Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Háború esetén engedélyeznek...

Háború esetén engedélyeznek hogy legyen egy vagy tobb radikális jobboldaliakbol álló önkéntes alakulat? Katonai szempontból hatékony ha külön választjuk az ugyan azon oldalon harcolo mérsékelt embereket és a szélsőségeseket a harcmezon?

Figyelt kérdés

Több országban van ennek előzménye katonai szempontból hasznos?


Érdemes lenne a Fidesz és a mi hazank legradikalisabb egyeneibol és a honvédség szerződéses állomány

annak radikális tagjaiból kiáltani egy teljesen külön alakulatott?

Ami a honvédség része lenne de külön vezetéssel.



2022. jún. 11. 14:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Aztán egymást lőnék mint a wehrmacht meg az SS.
2022. jún. 11. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Harcmezőre mérsékel ember nem való,csak árkot ásni.
2022. jún. 11. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

2# de ugyan úgy be lenne sorozva a liberális meg a baloldali is


Nemrég láttam egy felmérést hogy ki lenne hajlandó fegyvert fogni ha szükséges lenne


Baloldali szavazok 17

Fidesz 25

Mi hazank 31

Szazalek

Remélem nőkkel együtt számoltak mert ha csak a férfiak az elkeserito


De nyilván ha minden férfi be lenne sorozva igyis úgyis jönni kell bármilyen politikai nézetei vannak az embernek

2022. jún. 11. 15:01
 4/14 A kérdező kommentje:

1# ha volt is ilyen az esetleg a háború végén lehetett .

Amúgy a wermacht katonák örültek ha SS katonák voltak a szarnyakon a keleti fronton

Főleg a Cserkaszi katlan után


A probléma inkább a bekekotesel lenne ha nincs totális győzelem csak tárgyalás és ne adj isten teruletett kell atengedni azt nembiztos hogy végre tudod hajtani úgy hogy ne pucsoljanak meg.

2022. jún. 11. 15:11
 5/14 Molyember ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy alakulatba kerülne a fideszes és az ellenzéki szavazó, akkor az ellenségnek csak várnia kéne. Tényleg megosztott a társadalom, a két tábor gyűlöli egymást. A saját csapatainkon belül követnénk el háborús bűnöket, óriási veszteségeket okoznánk magunknak, miközben az ellenség legnagyobb vesztesége egy szakaszvezető üldögéléstől kiújult aranyere lenne.
2022. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem az az elkeserítő, ha valaki képes fegyvert fogni bármiért is.

Mindenkinek egy élete van, néhány öltönyös gyökér miatt ki akar meghalni? :)

2022. jún. 11. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A katona harcértékét a felkészítése (kiképzés, gyakorlás-gyakorlás) ÉS különösen a felszerelése adja nem pedig az ideológiája, radikalizmusa. A japán katonák eléggé "radikálisak" voltak (ld. kamikáze) mégsem érte el a harcértékük az amerikait.

A "radikális" csapatok egy valamiben jeleskednek különösen: a civilek, hadifoglyok elleni kegyetlenkedésben. Politikai látványcélra jók, harctéren pont annyit érnek mint a felkészültsége és a felszereltsége együttesen.

2022. jún. 11. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

7 # én nem így lattom mert a harci morál nem képzés kérdése

Az hogy ha ki van képezve és fel van szerelve nembiztos hogy azt is jelenti hogy meghalna ha erre szükség is lenne.

Meg lehet hogy pl ha katlanban vagy bekerítve kell harcolni időt nyerhetsz a többi seregnek vagy a tárgyalásokra

Mérsékelt emberek nem biztos hogy addig harcolnanak mint a szélsőségesek.

2022. jún. 12. 08:18
 9/14 A kérdező kommentje:

6# miért lenne elkéserito fegyvert fogni??

Ha elveszik a hazad csak arrebsetalsz ?

Jó hogy megvedem azt ami az enyém vagy amit enyémnek érzek különben mit ér az élet .

Őseink is harcoltak sokszor vesztetek de akor is szembe kell szalni !

2022. jún. 12. 08:53
 10/14 anonim ***** válasza:
Én a te álláspontodat is megértem, de igen, én inkább fogom azokat, akiket szeretek és odébbállok bármi áron. Én inkább élek máshol, minthogy itt meghaljak. Ez egyébként nem gyávaság, szimplán valahogy szimpatikusabb ez megoldás.
2022. jún. 12. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!