Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Amerikai mesterlövész...

Az Amerikai mesterlövész (Chris Kyle) története után felmerül bennem a kérdés, 1 katona miként tudja feldolgozni, ha ölnie kell? (és megtette)

Figyelt kérdés
Üdv, láttam a Chris Kyle-ról készült filmet ill láttam róla doku filmet is, plusz olvasgattam a neten róla (a könyvet nem olvastam), elég fura jellem volt a saját bevallása szerint a szolgálata alatt egy idő múlva már nem is tekintette embereknek az ellenséges személyeket, a doku filmben benne van, hogy bizony rémálmai és egyéb súlyos mentális gondjai voltak az ölésektől , (A filmet régen láttam de szerintem ez abban is benne van. ) ennek hatására merült fel bennem a kérdés, 1 katona miként tudja feldolgozni azt ha ölnie kellett, utána mindenkinek ilyen mentális bajai lesznek? Akár legyen szó magyar katonáról, akár ugye egy Seal-esről vagy bármilyenről, azért emelem ki a SEAL-t mdert ők ha küldetésre mennek valószinü ölni is kell... Tehát a kérdés, ezt hogyan tudják feldolgozni ha valakit megölnek? (vagy mint Chris Kyle. több embert is , )
2022. júl. 2. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Simán. Aki önként vállalja, hogy más embereket fog lelövöldözni, az nem ép. Ne a holywoodi filmből indulj ki, ahol mutatják a színész szenvedő arcát, tele fájdalommal, mikor a gyerekre fogja a puskát. A valóságban viccelődnek, röhögcsélnek is rajta. Holywoodban nagyon értenek ehez. A dokumentumfilmet nem láttam. Amúgy meg mit mondjon? Mindig lesz és mindig is volt, aki önként vállalja a gyilkos szerepét.
2022. júl. 2. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
84%
Criss kile írt önéletrajzi könyvet olvasd el részletesen ír róla
2022. júl. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
A film erősen túloz. Egyénfüggő ki hogy dolgozza fel, ki könnyebben, ki nehezebben. Akkor és ott ez a feladatod, ezt kell végrehajtanod. Nem gondolkozol, cselekszel. Okkal és nem passzióból kell meghúznod a ravaszt. Akinek a sziluettjét felbukni látod a távcsőben az rád, a bajtáraidra, a hazádra veszélyes. Ha ma elhibázod, lehet öt perc múlva egy rejtett lőállásból rádlő, lehet két nap múlva pokolgépet rak az út mellé ahol majd elhaladsz, lehet pár hónap múlva egy robbanómellénnyel rohan feléd a hazádban amikor békésen fagyizol a családoddal.
2022. júl. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
1 es választ iró , Chris Kyle maga irt ezekről a mentális dolgokról és, hogy fel kellett dolgiznia, ennek semmi köze 1 filmhez, ezt ő maga is irta, hogy rémálmaiba jöttek elő a lelőtt emberek satöbbi, és hogy komoly mentális gondjai voltak. A könyvét nem olvastam de a neten is olvastam erről. Ezért is szerelték, le a 4.dik turnusA alatt, mert szolgálatra alkalmatlan lett mentálisan.
2022. júl. 3. 09:45
 5/15 A kérdező kommentje:
3 as, neked is irom, nem a filmről van szó ezek TÉNYEK ő maga irt róla ill mesélt róla, hogy 1 idő után komoly mentális gondjai voltak.
2022. júl. 3. 09:48
 6/15 anonim ***** válasza:

Ajánlanék egy könyvet, nem egy csúcs regény de a mesterlövész érzelmeit eléggé jól szemlélteti: Donald A. Davis / A mesterlövész.


"A legtöbben úgy élik le az életüket, hogy holttestet legfeljebb kiterítve, koporsóban látnak. A zsaruk és a mentősök sok brutális dolgot látnak, de általában csak azután érkeznek a helyszínre, hogy az erőszakot már elkövették. Még a katonák se látnak sok halált, mert az öldöklés javát nagy távolságokból követik el. […]

Az én munkám egészen más. Mielőtt kioltanám életüket, puskám távcsövén át tisztán látom áldozataim arckifejezését."


"Sohasem élvezem, ha el kell vennem egy életet, mert azt csak egy mániákus gyilkos tenné. Egy tapasztalt mesterlövész nem szórakozásból húzza meg a ravaszt, hanem mert tudja, hogy nem róla és a célpontról van szó, hanem ennél sokkal többről. Ami engem illet, mindig is tisztában voltam vele, hogy mit miért teszek – vagy ő, vagy mi, ahogy mondani szokták –, úgyhogy célba vettem az ellenséget, és habozás nélkül lőttem.

Ezzel a hozzáállással egy jó mesterlövész idővel védetté válik az érzelmekkel szemben. Nincsenek rémálmaim, legalábbis a szó klasszikus értelmében, de időnként felbukkannak váratlan látogatók. Azok, akik az én golyómtól estek el, néha benéznek hozzám álmomban. Elidőznek egy kicsit, ahogy a távoli ismerősök teszik, aztán eltűnnek. Sokan vannak."


"Egy mesterlövésznek hűvös fejjel kell gondolkodnia és mindig uralkodnia kell önmagán, bármi történjen is. Csakhogy mi is emberek vagyunk, és ha nincsenek érzéseink és érzelmeink, az azt jelenti, hogy átléptük a vonalat, és eszelős gyilkosokká váltunk. Nehéz megtalálni az egyensúlyt.

Amikor dolgoztam, csak a célpontnak volt helye a gondolataimban. Közel húsz éve formáltam mesterlövész énemet, és soha nem adtam tanújelét gyengeségnek, még Casey előtt sem. Néha morgolódtam dolgok miatt, de a személyes érzéseimet mindig megtartottam magamnak. […] Mindannyiunknak van egy titkos szoba a lelkében, ahol a legféltettebb titkait tárolja. Nekem egy egész raktár van, olyan sok mindennek kell elférnie benne."


Bocsánat a sok idézetért!

2022. júl. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Mindenki másképp és széles a skála milyen sikerrel.


Egy besorozott általában nehezebben mint a különleges erők önkéntese, de előre ezt senki sem tudja. Az emberi psziché nem ekkora borzalmakra van méretezve.

2022. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

6-7 köszi.


7 igen erre jó példa Chris őis valami sérthetetlen kommandósnak érezte magát 1 ideig, aztán jöttek a lelőtt emberek a rémálmokba stb...

2022. júl. 5. 11:23
 9/15 anonim ***** válasza:

Chris Kyle-nak az önéletrajzi könyve neki bevételt generál, abból is pénze van. Nyilván olyat ír, persze segítséggel, hogy az emberek elfogyasszák, megvegyék. Az usában nagyon értenek ehhez. Ott szökkent szárba a modern reklán ipar. Önként vállalta, hogy a hazájától sokezer mérföldre távcsöves puskával embereket, adott esetben akár gyereket fog meggyilkolni.

És pl nekem nincsen titkos szoba a lelkemben, mert nincsen rá szükség. Ezzel amúgy csak mentegeti magát, relativizálja a gyilkosságokat, hogy másnak is van ilyen. Tehát azt érteni kell, hogy ez azt hitte, hogy mások is, bárki elmenne önként embereket lelőni messziről, számára ez természetes.

Sima pszichopata, nem különbözik egy Andrej Csikatilótól, Vagy Ted Bundytól

2022. júl. 5. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
8-es csak szólok Chris jó 9-10 éve nem él...
2022. júl. 6. 09:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!