Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 2.Vhba miután Európába...

A 2.Vhba miután Európába véget értek a harcok lett volna reális esély arra,ha nincs az atombomba,hogy Japán egy maga megnyerje a tengelynek a háborút?

Figyelt kérdés
Lehet hülye kérdés. De na Japán más mint a többi.

2022. okt. 2. 14:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
30%

Nem volt atombomba és nem nyertek:


[link]

2022. okt. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
97%

Dehogy volt esélye. Japán addigra már lassan egy évtizede háborúzott Kínában és több millió embert veszített el. Szinte a teljes haditengerészete és légiereje megsemmisült már és a csendes-óceáni térségben már pusztán a csapatainak az ellátása is komoly problémát jelentett számukra. Haditengerészet és légierő nélküli pedig a szövetségesek szinte akadály nélkül közeledhettek a Csendes-óceánon és a környező kisebb tengereken. Japán addigra komoly emberhiánnyal is küzdött, ugyanis a súlyos veszteségek miatt szinte már minden hadrafogható embert besoroztak. Az amerikaiak az ipari termelésre és a hátországra is komoly csapásokat mértek a gyújtóbombákkal folytatott terrorbombázásokkal, ami ellen szinte semmilyen védelme nem volt a japánoknak.


A háború már rég elveszett, konkrétan akkor, amikor a Japán Birodalom megtámadta az Egyesült Államokat. A szövetségeseknek így akkora emberanyaga és ipari hátországa lett, hogy lehetetlenné vált számukra elveszíteni a háborút. Az amerikai termelés sokszorosan felülmúlta a japánt, de még a németet is. Az amerikaiak simán pótolni tudták a veszteségeiket, míg ez idővel egyre nehezebbé vált a japánok számára. 1945-ben már a kínai frontvonalon is folyamatosan szorultak vissza és a gyarmatbirodalmuk megőrzése is egyre terhesebbé vált. A várható amerikai partraszállások miatt minden harcképes embert délre vittek a főszigeteken, bár valószínűleg az se lett volna elegendő a támadások visszaverésére. Ezzel teljesen védtelenné váltak az északi területek és a Szovjetunió hadbalépésével ez még jobban megpecsételte Japán sorsát. Konkrétan semmivel se tudtak volna reagálni egy esetleges szovjet partraszállásra.

2022. okt. 2. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%
1. Van erről még más magyarázat is? Eléggé szokatlan ez így. Persze, a nyertesek írjak a történelmet.
2022. okt. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
95%
mire a bomba jött az oroszok is támadtak északról. Japánoknak élőerejük még bőven volt ugyan de se üzemanyag semmi nem volt. AZ USA nak sem azért mentek neki hogy legyőzzék őket. Hanem mert volt egy japánra kivetett embargó, Pearl harbornál az volt a terv hogy megbénítsák az amerikai flottát és amíg az sebeit nyalogatja elfoglalják guad al canalt, és a csendes óceáni ŕegiót amivel kicsikarhattak volna egy megegyezést, de az anyahajók a japánok pecchjére nem tartózkodtak ott
2022. okt. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
4%

3. Hasonlitsd össze az kettőt, valószínűleg mind a két helyen ugyanaz volt:


[link]

2022. okt. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
23%
5 vagyok hagyományos szőnyegbombázás
2022. okt. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
94%

Japán mindenképpen elveszti. A kérdés nem is ez volt, hanem az, mennyi idő múlva és milyen áron.

Akkor már lehetett tudni a világháború áldozatainak számát nagyjából. Japán erősen védekezett, tehát még nagyon sok áldozatra lehetett számítani mindkét fél részéről (legalábbis az USA indoklása szerint)

2022. okt. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

0.0 nulla esélye volt. Az USMC már az atombomba előtt elfoglalta Okiwanát, a tenger fenekére küldte a japán haditengerészetet, kiiktatta a japán légvédelmet (szálltak még fel hébe-hóba japán gépek, volt némi légvédelmi tüzérség, de az amcsik japánban azt bombáztak amit akartak), a gyárak jelentős része nyersanyaghiány miatt állt, az utolsó kőolaj és üzemanyag-tartalék cseppeket használták fel. Az utolsó jelentősebb külső nyersanyag- és élelmiszerbázisukat a ruszkik foglalták éppen el (Mandzsúria).

