadsereg kivonuljon.


Magyarország számára is a békekötés, kölcsönös szankciózás vége és egy független, stabil, demokratikus, békés, toleráns Ukrajna lenne a legjobb.

2022. jún. 6. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
72%
14) ukrajna kapitalizálódni akar, ezt hogy oldanád meg?
2022. jún. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
70%
A békének szurkolok, a háború minél tovább tart annál nagyobb szívás lesz nekünk is.
2022. jún. 6. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
46%
Igen, ukránok a hibásak, én örülök az erőszakolós híreknek, legalább kevesebb náci fog születni. Ma az igazi ellenség brüsszel az lmbtqval együtt. Inkább brüsszelt kéne megtámadni az oroszoknak.
2022. jún. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!