Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Volt igazság Hitlernek abban...

Volt igazság Hitlernek abban az állításában,hogy a németek az 1.VHban a győzelem küszöbén tették le a fegyvert?

Figyelt kérdés
Elnézést,ha hülye kérdés de erről nem tudok mindent pontosan. Leginkább az gondolkodtatok el,hogy a Hitler: A gonosz születésében van az a jelenet amikor mondja a parancsnok hogy visszavonulunk és akkor mondja Hitler,hogy "De uram 50 kmre vagyunk Párizstól erre visszavonulunk?" Erre mondja a parancsnok,hogy ez a parancs. Tehát nekem nem volt olyan meggyőző hogy volt ez pontosan?

#győzelem #birodalom #Hitler #1. Vilsgháború #Villmos császár
2022. okt. 8. 15:36
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem, miután az amerikaiak is beléptek a háborúba a németeknek nem volt esélyük győzni.
2022. okt. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
2018 elejére lényegében ki lett ütve a háborúból Oroszország, Szerbia és Románia. Ha 2018-ban a németeknek sikerült volna kiütni végre a franciákat, vége lehetett volna. De megjöttek a jenkik...
2022. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Baluba ***** válasza:
90%
Nem. Éveken keresztül alig mozdult a front, a Németek nem is igazán próbáltak áttörni. Az volt az elv, hogy az ellenfél többet veszítsen, mint ők, és hamarabb fogynak ki emberből és anyagból. Mikor az amerikaiak beléptek, ez teljesen egyértelműen lehetetlen volt.
2022. okt. 8. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem. A Kaiserschlacht becsődölt, és a németek mindent erre az egy lapra tettek fel. A belső ellenállás, a gazdasági összeomlás, és az 1918-as veszteségek miatt a németek már nem tudtak volna újabb offenzívákat indítani. Mire a németek megadták magukat, az Antant csapatok már 100 napja áttörtek a német vonalakon, és a németek jelentős ellenállást nem tudtak felmutatni.


Ez a narratíva, amit Hitler propagált, Ludendorff tábornoktól ered, aki a német csapatok főparancsnoka volt. A világháború végére már teljesen meghülyült, csak papíron létező, a valóságban gyakorlatilag teljesen megsemmisült, már korábban visszavont csapatokkal tervezgetett ellentámadásokat, óriási bekerítéseket vízionált, miközben a német vonalakon több tíz kilométeres lyukak voltak.

2022. okt. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igaz, hogy 1918 elejére Oroszországot kiütötték a háborúból, de nyáron összeomlott a nyugati, ősszel pedig a balkáni front. Teljesen egyértelmű vereség volt.
2022. okt. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Amire a kérdező gondol, az a második marnei csata, amelynek részletei a mai napig vitatottak, illetve a későbbi győztesek propagandája és szemlélete miatt kevés helyen tárgyalják ezt kellő részletességgel és tárgyilagossággal.

Az orosz front az 1917 es bolsevik forradalom következtében megszűnt, így a németek végre kivonhatták onnan erőik túlnyomó részét, mivel az oroszok kiléptek a háborúból.

Azonban az USA viszont belépett, de egyenlőre csak kevés létszámú katonai kontingenst tudtak átszállítani és azoknak is csak kis része keveredett harcba a német erőkkel, ellenben félő volt, hogy az idő múlásával egyre jelentősebb katonai segítséget fognak majd nyújtani az Antantnak.

A német vezérkar ezért egy utolsó, mindent eldöntő offenzívát tervezett meg, amelyet egyrészt erre az oroszországból átszállított erőkre - már ami a tavaszi harcok után megmaradt belőlük - alapozott, illetve Flandriából és máshonnan átcsoportosított egységekre, amellyel biztosították az offenzívához szükséges túlerőt.

A német támadás hatalmas lendülettel haladt előre, nagy szélességben elsöpörve a frontot, a két szélén lassabban, biztosítva a szárnyakat.

Valójában éppen a gyors előretörés lett a fő forrása a sikertelenségnek, ugyanis a korabeli kommunikációs és hírközlési nehézségek miatt olyan irányíthatatlan lett és követhetetlenné vált a német támadás, mint egy kilőtt nyíl, amelyet utőlag már nem lehet befolyásolni.

Ehhez hozzájárult az akkoriban szintén megnyilvánuló gyenge logisztika is, a német csapatok olyan gyorsan törtek előre, hogy messze lemaradt az utánpótlás.

Nagy vonalakban hasonlítható ez a támadás a korábbi orosz Bruszilov offenzívához.

A támadás 1918 július 15.-én indult és három hétig tartott, mire kifulladt és lényegében magától megállt. Természetesen a franciák menekülésük során mindenhol hagytak hátra csapatokat, hogy a német támadást lassítsák, de ezeket a roham korábban elsöpörte.

A támadó német rohamcsapatok halálosan kimerültek, olyannyira előretörtek, hogy a leváltásukra nem volt mód, elfogyott a lőszerük, az élelmük, sok egységnek még vize sem volt, így a lendület megtört, néhol maguktól kezdtek visszaszállingózni, gyakorlatilag a legtöbb helyen ideiglenesen harcképtelenné váltak.

Augusztus 8.-ám Amiensnél az Antant megkezdte az ellentámadást és különösen a nagy számban összevont harckocsik okoztak páni félelmet a németek körében, így sokan megadták magukat, vagy futásban kerestek menedéket.

A támadásra valójában alkalmatlan antant erők vérszemet kaptak és máshol is megkockáztatták a támadást és sok helyen sikerrel, amihez az is erősen hozzájárult, hogy a korábbi német offenzívához jelentős erőket vontak el más frontszakaszokról, így a németek kénytelenek voltak feladni az offenzívájuk által elfoglalt területeket, sőt még onnan is a Hindenburg vonalig hátrálni, de ott sem volt már különösebb esélyük az antant megállítására, így fegyverszünetet kértek.

Egyes személyek, így akár Hitler is gondolhatták a saját szűk szemszögükből nézve, hogy a német előretöréssel a győzelem küszöbén vannak, de ez valójában nem így volt, amit a későbbi események be is bizonyítottak.

Azt már csak azok tudták valójában, hogy a német támadás miért akadt el, akik részt vettek benne.

2022. okt. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
27%

Nem volt igaza. A német hadsereg, gazdaság teljesen kimerült '18-ra. A német hadsereg nem a győzelemhez állt közelebb, hanem a teljes összeomláshoz. Ezt megelőzendően volt Vilmos császár annyira bölcs, hogy inkább békét kért. Ha nem kért volna akkor is veszítenek, csak II. Vh-s módon (azaz legyalulják az országot, harctérré változnak a városok és sok-sok millió ember hal meg).

A frontvonalak nagyjából kiegyenlítődtek, de jöttek a jenkik - na ez eldöntötte a dolgot.

Hitlernek ez a mondata egy szimpla propaganda fogás volt anno semmi több, de ez már egy másik történet.

2022. okt. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!