Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » A zsidók és az oroszok örülnek...

A zsidók és az oroszok örülnek a megszállt területeknek, boldoggá teszi őket vagy inkább tehernek érzik? Lehet, hogy a jövőben változtatnak?

Figyelt kérdés

A Krím kapcsán nagy volt az öröm az oroszoknál és tavaly a 4 újabb megye annektálásakor is meghatódott, könnyezett Putyin az orosz területek visszaszerzése kapcsán és Izraelben is óriási öröm volt 1967-ben a nagy győzelem, a bibliai időkben egykor zsidó területek meghódítása miatt, de azért ezek valahol terhet, nehézséget is jelentenek.


Volt már rá példa, hogy feladtak megszállt területeket.


Izrael 15 év után 1982-ben visszaadta a Sínai-félszigetet Egyiptomnak.

2005-ben a zsidók Gázából vonultak ki és a telepeseket is kivonták. Viszont Kelet-Jeruzsálem, Ciszjordánia, a Golán-fennsík felett már 55 éve uralkodnak.


Oroszország tavaly Herszon nagyvárost adta fel, ennek is vegyes lehetett a megítélése. Harkovról is lemondtak, visszavonultak. De Donbaszban is kérdéses a helyzet, mi lesz a jövő.



2023. jan. 20. 20:10
 1/4 anonim ***** válasza:

Ez kicsit bonyolultabb. Izraelt az összes körülvevő ország megtámadta. De olyan rosszul sikerült a támadás, hogy a támadók területet vesztettek.

Mellettünk akkor lehetne párhuzamot állítani, ha Ukrajna nyerne és bevonulna Moszkváig. Akkor lenne ugyan az a helyzet, mint ott.


A másik, hogy Izrael azért adta vissza Egyiptomnak a területet, mert elismerte őket.


A terület visszaadás pedig már meg volt próbálva, talán 6x 1937-től 2020-ig. Izrael álláspontja az, hogy hazamennek és odaadják a területeket, cserébe a békéért. Az arab álláspont pedig, amit csúcstalálkozón írtak alá a többi arab országgal, hogy Nem fogják elismerni Izraelt, Nem történhet tárgyalás, Nem lehetséges a béke, a harcoknak folytatódni kell. Tehát Izrael csinálhatna akármit, a feje tetejére is állhatna, a másik fél soha az életbe nem fog Izraellel tárgyalni.

2023. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

1956-ben és 1967-ben Izrael támadta meg Egyiptomot.

De aztán tényleg sikerült kibékülni, Izrael lemondott a megszállt területekről a békéért.


Viszont például Szíria kapcsán Izrael is inkább Oroszország politikáját követi. Azt mondták, hogy a szemben álló fél ismerje el a háborús vereséget, a területek elcsatolását, utána lehet csak szó békekötésről. Bár már ez sem aktuális Szíria annyira meggyengült, destabilizálódott 2011 óta.

2023. jan. 20. 21:35
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szíria és a Szovjetek partnerek voltak, sőt, a mai napig azok. Szovjet fegyvereket használtak.

1956 azért más, mert ott a az egész fejlett társadalom benne volt a harcban, Usa, Brit, Francia... Tehát ott nem egymás elpusztítása és egymás kiírtása volt a cél, hanem Egyiptomnak adni egy nagy pofont, hogy ne feleseljen a nyugatnak. De a támadás tényleg megtörtént.


