Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A 16. század Habsburg-házból...

A 16. század Habsburg-házból való magyar királyok még közel sem voltak olyan helyzetben, hogy kiűzzék Magyarország akkori területéről a törököt?

Figyelt kérdés

2022. okt. 25. 19:08
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
52%

Azt félreérthetően írtam. Az nem vitatható, az tény, hogy két águk volt ekkor. Csak ugye én az első posztban úgy írtam, hogy a Habsburgok (spanyol és oszták ág), ami szakmailag tényleg nem helyes, de mivel igyekeztem röviden írni, ezért nem akartam úgy fogalmazni, hogy a két ág. :)


Mondjuk azt nem értem, hogy miért pontoztak le? :D


Melyik egyetemre jártál?

2022. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 9


Szerintem az is tény, hogy a Habsburgok a saját szempontjaik és korlátozott erőforrásaik alapján eléggé sikeresen harcoltak az oszmánok ellen, hiszen Magyarországon megállították az oszmán előrenyomulást.


Az oszmán stratégiai célt (Bécs), illetve a tizenöt éves háborúban a Habsburg Monarchia összeroppantása nem sikerült elérni.


Ezen a véleményen van a korszakkal foglalkozó Pálffy Géza, aki elég neves történész.

2022. okt. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 kürasszír ***** válasza:

# 11


Miskolci Egyetem.

2022. okt. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
52%

Én Szombathely.


Igen, továbbra is jókat írsz, de továbbra is fenntartom azt a véleményemet, hogy ha valaki történelem témában megnyilvánul a laikusoknak, akkor azt röviden és velősen célszerű csak, ami óhatatlanul is szakmailag megkérdőjelezhető mondatokat eredményez. :)

2022. okt. 25. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 14


Valószínűleg igazad van.


De néha nem tudom elengedni a dolgokat.

2022. okt. 25. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 kürasszír ***** válasza:
100%

# 14


Egy javaslat.


Regisztrálj a zlibrary-ra.


Eszméletlen mennyiségű szabad történelem szakirodalom és forrás van ott fenn, elsősorban angolul, teljes könyvek, szinte minden témában.

2022. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Én dolgoztam levéltárban, ahol különböző tematikus kiállításokat kellett készíteni az oda látogató iskolásoknak. Különböző forrásokat kellett kirakni nekik és egy rövid előadást kellett nekik tartani róluk. Több évnyi tapasztalatom, hogy képtelenség úgy szórakoztatóan és röviden megfogalmazni bármit is és ezáltal fenntartani a figyelmüket, hogy szakmailag ne lehessen megkérdőjelezni a mondanivalót.


De amúgy igazad van, nem tudom, hogy miért pontoztak le. :)

2022. okt. 25. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Zlibrary a legjobb hely, én is használom. :)
2022. okt. 25. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 kürasszír ***** válasza:
59%

# 18


Ha nyugdíjas leszek évtizedek múlva, csak olvasni fogok.


Egyébként Neked mely korszak, vagy téma a kedvenced, kedvenceid a történelemből?

2022. okt. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

"Ennyi erővel átküldhetted volna neki a Magyarország a XVI.-XVII. században mind az összes kötetét. Gondolom a kérdező nem erre volt kíváncsi, különben nem itt kérdezte volna meg. El tudod mondani három mondatban is vagy csak játszod az agyadat. :D"


Szerintem meg szép válasz volt, nem tudom minek kell feleslegesen kötözködni. Mennyivel jobb az, ha idebüfögi valaki azt, hogy: NEM.

Aki nem tud kb. fél oldalnyi szöveget elolvasni (igen, beletettem egy Word doksiba, és ennyi az annyi), az ne írjon ki kérdéseket. Te is le tudtad volna rövidebben írni, hogy a műértő szemeidnek túl hosszú a válasz, de inkább idetojtál erről több sornyi off szöveget, mint ahogy most én is. :)

2022. okt. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!