Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ukrajna és Oroszország közötti...

Ukrajna és Oroszország közötti háború még jövő ilyenkorra is tartani fog?

Figyelt kérdés

2022. júl. 27. 10:13
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
13%
X, Iksz, IXXX
2022. júl. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 MDaniel98 ***** válasza:
86%
Szerintem igen.
2022. júl. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
77%
Még egy hónapja azt harsogta a nyugati sajtó, hogy az oroszok kifulladtak az emberek is feladták, fegyver sincs. Azóta egyre jobban belejönnek. ELtarthat még akár pár évig is
2022. júl. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Ha igen, akkor az már nem kettőjük háborúja lesz, hanem világháború.


Egyik fél sem bírja már sokáig erőforrásokkal.

A kérdés csak az, hogy mit lépnek, ha már nagyon nyomasztóvá válik az erőforrás-hiány.

Van ugye az a verzió, hogy leülnek tárgyalni, de nem hiszem, hogy lenne miről megegyezniük, hiszen mindkét fél igen ambíciózus célokat fogalmazott meg a mostani helyzethez képest, az ukránok a Krím visszafoglalását, az oroszok meg a jelenlegi ukrán állam megdöntését.

Ha ezek nem teljesülnek, az komoly arcvesztés, kvázi vereség beismerése, amit egyik fél se engedhet meg magának, viszont annak az esélye, hogy ezek közül bármelyik is teljesüljön, kb. 0.


Tehát kimerülnek.

Az ukránoknak ebben a helyzetben érdekében állna egy olyan lépés, amivel aktív résztvevőként bevonnák a NATO-t, vagy legalább néhány NATO tagot.

Az oroszoknak pedig érdekükben állna tömegpusztító fegyverek bevetésével térdre kényszeríteni az ukránokat.

Amivel meg gyakorlatilag kikényszerítik az USA beavatkozását, mert ezt meg az USA, mint a jelenlegi világrend őre, nem engedheti meg, hogy bárki büntetlenül tömegpusztító fegyverekkel dobálózzon.


Akármelyik is történik, a háború kiterjed.

2022. júl. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
86%
Nem kell falra festeni az ördögöt. Ezek gerillaharcban ellesznek egymással még évekig mint az amik vietnámban
2022. júl. 27. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
83%

#5

Teljesen más politikai helyzet volt a vietnami háború, ott nem egy nagyhatalom támadott meg egy kis országot területszerzési céllal, hanem észak-vietnam támadta meg dél-vietnamot, aminek meg történetesen az USA a szövetségese volt, és papíron segíteni mentek oda.

2022. júl. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
60%
Addig lessz elhúzva amíg európa össze nem roppan, erre megy ki a játék
2022. júl. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
77%
Valószínűleg igen, csak a háború intenzitása kérdéses. Legjobb esetben is kb. egy tűzszünet várható amit időközönként meg-megsértenek a felek. Ez a konfliktus sajnos még évtizedekig velünk fog maradni :( A ex-FÁK területén lévő konfliktusgócok (Azeri-örmény, Oszétia stb.) nem arról híresek hogy gyorsan megoldódnának.
2022. júl. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
79%

#6: bár politikailag Vietnam más volt, analógiának megfelel. A világ legnagyobb katonai ereje nem vesztett hanem a saját népe belső nyomása miatt feladta.


Visszabombázhatták volna a vietkongokat a kőkorba, atommal lesöpörhették volna az egész indokínai félszigetet a Föld színéről, de idővel feladták és kivonultak.


A szovjetek és kína csak pont annyira támogatta a vietkongokat, amivel el tudták húzni eddig a pontig.


Katonai szempontból ugyanez a helyzet Ukrajnában.

2022. júl. 27. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

#9

Katonai szempontból hasonló, de politikai szempontból nagyon nem, és én erről beszéltem.


Először is, Oroszországban nincs semmiféle saját belső nyomás, ott nem lehet tüntetgetni, meg hippiskedni vagy egyáltalán, nyilvánosan megszólalni a háború ellen, mert azonnal mész a böribe vagy rejtélyesen tarkónlövöd saját magadat négyszer.


Politikai szempontból abból is teljesen más a két helyzet, mint amit leírtam, hogy nem egy nagyhatalom támadott meg területfoglalási céllal egy másik országot, hanem a szövetségesét védte.


Az USA ehhez hasonló helyzetben, mint most az oroszok, még soha nem volt, hogy megpróbált volna területeket elcsatolni egy másik országtól, és nem nagyon sikerült volna neki.


Ha egy nagyhatalom egy ilyen akcióval besül, akkor annak a nemzetközi politikai térben a következménye sokkal súlyosabb - ezzel gyakorlatilag az egész világ szemében elveszti a nagyhatalmi státuszát.

Azt már oroszország maga is elfogadta, hogy gazdaságilag nem nagyhatalom, de megvan még az a képe a világnak, hogy katonailag igen.

De mégis miféle balf-sz nagyhatalom az, aki nem tud elfoglalni egy sokkal gyengébb országtól egy fél magyarországnyi területet se?

Senki nem fogja komolyan venni innentől kezdve, a diplomáciai súlyuk nagyon meggyengül, és innentől kezdve bármelyik posztszovjet országnak, vagy igazából bármelyik országnak a világon megéri inkább az USA felé közeledni, mint az oroszok felé, mert az amcsiknak jobb az érdekérvényesítő képessége.


Ezért nem engedheti meg magának Oroszország, hogy ne győzze le az ukrán államot, és kivonuljon, mint ahogy az USA tette vietnámban.


A másik oldalon meg az a politikai felállás, hogy jelenleg ugye az USA van de facto a világ rendőre/csendőre/akárminek is nevezzük pozícióban, ezt a pozícióját senki nem kérdőjelezte meg a szovjetunió bukása óta, ő dominálja a világ tengereit, a kereskedelmet, a pénzügyi rendszert.

De az utóbbi években ez az USA által dominált világrend gyengül, kihívóként megjelent újra Oroszország, és Kína is.


És nemzetközi politikai, diplomáciai szempontból neki épp ugyanilyen kritikus fontosságú az, hogy az oroszok ne tudják legyőzni Ukrajnát, mert akkor meg ők lesznek azok, akik a világ szemében ezt a domináns pozíciójukat végleg elvesztik.

Alig maradna diplomáciai súlyuk ezután.

Mégis hogyan győznének meg mondjuk egy dél-amerikai vagy afrikai országot, hogy megéri nekik hozzájuk közeledni inkább, mint az oroszokhoz pl?

Hisz Ukrajna példája fogja bizonyítani, hogy az amcsik nem tudják megvédeni őket, az oroszok viszont képesek elvenni, amit akarnak, akár katonai erővel is, tehát jobban megéri az oroszokkal jóban lenni.


És ne legyen kétségünk, az ukránok is pontosan tudják ezt, tudják, hogy nekik mi a szerepük ebben a játékban, és ők már ki is terítették a lapjaikat, hogy a nyugat felé akarnak húzni, mer tudják, hogy az USA nem engedheti meg, hogy elengedi őket.


Na ezért gáz ez az egész helyzet, és ezért mondja sok szakértő azt, hogy ez nagyon könnyen eszkalálódhat világháborúvá.

2022. júl. 27. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!