Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyarországnak vannak olyan...

Magyarországnak vannak olyan létesítményei, mint az 51-es körzet, vagy a Norad?

Figyelt kérdés

És igény lenne rá ? Az 51-es körzettel persze nem az ufókra gondoltam.

Amúgy a kérdés onnan jött, hogy ismerősünk egy somogyi(?) faluból származik, és ő mesélt néhány dolgot.

70-es évek: A környéken addig is volt pár orosz katona, de egyszer nagyon sok jelent meg. Pár nap múlva elmentek. Az ezt követő hónapokban rendszeres volt, hogy éjjel a falu lakói zajt hallottak, mert a szovjet katonák éjjelente a falu közelében lévő szántóföldeken tevékenykedtek. Aztán egyszer abbamaradtak ezek az éjszakai zajongások, de a közeli szántóföldeken gyakran találtak pl. cirilbetűs cigarettapapírt, konzerveket stb...

Katonákat egyre ritkábban láttak, de rendszerváltás környékén ismét mozgolódás volt éjjelente. Az ismerősünk megbízható, felnőtt ember, de nem ért ezekhez a dolgokhoz.

Szerintetek fals a dolog, vagy tényleg lehetett ott egy bunker ?

Mert akkor lehet, hogy van Norad szerű létesítmény is, csak nincs a köztudatban. Mondjuk a mostani politikai elitet leküldhetnénk, és bezárjuk a betonajtót :D

De viccen kívül: Vannak ilyen építmények ? Mert a józan ész azt diktálná, hogy minden ország építsen magának, de még nem nagyon hallottam, hogy az amcsikon kívül lenne bárkinek :S


2010. szept. 27. 00:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%

Veszprém mellett a föld alatt van egy olyan bázis, ami tök olyan, mint a NORAD bázis az USÁ-ban Colorado Springs alatt. Egyszer volt is róla egy felvétel mutatva a tévében.

Azthiszem ők is légvédelemmel foglalkoznak.

2010. szept. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 vzs ***** válasza:
80%
a sziklára gondolsz, ami a légtérellenőrző ezredhez tartozik.
2010. szept. 27. 05:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek fals a dolog, vagy tényleg lehetett ott egy bunker ?"


Köztudottan egy csomó bunkert, rakétasilót, tankgarázst, légitámaszpontot hagytak maguk után a szovjetek, de természetesen maga a magyar honvédség is egy csomó efféle létesítményt tartott fenn és tart fenn.


"Mert akkor lehet, hogy van Norad szerű létesítmény is"


A NORAD nem más, mint a légvédelmi parancsnokság. Ilyen volt Magyarországon a Sziklaközpont:


[link]


Budapesten rengeteg föld alatti katonai létesítmény volt/van: a földalatti Sziklakórház, és egyéb objektumok is vannak a hegyek alatt. Dél-Budán nagy föld alatti tárolóhelyiségek vannak, akárcsak Balatonfűzfőnél, és ezek csak az ismert objektumok, nyilván vannak máig titkosak is.


"Vannak ilyen építmények ?"


Vannak ilyenek, éppenséggel egy csomó van, de érthető okokból nem reklámozzák őket.


Az egyik igen szép objektum az Űrtávközlési Központ volt, amíg működött. Ma alternatív színház:

[link]


"még nem nagyon hallottam, hogy az amcsikon kívül lenne bárkinek :S"


Amcsik, ugyanmár, mindig csak az amcsik. A svédek még egy hadikikötőt is elhelyeztek a föld alatt:


[link]


[link]


A jugoszlávok repülőteret szuszakoltak be a föld alá:


[link]

2010. szept. 27. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
65%
Parlament. Na az egy 51-es körzet...
2010. szept. 27. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ne várj informatív választ ilyen kérdésre, - aki ismer ilyen (aktív) helyeket, az aláírta, hogy nem beszélhet róluk senkinek.
2010. szept. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
74%

A veszprémi szikláról már írtak. Van olyan védett objektum is, amihez a seregnek semmi köze.

De ez az egész azért nem olyan, mint az USA-ban, ne essünk túlzásba.

2010. szept. 28. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
54%
A Gellérthegy alatt is létezett egy központ.Hogy "él-e" még azt nem tudom.
2010. szept. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 pr0d válasza:
100%

Pont gondoltam, hogy az interneten rákeresek egy régen működőt szupertitkos létesítményre a Sziklára. Nos így botlottam ide erre az oldalra, ehhez a kérdéshez.

Csak ha már ilyen nyíltan írom le, hogy miként estem ide, akkor leírom, hogy miért.

Én 21 éves vagyok és pár évvel ezelőtt említette meg anyám, hogy régen a hidegháborús években az én Nagyapám dolgozott ezen a helyen, melyet Szikla néven neveztek el.(Budán)

Annyit mondott anyám erről a helyről, hogy annak idején ez a katonai bázis nézte magyar ország légterét és, hogy annak idején nem tudhatta senki sem, hogy anyám apja hol dolgozik. Nos nagyapám egy Budán lévő katonai tábornak a parancsnoka volt és egyben katonai hírközléssel is foglalkozott a Sziklában, de ennél többet már sajnos nem tudok, mert itt a történet vége már homályos kezd lenni nekem, hogy hogy dolgozhatott egyáltalán így egyszerre két helyen is. Én megkérdezném személy szerint a nagyapámat erről az egészről, de ő sajnos már több mint 12 éve elhunyt és amit szerintem sokan tudni szeretnének ezekről a helyekről, nos ő tudott volna mesélni, de így, sajna csak az internet maradt, meg a google mint kereső. :DD

Annyit találtam a helyről, hogy ma már múzeumként látogatható (egy része csak).

Viszont ami már jobban felkeltette a figyelmemet az az, hogy minek kellett annak idején ebből a Szikla létesítményből 3...?? Mert van még egy Miskolc mellett és van még egy a Balaton környékén is, de lehet, hogy van még több is?? Azt már nem tudom, de ezeknek az épületeknek az elhelyezkedését tekintve, magyar ország légterét felosztva figyelhették annak idején. 3 részre biztos fel volt osztva.

Na mind11 bocsánat ha OFF-oltam volna, de gondoltam ezt leírom nektek, talán témához illő volt. :)

2011. aug. 21. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A "Szikla" Veszprémben van!
2011. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
A Szikla Veszprémben van. De Sziklaközpontnak nevezik (nevezték) a kis-gellérthegyi objektumot is.
2011. aug. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!