Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Kína enged Amerikának, EU-nak...

Kína enged Amerikának, EU-nak és magára hagyja Oroszországot? Ez eredményezheti azt, hogy az oroszok végül mégis bevetik az atombombákat Ukrajnában?

Figyelt kérdés

Miután Oroszország szembefordult a Nyugattal, Európával, abban bízott az orosz vezetés, hogy majd átveszi a helyét Ázsia, ottani integrációt támogatják helyette.


Viszont Kína és a kínai cégek számára is fontosabbak az amerikai, európai piacok, ők kereskedni akarnak, nem háborúzni, ezért félve a nyugati szankcióktól, inkább leépítik az orosz kapcsolatokat.

Így sikerülhet elérni a Nyugatnak, hogy Oroszország magára marad, teljesen elszigetelődik. Ezzel viszont nem csak a nyugati, de a kínai befolyás is leépül, megszűnhet Oroszországban. Eddig viszont Kína fékezte Oroszországot is:

"Kína is rászólt Oroszországra: nem lehet atomháború"

[link]


Ezután Oroszország felismerheti majd, hogy nincs több vesztenivalója, mivel ennél durvább szankciók, elszigetelés nem lehetséges, viszont hadba lépni nem fog a NATO, így akár atombombát is bevethet Ukrajnában következmények nélkül.



2023. jan. 25. 19:58
 1/5 anonim ***** válasza:
11%

Akkor a svájciak bizonyára tévednek:

[link]

2023. jan. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ja Kína békésen kereskedni akar - meg elfoglalni (kontroll alá vonni) Tajvant, pozíciókat foglalni a Közel-Keleten (nem véletlenül támogatja Iránt), Afrikában ja és persze a Dél-Kínai tengeren meg egy csomó más helyen :)

Szóval nagy-nagy kereskedés mellett az érdekei elég keményen ütköznek a nyugattal. S azt is tudják, hogy ha a ruszkikat kiütik akkor magukra maradnak. Kb. olyan a kínai-nyugat kereskedés mint a ruszkik gázszállítása volt. Csinálják mert gazdasági érdek, de önmagában az nem fog felülírni minden stratégiai szempontot.

2023. jan. 25. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#2

Kína nyilván erősödik, megvan a gazdasági háttére a haderőfejlesztésnek is, katonailag egyre fenyegetőbb lehet, de a pozícióit alapvetően pénzügyi, gazdasági eszközökkel építi ki Ázsiában, Afrikában, Dél-Amerikában, Európában is.


Kivételes módon Kína az egyetlen nagyhatalom, ami az utóbbi 40 évben nem háborúzott (még talán Japán említhető hasonlóképp, de az nem igazi nagyhatalom, csak harmadrangú).

2023. jan. 25. 22:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyre erősebb a kínai-orosz szövetség.
2023. jan. 25. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
#3 mondták vala: a háború a politika folytatása más eszközökkel. Most MÉG csak gazdasági, politikai eszközökkel, de nem azért épít egy ország hadsereget hogy ha a diplomáciai, gazdasági eszköztára kifogy és közben ott a hadsereg akkor utóbbit ne használja. A hatalmi logika mindig is így működött és így is fog a jövőben is.
2023. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!