Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Egy atomháború esetén, hol...

Egy atomháború esetén, hol maradna esély a túlélésre?

Figyelt kérdés
Szerintem másvalaki is van akit ez a kérdés foglalkoztat a jelen helyzetben, de szerintetek Afrika vagy Dél Amerika országai, részt vennének bármilyen világháborúban? Az Afrikai-Unio még a szankciókat sem akarta támogatni az EU-nak az Ukrán háború kirobbanásának az elején. Vagy lenne olyan hely egyáltalán , ahová nem jutna a radioaktív felhőből? Hiszen a Dèli féltekén más a széljárás, van ahol nem függ össze az áramlat , az Északi féltekével( kivéve Golf áramlat), de az Délről Északra halad!

2023. febr. 24. 00:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
77%
Esetleg antarktisz,mert ott logikátlan lenne robbantani,és legközelebb országok minimum 500 kmre van
2023. febr. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
76%
Sehol. A sugárzás és majd a nukleáris tél mindenhol utol fog érni egy nagyobb atomháború esetén.
2023. febr. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Holdon burgonyát kapálva.
2023. febr. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mehetsz Afrikába, Dél-Amerikába ott nem potyognának nukleáris töltetek. A radioaktív felhő eljutna oda is, de addigra felhígulna annyira a koncentrációja hogy ne jelentsen túl nagy kockázatot.

A bökkenő hogy pár hét, hónap múlva azt vennéd észre hogy nini a nyár közepén havazik. A légkörbe felvert nagy mennyiségű por felborítaná a klímát, egy igen erős lehűlést, jégkorszakot okozva ami lehet évszázadokig, évezredekig eltart (klíma-ciklusokban ez az időtáv semmiség). Már egyetlen nagyobb vulkánkitörés által felvert por is képes érezhető hatást gyakorolni a légkörre, de ahol több ezer töltet elpukkan az olyan mintha százszámra törtek volna ki vulkánok.

2023. febr. 24. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Argentína jó hely. A nácik is nagy számban menekültek oda. Több oka is volt.
2023. febr. 24. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Én is erre gondoltam, Argentina -Antarktisz, bár mind 2 helyen hideg van télen, Paraguayban voltam, ott meg rasszisták az Indiánok a fehér emberekre, pont úgy mint Peruban.😞 Talán Argentina az utolsó menedé.
2023. febr. 24. 21:00
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
#6 a nukleáris télben ott is éhenhalnál tökmindegy hova mész
2023. febr. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha rendelkezel egy életre elég felhalmozott élelemmel és vízzel, akkor több kilométerrel a Föld alatt kihúzhatod, a napvilágot jó eséllyel már látni nem fogod életed hátralévő részében, de élni fogsz, tök mindegy hova mész a világban, ez kell a túléléshez egy atomháború esetén
2023. febr. 25. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Azért nem hiszem hogy az USA-Európa-Oroszország atomháborúja esetén a bolygó déli féltekéjén ne maradna élet, meg aztán nem gondolom hogy mindenki kilőné a saját atomfegyvereit. A Déliek mindíg is háborúellenesek voltak. És nem tudom mennyi igaz, a légköri áramlatok Északról Délre terjedéséről..... Fordítva tudom hogy a Golf-áramlat meleged hoz Európába délről. 🤔
2023. febr. 25. 23:50
 10/12 anonim ***** válasza:
Talán valamelyik élhetővé tehető közeli bolygón...Holdon..?
2023. febr. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!