Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Nem csalódtatok a világ...

Nem csalódtatok a világ második legerősebb hadseregében?

Figyelt kérdés
Számomra teljes döbbenet amit az oroszok művelnek, hogy ennyire ne tudják Kijevet elfoglalni. Szerintem még mindig ott az orosz perem részeknél szórakoznak és egyszerűen sok területet már vissza is foglaltak az Ukránok
2022. okt. 8. 18:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%
Nem
2022. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
48%
Sokkal többet várna az ember a világ "2. legerősebb" hadseregétől. Csúnyán leírták magukat. Igaz második legerősebbek, Ukrajnában.
2022. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
66%
Valószínűleg megpróbálják minél kevesebb áldozattal véghezvinni amit elterveztek, azért ez a helyzet most. Remélem nem csinálnak valami ennél is nagyobb bajt.
2022. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Jeffrey Spender ***** válasza:
91%
Engemet az döbbent meg, hogy lehet ennyire kézivezérelt egy sereg, és Putyin is az ostobaságával színt visz az Orosz történelemben, pedig Jelcint szokták előszeretettel szidni.
2022. okt. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
96%

Nem igazán. Azt gondoltam hogy nem olyan mint amilyennek szeretné magát láttatni. De hogy ennyire lezüllött azt nem gondoltam.

Mondjuk a nagy szovjet hadsereg is szánalmas volt. Több könyvet is olvastam az afganisztáni háborújukról. Pl mivel nem voltak vérkészítményrk bevett gyakorlat volt hogy ha valakit műteni kellett akkor elkapták az első kiskatonát akinek jó volt a vére, lecsapolták a srácot azt kész. Vagy hogy tisztek szinte mindent elloptak, mindennel üzketeltek az afgánokkal a kiskatonák meg szinte éheztek. De még fegyvert, lőszert is adtak el nekik.

2022. okt. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
96%
Csak az atom-arzenálja miatt van számon tartva a második legerősebb hadseregként, ha a konvencionális haderőt nézzük, akkor egy rakás sz-rt se érnek, kb. Észak-Korea szintjén vannak.
2022. okt. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 DK-s ***** válasza:
81%

Én ismét csak a nyugalmazott ezredes ismerősöm szavaira tudok véleményt alapozni.


A '90-es évekig bezárólag általános volt a Szovjet politikában, hogy a saját haderejüket jelentősen "felhazudták". És a hitelesség érdekében megadták a szükséges "színházi előadásokat" is, így a nyugat soha nem tudhatta hogy mikor hazudnak, és mikor mondanak igazat. A konspiráció mesterei voltak.


Az ismerősöm alaposan átnézte az összes rendelkezésre álló olyan felvételeket, amelyen az Orosz haderő tagjai láthatóak.


Megállapította hogy szerinte Oroszországban az utóbbi 30 évben gyakorlatilag semmiféle fejlesztés nem történt. A 90-es évek fegyvereit, tankjait, repülőgépeit látja. Persze magyarázott technikai részleteket is például a tankok bevonatával kapcsolatban, de ahhoz nem értek.


A lényeg: a ruszkik kb ennyit tudtak. Szerinte Putyinnak nem szabadott volna eddig elvinni a dolgot, mert most már minden hozzáértőnek világos, hogy az Orosz hadseregtől mindössze ennyi tellett.


Csalódtam, de kellemesen!

2022. okt. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 DK-s ***** válasza:
74%

Utószó azoknak, akik várják a csodafegyvereket:


Melyik ország lenne akkora marha, hogy amikor a hadsereg teljes felfegyverzésére alkalmas modern fegyverzetet szerez vagy készít, akkor őrizgeti az idejét múlt vackokat is, ráadásul balhé esetén a régi vackokkal küldi hadba őket?


Ráadásul a hivatásosokat, majd a frissen besorozott újoncokat szerelné fel a high-tech technikával?


Csak olyan ország tenne ilyent, amelyik vesztésre játszana.

2022. okt. 8. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
49%
Az megint egy másik lapra tartozik, hogy a haderejének milyen kis részét használják jelenleg, szóval érdekes ez alapján ítélni.
2022. okt. 8. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 DK-s ***** válasza:
63%

#9-nek:


Vajon mekkora részét használta fel, ha ész nélkül sorozza a sorköteleseket, majd egy hét múlva küldi őket a frontra?


Hagyjuk.

2022. okt. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!