Szíria esete nagyon hosszú, de röviden, ott is békét akartak kötni, bár el sem mentek a béke konferenciára. Idővel Izrael adott volna vissza területet, cserébe Szíriát szerette volna katonailag meggyengíteni, ami elfogadhatatlan volt. Aztán jött az új elnök. Itt kellett volna Szíriának okos lenni. Az új elnök békét akart kötni mindenkivel IS, nem akarta az időt húzni. Azt mondta kivonulnak, de a határ nem a Jordán folyó Izrael felöli oldalán lesz, hanem a túl oldalon. Izrael féltette a vizet és a tavat, és félt az esetleges mérgezéstől. Ugyan ez volt a Galileai tengerrel (Kineret tó). Ha megnézzük a térképet, látjuk, hogy partot leköveti a szaggatott vonal. De Szíria nem vette tudomásul, hogy elvesztették a háborút, nem ők dirigálnak, örülhetnének, hogy visszakapják szinte az egész területet, de a Szír álláspont az volt, hogy hacsak 1 centi is a zsidó félnél marad, nincs béke.

Így nem lett béke. Tehát a támadó fél területet veszít, elveszti a háborút, majd amikor esélye lenne, hogy visszakapja a területe szinte egészét, makacskodnak.


Ezek miatt nincs béke. Vagy mindet akarnak, mintha mi sem történt volna, vagy semmit. A palesztín helyzet komolyabb, ott is ugyan ez a helyzet. 1937-ben Izrael kapott volna egy mini területet, Palesztína pedig a mai Izrael lenne, ott is elutasították az arabok, vagy az egész, vagy semmi. Úgy nem lehet tárgyalni ha a másik fél akar 100%-ban mindent eldönteni.

2023. jan. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, a területi veszteség mindig kényes téma, nem hajlandók beletörődni az országok, népek.

De Szíriának is egyre rosszabbak az esélyei. Izrael a jövőben már biztos, hogy semmit nem fog visszaadni a megszállt területekből, a mostani kormány szerint 50 ezer zsidót fognak odatelepíteni, végleg zsidó vidék lesz a Golán. Az elűzött menekültek, leszármazottjaik sem térhetnek soha vissza.


Ukrajna helyzete is egyre nehezebbé vált az utóbbi években. Kezdetben az oroszok csak a Krímet vették vissza Ukrajnától és megelégedtek volna Donyeck és Luhanszk Ukrajnán belüli autonómiájával, de tavaly már 4 ukrán megyét annektáltak és betiltják az ukrán nyelvet, oktatást. Teljesen eloroszosítják és végleg Oroszország részévé teszik a megszállt területeket, az elárvult ukrán gyerekeket is Oroszországba viszik és oroszokat nevelnek belőlük. Igaz, ugyanilyen népirtást folytat Ukrajna is az orosz kisebbség ellen, bezáratták ők is az orosz iskolákat, orosz médiát, betiltják az orosz könyveket, próbálják teljesen felszámolni, eltüntetni az orosz népet, identitást Ukrajnában.


Izrael olyan szempontból könnyű helyzetben van, hogy csak az arab országok vezettek be szankciókat ellene, a Nyugat nem merte eddig még megtenni (de sajnos a jövőben lehet ilyen politikai eltolódás, előretör az iszlámbarát, Izrael-ellenes baloldal). Izrael fő gazdasági partnerei viszont a Nyugat, így jól viselték az arab világ szankcióit.


Oroszország fő gazdasági partnere viszont eddig a Nyugat volt, ami próbálja elszigetelni, megroppantani most őket a szankciókkal, gazdasági háborúval. Nehéz helyzetben lesz Oroszország, nem egyszerű átállítani a keleti, ázsiai orientációra, önellátásra és a Nyugat adja a világgazdaság felét, így Kínára, Indiára, Pakisztánra, Indonéziára is nagy befolyással vannak, életbe léphetnek másodlagos szankciók, ha ezek az országok nem hajlandók elhatárolódni, elszigetelődni Oroszországtól. Így bár az orosz nacionalisták is örülhetnek, hogy megvédték az oroszokat, orosz érdekeket, növelték az ország területét, de nagy árat is fizetnek érte, nehezebbé válik az élet a következő évtizedekben, lehet egy gazdasági hanyatlás, növekvő kivándorlás, hanyatlás, hátrányai is lesznek az orosz politikának.

2023. jan. 21. 18:07

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!