Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Arra mekkora az esély, hogy...

Arra mekkora az esély, hogy egy lőszer csak úgy random felrobban?

Figyelt kérdés

Főként a kézifegyverekben használatos lőszerekre gondolok. Ugye abban lőpor van, a fegyverben történő normál "működés" közben is kvázi felrobban benne a lőpor.

Arra viszont mekkora az esély, hogy a fegyverből kivéve, csak úgy random felrobban a benne levő lőpor? Ha nem éri nagyobb erő- vagy hőhatás a lőszert. Mert sok videóban látni hogy szinte mindig úgy tárolják, fogdossák mintha egy egyszerű fémdarab lenne.

És ugyanígy a tanklövedékeknél és tüzérségi lövedékeknél mekkora rá az esély?



2022. nov. 26. 11:26
 1/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Nagyon kicsi kb elhanyagolható. A lőszer nem magától robban fel az ütőszeg ráüt a csappantyúra egyedül ebben van viszonyag érzékeny robabnó anyag de fém tokban ez egy szúrólánggal begyújtja a lőport.
2022. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Gugu Gabor ***** válasza:
100%
Még az jutott eszeme hogy manapság a lőpor nem por hanem kis lapokba pálcikákba stb van sajtolva (oké lehet nem sajtolva igazából a gyártás technologiáról fogalmamsincs) de ez nagyban hozzá járul hogy biztonságossak a lőszerek
2022. nov. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előttem lévők már megválaszolták a kérdést.


Nekem az jutott most eszembe, hogy tárazás közben hány és hány lőszer esett már ki a kezemből és koppant a kövön, majd gurult be a szekrény alá 😂


Azért ha ennyitől baja lenne a lőszernek, vagy lőszerelemnek az már rég rossz.

2022. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igaz, én nem lőszer használok, Vagy is nincs benne mag, ami kirepül, 83-tól van nekem, használom, de soha nem volt semmi probléma.
2022. nov. 26. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha random berakod a sutobe a mirelite pizza melle, akkor felrobban :)



38F incel

2022. nov. 26. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!