Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mi a véleményetek az alábbi...

Mi a véleményetek az alábbi katonai cikkről?

Figyelt kérdés

Elsősorban katonák véleménye érdekelne. Ja, és persze a botrányos helyesírástól eltekintve értékeljétek :)

[link]


2010. szept. 28. 17:03
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Én, mint békepárti, erőszakot el nem ismerő, felvilágosult demokrata, csak örülni tudok ennek!
2010. szept. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Tudtam eddig is, hogy miért érdemes a "Magyar Állammal" üzletelni, de ez elképesztő - még akkor is, ha csak a fele igaz.
2010. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
Sajnos jórészt helytálló.
2010. szept. 28. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
93%
Ha ez tényleg igaz.....rendkívül elszomorító és kiábrándító...
2010. szept. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

Néhol pontatlan a sztori, meg van benne egy két politikailag inkorrekt elszólás, de a nagy része így van (sajnos).

Amit még hiányoltam a sztoriból:

-Saját 5.56mm-es NGM kukába dobása jó 20 éve, aztán a Bercsényinél rendszeresíteni a Colt M4A1-et. Az NGM vagy egy még jobb nyugati fegyver helyett

-Pénzügyőrségnél egy évig rendszerben tartani a Glock-17-et aztán a Rendőrséghez való beolvadáskor az összeset kivonni és kilóra átpasszolni a Honvédséghez (ahol én még csak a vitéz-kapitány Hende kezében láttam)

-sokezer magyar AMP-69 gépkarabély kivonása (jobbak mint az AK-63) és lekonzerválása, amik most is ott rohadnak a raktárakban (ha megvannak még egyáltalán)

-Ha kézifegyverből van is hazai fejlesztés amit rendszeresítenek, az természetesen egy rakás szar. Gondolok itt a P9RC-re és a KGP-re.

-Megfelelő sisak, málhafelszerelés, bakancs hiánya (a honvédek úgy vásárolják össze a military boltokból a cuccokat)

-Mi-8/17, Mi-24 géppark lerohadása, megfogyatkozása (de egy-két Mi-17-esen már van éjjellátó, húhúú ez már a kemény 80-as évek technológiai szintje, azám!)


Én, mint békepárti, erőszakot el nem ismerő, felvilágosult demokrata, nagyon el vagyok keseredve és szégyennek tartom, hogy az országot védő erőink gyakorlatilag cselekvésképtelenek!

2010. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
93%

Az hogy akik védenének nincsenek megfelelő eszközeik rá, arról nem az tehet, aki védeni akar, magyarán nem a "kis" katona, hanem az ország vezetése.

Katona

2010. szept. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Csaba87 ***** válasza:
48%

első válaszadó

Remélem akkor is fogsz örülni ha a szőröstalpú román katonák fosztogatnak az útszád-ban.

Te Fa...

2010. szept. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

"A válasz írója 0%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 00:08"


"útszád"? LOL

2010. szept. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

"nagyon el vagyok keseredve és szégyennek tartom, hogy az országot védő erőink gyakorlatilag cselekvésképtelenek!"


Sosem hittem volna, hogy egy antifával valaha is egyet fogok érteni bármiben is, de ez éppen egy ilyen eset.


Katona: titeket nem okol senki sem! Ti csak próbáltok életet lehelni abba a sok roncshalmazba meg hulladékba.

2010. szept. 30. 15:30
 10/17 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Van benne szerintem néhány kisebb csúsztatás, túlzás vagy tévedés, és sok dolgot nem is tudok magabiztosan megítélni, de úgy általában sajnos igaz, hogy ilyenformán fejlesztettünk mi sereget (visszafelé). Ha mindezt ellenséges titkosügynökök szervezték, akkor ügyesek voltak, ha mi magunk voltunk, azt nem is tudom minősíteni...


"a csúzli 7,62 kaliberű, pedig a NATO-ban elvileg 5,56-ost kellene használnunk" Rengeteg régi lőszer van még, gondolom azért maradnánk a 7,62-nél, és nincs ilyen előírás, hogy 5,56 kellene, nincs egységes NATO-lőszer.

A Gripenek újak, az F-16 lett volna használt és az az ajánlat is drága volt, ellentételezés nélkül. Viszont vannak vele bajok ez igaz és a légiutántöltés is felesleges nekünk. A MIG-29 jó lett volna még sokáig.

A C-130-as Herculesekkel a románok jól be is fürödtek, elég rosszak, de legalább van nekik. Nekünk Kanada is adott volna el olcsón, (amikor ők vettek saját C-17-eseket) de nem kellett nekünk mert minek ugye.

A T-72-ből azt hiszem 81-et adtunk oda ingyen Iraknak ("bikákkal" együtt), a HM Currus Rt újította fel.

2010. okt. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!