Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Riasztó gázfegyverből melyik...

Riasztó gázfegyverből melyik fajta a jobb a forgótáras, vagy amelyik markolat-táras?

Figyelt kérdés
Ha lehet rövid indoklást is várok
2022. júl. 6. 16:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
A forgótáras szerintem erre sokkal jobb, nincs elakadás, nem kell csőre tölteni, és 5-6 lövés legyen elég egyébként is.
2022. júl. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Az #1-essel értek egyet, amire használni akarod (riasztásra, a támadás elhárítására) a forgótáras rendszerű jobb. Azon felül amit leírt + előny, hogy könnyebb a kezelhetősége, karbantartása egyszerűbb, hamarabb tűzkésszé tehető (nem kell felhúzni), illetve mivel kevesebb benne a rugó, a megfeszülő alkatrész az élettartama is hosszabb.
2022. júl. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

Érdekes kérdés. Vannak gyakorlatok, amelyek segítségével meg lehet tanulni a helyes mozgást, a veszélyes ember(ek) körüli manőverezést, a gyors fegyverrántást, stb.


Normál esetben a revolver ugyan "tutira nem akad el", de pl. egy Glock 19-es sem. Mármintbnekem éles van, és évente több százat lövök, sosem volt vele baj.


Általában véve azt mondhatom, hogy a revolver és egy jó markolattáras közötti különbség elenyésző ahhoz képest, amit a mozgás és, a célzás, a fegyver előrántási sebessége, stb okoz

2022. júl. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 ez önmagában igaz, de a kérdező valószínűleg nem fog kiképzést kapni, hanem civilként akarja önvédelmi célból megvenni. Arra meg a fent leírtak miatt jobb egy forgótáras. Te gondolom naponta kitárazod, betárazod, ellenőrzöd, karbantartod. A kérdező lehet hosszú hónapokig nem fog vele semmit csinálni csak tárolja valahol.
2022. júl. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
83%
#4 ebben teljesen egyetértünk. Mondjuk véleményem szerint a fegyverviseléshez tartozik egy fegyelem és képzés is, tehát ha valaki nem szeretne gyakorolni és karbantartani egy fegyvert, az jobb, ha semmilyet sem vesz, gázriasztót sem. De való igaz, hogy "alkalmi" fegyverviselőknek jobb a forgótáras.
2022. júl. 6. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
#5 egyetértek. A legjobb az lenne ha mindenki legalább 1-2 órát venne egy lőtéren, hogy a fegyverkezelési alapokat, célratartás, karbantartási, tárolási ismereteket elsajátítsa. A többség viszont csak megveszi a gázriasztó fegyvert, kimegy vele a mezőre durrantani párat - rosszabb esetben a kertben a szomszédok "örömére" - merthogy drága a lőszer, el sem olvassa a karbantartási útmutatót, leírást, semmit csak bevágja a kocsi kesztyűtartójába, vagy a táskájába, fiókjába. Utána meg éri a meglepetés ha éles helyzetben nem tudja használni, nem működik a fegyver, lejár benne a patron élettartama, a nyáron 80 fokos autóban tárolásról nem is beszélve (vagy még rosszabb amikor a gyerek játszik vele brrrrr).
2022. júl. 6. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Pacsi ment


Csak még egy amatőr kérdés


Forgó tartással esetleg gumilövedéket is ki lehet lőni?

2022. júl. 7. 18:16
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

A gázfegyver cső kialakítása általában olyan, hogy vagy szűkítés, vagy egy beszerelt fém terelő van benne, hogy ne lehessen semmit kilőni belőle.

Némelyikre lehet a cső végére rakétaindítót csavarozni, de mostanában ezt sem tudom, van-e még ilyen.

Szóval nem a válasz, szerintem.

2022. júl. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3. Éles fegyvered van és komoly pofával le mered írni azt a szót, hogy "markolattáras"? Ahhhaaa. (A kérdezőt még megértem, ha nem ért a fegyverekhez, de téged nem. Persze valószínűbb, hogy csak kamuzol.)
2022. júl. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
#9 nem ismerem a magyar kifejezéseket, nem Magyarországon élek, és amikor ott éltem, nem hogy fegyverem nem volt, de nem is érdekelt a téma. Fogalmam sincs a magyar fegyvertartás / viseles szabályairól sem, csak azt tudom, hogy sokkal szigorúbb, mint itt. Azt hiszel, amit szeretnél.
2022. júl. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!