Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A nácik pártvezetők közül...

A nácik pártvezetők közül voltak még Hitlernél is radikálisabbak?

Figyelt kérdés
Azt hiszem egyszer olvastam, hogy Himmlernek még durvább elképzelései voltak, de a Führer féken tartotta. Én mindig azt gondoltam, hogy jobb katonai képzettséggel rendelkezők közül Göring vagy valaki értelmesebb megkellett volna puccsolja a Hitlert mielőtt túl sok ostobaságot követ el. A Szovjetunió elleni támadás hihetlen öngól volt, nem hiszem, hogy a tábornokok nem látták, hogy egy ekkora országnak ennyi emberrel nekimenni nem öngyilkos vállalkozás lesz.

2022. jún. 20. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
94%
Goebbels
2022. jún. 20. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Himmlernek és Heydrichnek sokkal durvább ötletei is voltak.
2022. jún. 20. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy fent is írják voltak elvetemültebbek. Göring kiváló pilóta volt, de a katonai zsenitől igen távol állt. A rossz nyelvek szerint a Dunkerque-i evakuálás blokkolásának az elmaradása is - többek között - Göring számlájára írható, az Angliai csata elvesztése szintén (mondjuk az amúgy is elveszítették volna).

Hadler nem támogatta az inváziót és még sok más német tábornok sem, de "poroszos" szokás szerint tudomásul vették hogy ha parancs van akkor parancs van, menni kell előre.

2022. jún. 22. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!