A két atombomba csak meggyorsította a japán kapitulációt. Így nem került sor a szigetország inváziójára, a háztól-házig történő napalmozásra, "utolsó emberig" történő véres harcra. Okiwanán a civil lakosság 40-50%-a életét veszítette, az anyaország szigetein ez több millió embert jelentett volna.

2022. okt. 2. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 kürasszír ***** válasza:
62%

Kedves kérdező!


1945-re a japán haditengerészetet már teljesen szétverték és megsemmisítették az amerikaiak, az összes nagy japán hadihajó, azaz csatahajó, repülőgép-hordozó, vagy cirkáló többségében elsüllyedt, kisebb részben harcképtelen volt az amerikai légitámadások miatt. Egyébként a japán haditengerészet mérete és ereje kevesebb, mint a fele volt a britnek, és alig az egyötöde az amerikainak a II. világháborúban.


Japán eleve nem volt egy súlycsoportban katonailag a II. világháborúban nemhogy az amerikaiakkal, vagy a szovjetekkel, de katonai erőre még a britek mellett is eltörpült Japán.


Elég megnézni a japán, az amerikai, a brit és a szovjet hadi létszámot, illetve a szárazföldi és a légierők erőviszonyait a II. világháborúban.


HADI LÉTSZÁM:


Németország: 19 442 000 fő

Japán: 10 100 000 fő


Brit Birodalom: 14 392 000 fő

USA: 22 400 000 fő

Szovjetunió: 34 400 000 fő


HADIIPARI TERMELÉS:


TANKOK ÉS ÖNJÁRÓ LÖVEGEK:


Németország: 67 429 db

Japán: 4524 db


Brit Birodalom: 47 862 db

USA: 108 410 db

Szovjetunió: 119 769 db


ÁGYÚ:


Németország: 73 484 db

Japán: 13 350 db


Brit Birodalom: 226 113 db

USA: 257 390 db

Szovjetunió: 516 648 db


REPÜLŐGÉP:


Németország: 133 387 db

Japán: 64 484 db


Brit Birodalom: 177 025 db

USA: 295 959 db

Szovjetunió: 136 223 db


A II. világháború japán szárazföldi hadsereg nagyon kevés tankkal rendelkezett, azok is elavult könnyűharckocsik voltak, a japán tüzérség szintén kevés és gyenge volt. A japán szárazföldi hadsereg szinte nem volt gépesítve.


a japán légierő jóval kisebb és gyengébb volt nemcsak az amerikainál, de a britnél és a szovjetnél is.

2022. okt. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 kürasszír ***** válasza:

# 4


EZT ÍRTAD: "Pearl harbornál az volt a terv hogy megbénítsák az amerikai flottát és amíg az sebeit nyalogatja elfoglalják guad al canalt, és a csendes óceáni ŕegiót amivel kicsikarhattak volna egy megegyezést, de az anyahajók a japánok pecchjére nem tartózkodtak ott."


Pearl Harbor idején összesen 2 db amerikai repülőgép-hordozó tartozott az ott állomásozó amerikai flottakötelékhez, a USS Enterprise és a USS Lexington, a többi 5 db amerikai repülőgép-hordozó közül 4 db (USS Wasp, USS Ranger, USS Hornet, USS Yorkton) a világ másik végén, az Atlanti-óceánon állomásozott, 1 db, a USS Saratoga pedig Kaliforniában volt.


Az amerikai flotta több, mint fele eleve az Atlanti-óceánon állomásozott a Pearl Harbor elleni támadás idején, a Csendes-óceánon a hadihajóknak kevesebb, mint a fele volt.

2022. okt. 2. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!