Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Magyar Honvédség: ennek több...

Magyar Honvédség: ennek több lesz a kára, mint a haszna?

Figyelt kérdés

Nagyon figyelmesen olvassátok végig. Ajánlom az alul megnyitható olvasói reflexiókat is. Szerintem ez egy hibás lépés inkább arra kellene törekedni, hogy az alacspnyabb rendfokozatú személyi állomány fizetése jobban megközelítse a tisztekét, sőt... Egy olyan bérlista kellene, ahol a tapasztalat a magas szorzó. Egy sokéves tapasztalattal rendelkező altiszt keressen többet, mint egy fiatal főhadnagy, százados. Akkor lesznek hosszútávú jelentkezők a legénységi és az altiszti állományba, ha a mostanihoz képest még sokat szűkül a különbség. Persze nem úgy, hogy a tisztek fizetését viszik lefelé.

Szóval mi a véleményetek erről a meglepő miniszteri és korménydöntésről?

Szerintem ez így a MH számára simán életveszélyes. Hiába civil, azért több hozzáértést, érzéket néztem ki ebből a miniszterből. Tévedtem.

[link]



2023. jan. 17. 14:49
A kérdező szavazást indított:
ez használ a Magyar Honvédségnek és növeli hazánk biztonságát
inkább hasznos, mint ártalmas
inkább ártalmas, mint hasznos
józan paraszti ésszel teljesen nyilvánvalóan elkapkodott, hibás, káros döntés
5 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:
Inkább a különféle katonai szempontból fontos modern képzettségekért, ilyen képességekkel felruházó tanfolyamok elvégzéséért nagy pluszpénzeket fizetnének. Annak sokkal több értelme lenne.
2023. jan. 17. 14:55
 2/5 A kérdező kommentje:

Mindez azt a tévképzetet(?) kelti, hogy a jelenlegi kormány szeretné növelni a középkorú, tapasztaltabb tiszti állomány kiszolgáltatottságát, meg csökkenteni a véleménynyilvánítási bátorságot.

Elgondolkodtató. Nem hinném, hogy bölcs lépés volt.

2023. jan. 17. 15:11
 3/5 anonim ***** válasza:
Kijött a rendelet a 45, életévet betöltött, 25 év szolgálati idővel rendelkező katonák egyoldalú felmentéséről olyan területek esetén, ahol fiatalítani akarnak.Ez megoldja a kérdést.
2023. jan. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nem érted, hogy milye méltánytalan eljárás ez?
2023. jan. 18. 03:58
 5/5 anonim ***** válasza:

Egyeseknek állami engedélyük van bármire....különösen az adott tárgykör szerinti minisztrernek, mert Viktor - anno - felhatalmazta rá. Mindössze "csak" beszámolnia kell majd.


Ez pont az a katonai réteg, akinek nemcsak végzettsége, de a tapasztalata is van már, viszont még elég fiatal ahhoz, legyenek még ambíciói is....


Nem egy van köztük, aki megjárta Boszniát, Afganisztánt, Afrikát....

Szolgáltam olyan századossal, aki hazajött Vietnamból és négy hét múlva már indult Irakba, kiképezni a helyi erőket....


Az ilyen katonáktól "megszabadulni" a világ legnagyobb (szakmaiatlan) baromsága volt.


De mindennek oka van.... ennek nem a fiatalítás az oka, hanem olyan réteg eltüntetése, aki nemcsak teljesíti a parancsot (néha gondolkodik is) , hanem még tapasztalata is van.

Hosszú távon az ilyen katona veszélyes tud lenni a politikusokra.... akik végső soron vezetik a hadsereget.


A hadsereg pallos, ami csak akkor működik jól, ha parancsra csapkodja a fejeket és nem áll meg "gondolkodni".


Erre egy 40 + os, missziós tapasztalattal rendelkező katona(tiszt) nem jó.

2023. júl. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!