Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az USA-NATO követett el hibát...

Az USA-NATO követett el hibát az Ukrajna-Oroszország politikájában? Elkerülhető lett volna a háború?

Figyelt kérdés

2022. nov. 26. 00:12
A kérdező szavazást indított:
Igen, Amerikának, NATO-nak sokkal agresszívabban kellett volna fellépni Ukrajnáért, Oroszország ellen a korábbi években, hogy elrettentsék Putyint.
Nem, Amerika és a NATO a helyes, megfelelő politikát folytatta.
Igen, Amerikának és a NATO-nak kerülni kellett volna a konfrontációt, nyomulást, elnyomást, engedményeket kellett volna tenni Oroszország részére
44 szavazat
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

El kellett volna fogadni az amcsiknak hogy az oroszoknak is van érdekszférája.

Hogyan is kezdődött a kubai rakétaválság ?

Az amcsik nukleáris fegyvereket telepítettek törökországba.

Az orosz válasz az volt hogy ők meg rakétákat vittek kubába.

Ki kezdte ott is a ba.szakodást ?

2022. nov. 26. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
32%
Ha az ukránok nem irtják a donbaszi oroszokat akkor nem lett volna háború.
2022. nov. 26. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
26%
Eleve az egészet az amcsik provokálták ki Ukrajnán keresztül az orosz népírtással
2022. nov. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Igen, már 2014-től erősen fel kellett volna szerelnie az ukrán hadsereget, mert biztos volt hogy putyin újra támadni fog.
2022. nov. 26. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem ez a háború akkor is kitört volna ha Amerika vagy a NATO semmilyen formában nem szól bele az oroszok dolgába.


Itt két független ország konfliktusáról van szimplán szó amibe utólag avatkozott bele az USA, ezàltal pedig az egész világ. Tulajdonképpen ez is egy világháború csak Ukrajna területére korlátozódik.


Maradhatott volna persze ez szimplán Ukrajna és Oroszország konfliktusa de nyilvánvalóan azt a NATO sem szeretné tétlenül nézni, hogy a határaik mentén terjeszkedik egy diktátor.


Szóval ha ezek alapján összegezzük akkor ez egy elkerülhetetlen folyamat volt.

2022. nov. 26. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
21%
Így van, Putyin elvtárs le is vezette, még az elején: "Lenin szobrokat döntögetnek, és ezt úgy hívják, hogy dekommunizáció. Ne végezzünk félmunkát, majd mi megmutatjuk, hogy a dekommunizáció mit jelent Ukrajna számára". A donbaszi konfliktusok pedig nem most kezdődtek, csak most elszakadt Putyinnál a húr. Az amcsik pedig akkor szálltak be a buliba, amikor megkezdődött a háború. Mellesleg azt sem nehéz belátni, hogy geopolitikai és gazdasági szempontból Amerika érdeke az, hogy minél inkább legyengítse Európát, csak ezt az észlények "nem akarják " észrevenni. LNG? Persze, hoznak az amcsik, jó pénzért...Okádok ettől az egésztől.
2022. nov. 26. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
20%
#6 4 5x áron macron szóvá is tette ez az a nagyon baráti ár?
2022. nov. 26. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
43%
Nem tudni kitört e volna a háború ha Ukrajna lemond a nato csatlakozásról de szerintem ha Putyinnal konzultálnak és semlegesek maradnak lett volna esély rá ettől nem lesznek orosz érdekszféra mert az EU ba belerülhettek volna. Csak szsrintem a NATO volt az utolsó csepp a pohárban.
2022. nov. 26. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%
#6 Hol említettem én nagyon baráti árat bármily tekintetben?
2022. nov. 26. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%

#8 (bocsánat, az előző #7-nek szólt)... Szóval a ruszkiknak Ukrajna NATO-hoz való csatlakozása nem tetszett? Ez normális esetben egy több éves folyamat, és nem feltétlenül fogadják el a jelentkezést, ez még bőven a levegőben lógott, mielőtt szétbombázták Ukrajnát. Ez így nem magyarázat többtízezer ember(civil/katona) megölésére. Egész egyszerűen Putyin rosszul mérte fel a helyzetet, köszönhetően a saját elképzeléseihez igazított "szakértők" véleményének, aminek a valósághoz nincs sok köze. Úgy gondolom, hogy ő Napóleon-komplexusban szenvedhet, próbálja játszani a cárt, a Szovjetuniót szeretné visszaállítani, csak elfelejtette, hogy azóta eltelt pár évtized. Ekkora ostobaság elkövetése után vagy lemond a követeléseiről, vagy agyonlövi őt egy épebb elméjű orosz, vagy pedig jöhet az atomháború. Olyan szinten sarokba szorította magát, hogy onnan már nincs kiút. Persze, szétb*szhatja az egész ukrán energiainfrastruktúrát, de amíg Ukrajnát ellátják fegyverekkel, addig az ukránok küzdeni fognak.

Tl;dr vagy leváltják valahogy azt a megalomán kgb ügynököt, vagy pedig hosszabb távon itt a 3. világháború. Szvsz én eddig még senkinek nem kívántam a halálát, de Putyinnak ez még túl kíméletes is lenne, legszívesebben a saját módszereivel kínoznám halálra, lehetőleg minél hosszabb ideig.

2022. nov. 26. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!