Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az eszkaláló...

Mi a véleményetek az eszkalálódó Kína-tajvan konfliktusról?

Figyelt kérdés

A Kínai hadsereg elkezdte a partraszálló egységek berakodását,a tengerparton felállt a légvédelem és a tüzérség,a légierő is megindult.



[link]



Tajvan hadiállapotot hírdetett, óvóhelyekre viszik a civileket és elkezdték kiépíteni a védelmi állásokat.



[link]



Mi a véleményetek,Kína le fogja rohanni a szigetet?



2022. aug. 2. 10:33
1 2 3 4 5
 31/47 anonim ***** válasza:
100%

"Taiwanon ilyesmi nem igazán van, már csak a méreteiből adódóan sem."


Épp csak a világ legfeljettebb félvezető-gyárai vannak ott, amik a világ high-tech chip előállításának nagy részét adják.


Ez önmagában 10x többet ér, mint az összes ukrán termőföld, arról nem is beszélve, hogy egy jó nagy szeletet saját belvízként kihasíthatna ezzel a környező tengerekből, ahol egyébként qva nagy olajtartalékok vannak.

2022. aug. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/47 anonim ***** válasza:
100%

"Épp csak a világ legfeljettebb félvezető-gyárai vannak ott, amik a világ high-tech chip előállításának nagy részét adják."


És éppen erre írték korábban, hogy Kína Taiwant csak úgy tudja bevenni, ha ezeket a félvezető gyárakat porig rombolja. Az ukrán gázmezők meg termőföldek nem fognak tönkremenni attól, hogy a felszínen lebombázzák a városokat, falvakat.

Érted már a különbséget a kettő között?


"arról nem is beszélve, hogy egy jó nagy szeletet saját belvízként kihasíthatna ezzel a környező tengerekből"

Mármint Kína jelenleg milyen környező tengeri belvizekhez nem fér hozzá Taiwan miatt?

2022. aug. 2. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/47 anonim ***** válasza:
100%
Várhatnának még a világháborúval még nem vagyok felkészülve.
2022. aug. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/47 anonim ***** válasza:
31%
#24 Az a baj, hogy az általad lenézett országoknak iszonyatos népessége van, Kína már egy szinten van az USA-val, a nyersanyagok meg a harmadik világban és Oroszországban találhatók.Ki lehet őket közösíteni, csak aztán nem ők fognak sírdogálni.Majd rájönne az USA meg Európa is, hogy saját magát lehetetlenítette el.
2022. aug. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 anonim ***** válasza:
100%
#34 Ja, az arabokra meg ne számítsál.A gazdag arab országok már fél lábbal kelet felé húznak, a tönkretett arab országok meg gyűlölik a Nyugatot.
2022. aug. 2. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/47 anonim ***** válasza:
0%

"Mármint Kína jelenleg milyen környező tengeri belvizekhez nem fér hozzá Taiwan miatt?"


Fú, bmeg.. te tényleg ilyen g-cibuta vagy, vagy csak színészkedsz? :D

2022. aug. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/47 anonim ***** válasza:
82%

Én ilyen g-cibuta vagyok, ahogy látod. Ezt onnan gondolom, hogy nem szokásom színészkedni.

A kérdésre esetleg tudnál választ adni?

2022. aug. 2. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 anonim ***** válasza:
50%

Tengerjog, kizárólagos gazdasági övezet: (24-200 tengeri mérföld)


Célja a tengeri erőforrások védelme, illetve a parti állam számára történő biztosítása. A tengeri élővilág begyűjtésére ad kizárólagos jogot a parti államnak, aki gazdasági tevékenység céljából szabályozást vezethet be és érvényesíthet a vízben és a talapzaton található források kezelésére (pl. halászat, bányászat, kábelfektetés). A mesterséges szigetek is a parti állam joghatósága alá tartoznak.


És akkor most szépen fogod a térképedet, fiacskám, és megnézed, hogy Taiwan és a kínai szárazföld között mekkora távolság van, és taiwan de facto elfoglalásával mennyire tudná a jelenlegihez képest kitolni a Kína a kizárólagos tengeri övezetét.

2022. aug. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/47 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg nem vagyok a fiacskád, nekem sosem volt ilyen bunkó apám. Ettől függetlenül meg fogom nézni.
2022. aug. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
67%

#39

Legalább hajlandó vagy utánanézni. Cserébe én elnézést kérek a bunkóskodásért.

2022. aug. 2. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!