Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Mit jelent, hogy Páncélozott...

Mit jelent, hogy Páncélozott Hajdúdandár?

Figyelt kérdés

Az MH 5. Bocskai István Lövészdandárt átnevezik a MH Bocskai István 11. Páncélozott Hajdúdandárra.


Értem, hogy Bocskainak voltak hajdúi, akit a seregét adták, de mit jelent ez?



2022. dec. 30. 14:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"#5 akkor nevezzük át Hajdú-Bihar megyét is mert már nem élnek hajdúk??? Az ott élők büszkék arra hogy a Hajdúságban élnek és a hajdúk vitézségére, bátorságára."


A Hajdú megye egyes részeiből és Bihar megye részeiből létrejött Hajdú-Bihar névnek van értelme és hagyománya.

A páncélos hajdú az meg egy nem létező valami. Nem csinálhatsz a semmiből hagyományt. :) Ha nem látod a kettő közti különbséget, azon nem tudok segíteni, én ehhez már kevés vagyok.

2022. dec. 30. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
47%

11.


Nem akarlak megsérteni, de minden hagyomány "semmi" volt az elején. Nem úgy jött lére egyik sem, hogy "már megvolt".


Első alkalommal legalábbis alapok nélküli kellett, hogy legyen. Ezt nevezik hagyományteremtésnek.

2022. dec. 30. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Nem akarlak megsérteni, de minden hagyomány "semmi" volt az elején. Nem úgy jött lére egyik sem, hogy "már megvolt"."


Én meg nem akarlak megsérteni, de én eredetileg erre reagáltam, itt pedig hagyományt emlegettek és azóta is részben erről szól a vita:


"Azt jelenti hogy kapni fognak a Leo-kból. Hagyománytiszteletből őrizte meg a hajdú nevet, akik anno bátor és képzett harcosok voltak. Az USA 1st lovashadosztályában sincs egy fia ló sem a harctéren már mégis így hívják a hagyomány miatt."

2022. dec. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!