Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Szerintetek mikorra juthat el...

Szerintetek mikorra juthat el oda a háború, hogy Ukrajna, a NATO és Oroszország visszavesz a követeléseiből, igényeiből és létrejön egy tárgyalás, tűzszünet?

Figyelt kérdés

Összehasonlításképp néhány háború amiben összecsaptak a nagyhatalmak közvetlenül vagy proxi háborúként:


- az első világháború 4 évig tartott

- a második világháború Európában 5 évig tartott

- a koreai háború 3 évig tartott

- a vietnami háború Amerikának 9 évig tartott

- az afganisztáni háború a Szovjetuniónak 9 évig tartott


Kisebb országok totális, véres háborúi:

- az irak-iráni háború 8 évig tartott

- az első hegyi-karabahi, örmény-azeri közvetlen háború 3 évig tartott



2022. dec. 7. 21:13
A kérdező szavazást indított:
2022-ben
2023 első fele
2023 második fele
2024
2025
2026
2027
2028
2029
2030 vagy utána
12 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
39%
Majd ha Putyint és maffiarezsimjét eltakarítják. Remélem, ez minél előbb bekövetkezik.
2022. dec. 7. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
29%
Egyébként még hozzátenném, hogy Ukrajnának és a NATO-nak semmiféle követelése nem volt.
2022. dec. 7. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A koreai háború és az örmény-azeri háború jó analógia lehet, mivel ott is nagyon eltökélt volt mindkét fél a győzelem iránt, de egy idő után kifáradtak, jött egy tűzszünet. Mindkettő három évig tartott, ezt nagyon reálisnak érzem az ukrán-orosz háborúra is, ez alapján 2025 a tippem.


A kimerítő háború, lövészárkok, rengeteg halott, kiegyenlített erőviszonyok alapján hasonlíthatnánk az iraki-iráni háborúhoz is, de ott nem volt akkora nemzetközi érdeklődés, közbenjárás, nyomás, mint a mostani háborúban, szerintem ezt nem hagyják majd olyan sokáig elhúzódni.


Érdemi változást az hozhatna, ha Oroszország azt mondaná, hogy bizonyos engedményekért cserébe hajlandók visszavonulni az idén megszállt területekről, nem ragaszkodnak az annexióhoz vagy pedig az USA, EU azt mondja, hogy nem kívánják tovább finanszírozni a háborút, ezért Ukrajna lenne kénytelen engedni. De jövőre szerintem még nem várható ilyesmi, kicsi esélyt látok rá.

2022. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem teheti meg, hogy visszavegyen a követeléseiből.


A NATO azért nem, mert nehogy már egy Oroszországnak lehessen beleszólása, hogy ki lehet a szövetség tagja, és ki nem - ezzel gyakorlatilag azt legitimálnák, hogy a NATO-ban Oroszországnak vétójoga van.


Oroszország szintén nem engedhet.

Hiszen alkotmányba foglalták, hogy az a 4 ukrán megye már orosz terület, ha hagynák, hogy ezt Ukrajna visszafoglalja, akkor a saját alkotmányukat szegnék meg.

Illetve onnantól kezdve, hogy megengednék, hogy Ukrajna NATO taggá váljon, az pont ugyanolyan beégés lenne nekik, mint a NATO-nak lenne, ha megengednék, hogy a ruszkik beleszóljanak a szövetség dolgaiba.


Tehát én úgy látom, hogy sajnos ez már egy olyan meccs, ahol már nincs kompromisszum, és amit le kell játszani addig a pontig, amíg az egyik vagy a másik nem arat totális győzelmet.

2022. dec. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#2


Mindkét félnek megvannak a követelései.


Ukrajna azt mondja, hogy akkor lesznek majd hajlandók tárgyalni Oroszországgal, ha Putyin távozik a hatalomból, kivonulnak a 2014 óta elfoglalt területekről. Ezek után kell majd megvitatni a tárgyalásokon, hogy Oroszország mennyi háborús jóvátételt fizessen, mi legyen a háborús bűnösök sorsa és Ukrajna milyen biztonsági garanciákat kap.

Az USA, NATO, EU álláspontja pedig az, hogy támogatni kell Ukrajnát, követeléseit és meg kell adni neki a pénzügyi, katonai, fegyverszállítási, kiképzési, hírszerzési támogatást, amit kér és a háború lezárásáról, tárgyalásokról, esetleges tűzszünetről Ukrajnának kell dönteni, nem szabad nyomást helyezni az ukrán kormányra, hogy legyen kompromisszumkészebb.


Oroszország jelenleg az követeli, hogy Ukrajna és a NATO ismerje el a határváltoztatásokat, az annektált területeket Oroszországként és Ukrajna vonuljon ki Donyeck megye még általa ellenőrzött részeiről, mivel az kell Oroszországnak. Továbbá állítsák le a NATO keleti bővítését, ne telepítsenek fegyvereket a posztszovjet térségbe.


Látszik, hogy még nagyon távol állnak egymástól az álláspontok. Oroszország viszont már úgy tűnik reálisabban látja a helyzetet, mint korábban, rájött, hogy katonai eszközökkel nem tudja megnyerni a háborút, kezd kompromisszumkészebb lenni, valószínűleg most már belemenne egy tűzszünetbe, a konfliktus befagyasztásába, a mostani fontvonal demarkációs vonallá alakításába is.

2022. dec. 7. 21:57
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
hát remélem putyin előbb viszi el a szivinfarktus...
2022. dec. 7. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!