Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Ilyen motorokkal lehetett...

Ilyen motorokkal lehetett találkozni Magyarország útjain is háborús időkben, vagy ide csak komolyabb harcértékű gépek kerültek?

2022. aug. 26. 18:09
 1/2 anonim ***** válasza:

Én gyerekkoromban még az utcákon láttam ilyen BMW-t,és az orosz változatát az URAL oldalkocsis motorkerékpárt is lehetett sokáig látni.

A szódás bácsi az 1960-as években nálunk ilyennel szállította ki az üveges szódavizet a házakhoz./golyószóró nélkül/

2022. aug. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Mivel rendszeresítve volt így lehetett találkozni. A harcérték egy motorkerékpárnál nem igazán értelmezhető. Nem támadó eszközként alkalmazták a motorkerékpárokat, hanem futárként, esetleg felderítésben, vagy kísérőjárműként ha előre kellett valamit küldeni a motor könnyen ki tudott válni a konvojból. A ráaggatott géppuska kb. halottnak a csók. Szerintem tök feleslegesen tették rá, menet közben nem lehet vele célozni, ha meg már áll akkor pöpec célpont a jármű, páncélvédettsége 0.0, a pléhlemezt egy pisztoly átüti.
2022. aug. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!