Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Vajon elkerültük volna a...

Vajon elkerültük volna a háborút, ha Ukrajna hajlandó végrehajtani 2015-ös minszki megállapodást és a NATO nem söpri félre Putyin 2021 decemberi ultimátumát?

Figyelt kérdés
Vagy ha lett volna együttműködés, akkor meg azért támadott volna Putyin, hogy még jobban alárendelje Ukrajnát és Amerikát, újabb és újabb igényekkel, nyomásgyakorlással.

2022. dec. 2. 23:33
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

#13, 14


Mindkettőtöknek igaza van a maga módján.

Grúzia nem támadta meg Oroszországot területileg, de bombázta a Dél-Oszétiában állomásozó orosz békefenntartók bázisát megölve 8 orosz katonát, ezzel agressziót követett el Oroszország ellen. Ez is oka lehet egy katonai válaszcsapásnak, ahogy például egy adott ország zászlaja alatt közlekedő hajó, repülőgép megtámadása is jogtalan agresszió és akár háborús indok is lehet egy ilyen incidens (habár adott esetben az adott országtól távol is történhetett a támadás).


A másik oka az orosz intervenciónak az volt, hogy a grúz invázió, bombázások miatt humanitárius válság alakult ki a dél-oszét fővárosban Chinvaliban és az oszétok nagy része orosz állampolgársággal is rendelkezik, így felmerülhetett, hogy Oroszország felelősséggel tartozik a védelmükért (bár ez vitatott, hogy az oszétok jogosan kaphattak-e orosz útlevelet és az államoknak joguk van katonailag fellépni állampolgáraik védelme érdekében a határokon túl).

2022. dec. 5. 23:44
 22/22 A kérdező kommentje:

#4

Belenéztem a podcast-be, de eléggé csalódáskeltő a színvonal. Már az elején volt benne egy csomó tévedés/hazugság.

Ukrajna célja a háborúban nem a február 24. előtti állapotok visszaállítása, az azóta megszállt területek visszaszerzése, hanem az orosz haderő és a donbaszi szeparatisták teljes legyőzése, az orosz kisebbség felszámolása, a 2014 előtti állapotok, Ukrajna szuverenitásának, területi integritásának visszaállítása (ami persze érthető álláspont, de a háborús eszkaláció, annak elhúzódásának irányába mutat).

A másik észrevételem, hogy a magyar kormány nem azt szeretné, hogy Ukrajna ismerje el a keleti, déli területek elcsatolását, azok orosz annektálását, hanem hogy legyen tűzszünet és kezdődjenek meg a béketárgyalások, próbálják meg diplomáciai eszközökkel rendezni a konfliktust a szemben álló felek.

2022. dec. 6. 21:21
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!