Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A világ atomhatalmai még...

A világ atomhatalmai még mindig megnyerhetetlennek tartanak egy atomháborút, vagy már kezdenek eljátszani a gondolattal, hogy egy ilyen jellegű konfliktusból akár győztesen kerülhetnének ki?

Figyelt kérdés

2022. aug. 25. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Az a gond, hogy azért megnyerhetetlen, mert szerencsés esetben is rajtad (a te országodon) kívül minden elpusztul és lakhatatlanná válik.


És ez bizony nem győzelem.

2022. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
88%
Mégis mit jelentene szerinted győztesen kikerülni egy atomháborúból?
2022. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
Definiáld, szerinted ki számít győztesnek egy atomháború esetén! Mert a kölcsönös megsemmisítés biztosított. Akinek marad valami poros falu a prérin vagy a tajgán, amit nem pusztított el a másik?
2022. aug. 25. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem.Mert aki utoljára marad talpon az is cseszheti a "győzelmét".
2022. aug. 25. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
85%
Még mindig megnyerhetetlen, mert az ellencsapást nem lehet kivédeni. Hiába a Thaad és egyéb rakétaelhárító rendszerek mindkét oldalon amik bár szórványos tölteteket el tudnak csípni, de nem képesek a tömegével indított, egyszerre több száz töltet leszedésére. Ha teszem fel 90%-os hatékonysággal dolgozna (ami már brutál jó!) egy elhárító rendszer akkor is 1000 indított töltetből betaláló 100 bőven elég arra hogy szétkapja az adott országot.
2022. aug. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
24%
Győztesen az kerül ki akik átvészelik a luxus atombunkerükben 5-12 hónapot. A pórnép pedig bebukta...
2022. aug. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bár létezhet a Halott Kéz, ami kioldja az atomrakéták indítását magától, ha már minden emberi indító halott, lehet, hogy azok nem indulnak el és nem is robbannak fel. Mióta láttam, hogy Putyinnak milyen használhatatlan, ellendrukker alárendeltjei vannak, akik behazudták neki, hogy az ukrán nép repesve várja az orosz felszabadítókat, továbbá a szupersebes cirkáló atomrakéta egyik tervezőjét is áruláson kapták, nem vagyok meggyőződve, hogy nem tud a NATO vezetés beépített emberei révén - elsősorban áloroszok jöhetnek szóba - a megfelelő pillanatban akadályt gördíteni az atomrakéták többségének kilövése elé. Még a nagyobb atomrobbanásoknak sincs világhatása, semmit nem éreztünk Nagaszakiból...
2022. aug. 28. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Az USA fenntartotta magának az atom elsőként való alkalmazásának jogát.
2022. aug. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
#8 honnan veszed ezt a baromságot? Mindkét atomhatalomnak hasonló a nukleáris fegyverekre vonatkozó doktrínája. Nukleáris csapást mér a) válaszcsapásként ha a területét nukleáris, vagy nagyobb vegyi, biológiai támadás éri, b) ha konvencionális háborúban a támadó átlép egy bizonyos "vörös vonalat".
2022. aug. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:

A Szu 57 a világ legjobb vadászgépe?

Az imént hallgattam Georg Spöttlét és azt mondta :" Az oroszok egyre modernebb technikát vetnek be, például a Szu57-es lopakodó vadászgépeket, a világ legjobb vadászgépéről beszélünk, messze lepipálja az összes amerikai és európai típust." Igaz ez? A válaszokat előre is köszönöm! :-)

Miért nem vet véget a putyin művelte szégyentelenségnek a világ?

Tönketesz mindent a földünkön, gazdaságit pénzt , megélhetést, A béké wn élő országok között is már már gondok vannak lesznek miatta,, mert ugye a műve mindenre kihat! Miért nemtesz semmit a többi ország, miért hadjuk tönremenni mindent miatta, miattuk?

A mai hírek arról szólnak,hogy hamarosan kifog törni a harmadik világ háború. Ezt mennyire kell komolyan venni?

Még az atom bevetéséről is lehetett olvasni.A harmadik világháborút hogyan kell elképzelni Magyarországon? Kik azok akiket a harctérre visznek? A többivel mit fognak csinálni? Hol fognak élni? A lakásukban?

Mekkorák voltak és milyen/mennyi felszereléssel rendelkeztek a világ hadseregei 1936-ban? (Vh elött 3 évvel)

A hadeseregek állománya is érdekel, aktív, tartalékos, nemzeti gárdák. Milyen felszereléssel és mennyivel (pl.: 380 pz 1 és 120 pz 2-es harckocsi, 80000 teherauto xy tüzérségi eszköz abbol ennyi 120, 150 milis stb, légierő repülőgép tipusokra le bontva hadihajók...




Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!