Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ukrán háború miatt kijelent...

Az ukrán háború miatt kijelenthető, hogy az atomfegyver lényegében már csak egy elavult, használhatatlan, elrettentésre sem alkalmas szemfényvesztés?

Figyelt kérdés

Az oroszok megígérték, ha orosz területeket (értsd.: az újonnan Oroszországhoz népszavazással csatlakozott 4 megyét) támadás éri, akkor azt úgy értelmezik, mint az orosz anyaföld ellen indított támadást és a katonai doktrína erre atomcsapással válaszol.


Nos Oroszország pár napja veszítette el az egyik legnagyobb tradicionális városát Herszont és a fasorban sincs jele atomtámadásnak.

Az ukránok folyamatosan támadnak, már hatalmas területeket szakítanak ki Oroszországból, de Putyin még mindig nem érzi (vagy nem meri), hogy az ország területi integritása veszélyben lenne.


Mire jó akkor az a sok atomfegyver, ha nem védekezésre/elrettentésre?

Az ukránok le se sz**ják, hogy a másiknak atomfegyvere van, mert tudják, hogy úgyse meri őket bevetni.


Agyrém az egész komolyan mondom! 2022-ben kell kiderülnie, hogy az egész hidegháború csak szórakozás meg bohóckodás volt, hiszen soha senki nem akarta bevetni ezeket a fegyvereket.


Mire valók akkor mégis ezek a vackok?



2022. nov. 15. 19:16
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
15%

10.


Valóban! Viszont itt más van:



[link]


"! Csak a Hirosima középső részének 95%-át kitevő fa/papír/szalma kunyhók égtek le... szőnyeges napalmbombázások következtében. Ahol a tüzek megszűntek, ép házakat lehetett találni. Sokan a folyóba ugrottak, hogy túléljék a tüzet, és azt vallották, hogy egyetlen A-bomba sem robbant fel."



Nézd az utolsó mondatot !

2022. nov. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Aha akkor mégis miért is linkelted először a másikat? Mondjuk erről a fakenews szintű oldalról jobb nem beszélni, bár azért az remek, hogy azt vallották, hogy egyetlen atombomba sem robbant fel, hát ja, elég kevesen vannak olyanok akik a halálos sugarán belül kibírnák a hatását, és utána beszámolhatnának róla, hogy héjj, láttam atombombát felrobbanni, de túléltem.


A többi része meg fizika, azért azzal tényleg kicsit meredek vitatkozni.

2022. nov. 24. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

De ha már az idézgetéseknél tartunk:

"It is my findings"


Akkor most ha én készítek egy honlapot, és beírom hogy az én kutatásaim szerint, onnantól el fogod hinni?

2022. nov. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 attilav ***** válasza:
8%
A net angol nyelvű részén jópár oldal foglalkozik azzal hogy az atomfegyver átverés, pl: [link] - Anders Björkman oldala az atombomba összeesküvésről, Michael Palmer Hiroshima Revisited című könyve: [link] azt fejtegeti hogy japánban nem dobtak le atombombát. Magyarországon nem ismert ez az összeesküvés elmélet magyar nyelvű forrást nem találni, vagy nem tudok róla. Egyre inkább elhiszem hogy az atomfegyverek csalás, Afganisztánban sem az oroszok sem az amcsik nem használtak atombombát pedig bőven rászorultak, az Orosz-Ukrán háború is csak megerősíti bennem azt az érzést hogy valódi atomfegyverek nem léteznek, legfeljebb csak piszkos bombák amiket atombombának hívnak. Björkman oldala azt fejtegeti hogy a kontrollálatlan(moderátor nélküli) nukleáris láncreakció(hasadás) fizikailag lehetetlen, márpedig a hivatalos tudomány szerint ez az atombomba alapja. Ott van még Akio Nakatani Death Object: Exploding The Nuclear Weapons Hoax című könyve, ami szintén az atombomba átveréssel foglalkozik, sajnos ingyenesen nem elérhető: [link]
2022. dec. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
14es Nem azért, de ennyire ostoba dolgot te sem állíthatsz, szerinted a japánok miért kapituláltak feltétel nélkül amint ledobták az atomot rájuk, míg előtte vígan hepajkodtak még a németek után is ? Biztosan csak viccből, ahogy Észak-Korea miatt is csak viccből van beszrva a világ hogy kísérleti atomrobbantásokat csinál. De ha ennyire nem hiszel benne, akkor kérlek élőben bizonyítsd be nekem, hogy nem ez átverés és menjünk ki Iránba aki éppen nukleáris fegyvert fejleszt és egy mini atombomba mellett áldogáljál már amíg felrobbantják, én távolról foglal figyelni, ha nem történik semmi elismerem, hogy igazad van és én leszek az elsők között aki az atombomba nem létét hirdeti, ha viszont nekem lesz igazam, hát az kellemetlen lesz számodra, és nem a tudat miatt, hogy bebuktad, mert amiatt már nem kell aggódnod.
2022. dec. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Aha, és akkor pár random embernek jobban hiszel, csak mert összeszedtek valami totál megalapozatlan konteot mint tudósoknak akik valóban le is tettek valamit az asztalra?
2022. dec. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 attilav ***** válasza:

Ingyen elérhető Akio Nakatani Death Object: Exploding The Nuclear Weapons Hoax című könyve, atombomba szkeptikus témában alapmű. [link]


innen is elérhető az archive.org mellett:

[link]

2023. ápr. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

17.

Köszönöm, nagyon jó könyv, mindenkinek el kellene olvasni.

2023. ápr. 22. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!