Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az Egyesült Államok mit...

Az Egyesült Államok mit lépne, ha a Kínai Népköztársaság blokád alá vonná Tajvant egy konfliktusban, mint ahogy az USA tette Kubával '62-ben?

Figyelt kérdés
Meghátrálnának és engedményeket tennének, mint ahogy a Szovjetunió tette vagy ők a katonai konfrontációt, összecsapásokat, akár háborút választanák inkább?

2023. febr. 25. 11:00
 1/9 A kérdező kommentje:
A szovjet haditengerészet gyengébb volt, mint az amerikai, viszont az amerikai hadiflotta, légierő most is erősebb, mint a kínai.
2023. febr. 25. 11:01
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Kína ha meg is próbálná, hamar szemben találná magukat az amerikai flottával. Az USA majdnem a világ minden pontján ott van egy katonai bázissal/anyahajóval, hogy "rendben tartsa" a dolgokat, saját érdekeit érvényesítse.

Japánban is vannak amerikai bázisok, ha jól emlékszem 1-2 anyahajó sincs messze Tajvantól, így nem menne olyan könnyedén.

Kuba esetén az volt a különbség, hogy atomháború veszélye fenyegetett, azonban itt szerintem erről szó sincs.

Provokálgatni fogják egymást, az szerintem tény, de az amerikai hírszerzés és logisztika világhírű, nagy eséllyel egy ilyen blokád hamar nagyobb konfliktushoz vezetne, ha meg is próbálnák.

Az USA szereti provokálni Kínát, chipek eladását korlátozza, Tajvant támogatja, repülőket, hajókat küld Tajvan közelébe, és nyilván mivel Kína nem akar konfliktust és nem akar bután cselekedni egy ilyen hajó/repülő kilövésével, tűri, mert mást nem tehet ésszerű keretek között. Abban biztos vagyok, hogy amint a kínai technológia közel lesz az USA technológiájához, ők is vissza fognak vágni gazdasági szankciókkal, esetleg embargóval.

2023. febr. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%

11:11: na és ki kezdett bele a Kina elleni izmozásba?

Úgy van, Donald Trump.

2023. febr. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

3-as, Trump Kína gazdasági növekedését akarta korlátozni a kereskedés korlátozásával, emellett Tajvant akarta kitörni az elszigeteltségből azzal, hogy figyelmet fordított rájuk, ezzel feldühítve Kínát.

Viszont Trump például nem adott el fegyvereket Tajvannak, de Biden igen. Az USA a saját demokrácia szemléletét köpné szembe, ha magára hagyná innentől Tajvant, őket érdekek vezérlik, Kínát pedig történelmi okok, hiszen Tajvanon van a kommunista rezsim előtti kormány.

A lényeg, hogy feszültebb a helyzet így a fegyverkezéssel Tajvan körül, de ameddig a Kínaiak nincsenek az amerikaiaknak a fejlettségi szintjéhez közel, nem fognak nagyot lépni, és ezzel vissza is él rendesen az USA.

2023. febr. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Ahogy a #2-es is írja mivel az amcsi flotta sokkal-sokkal erősebb, így Kína hátrálna meg. Nem menne bele egy eleve vesztes harcba.

Kubában is a ruszkik hátráltak meg, igaz nem kicsi szerepe volt annak hogy a háttérben sikerült megállapodnia a feleknek köztes kompromisszumról (nincs blokád, a ruszkik nem visznek atomfegyvereket és az USA is kivonja a törököktől a hadászati rakétákat).

2023. febr. 25. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy globális szinten az amerikai flotta az erősebb, de ha egy háborút nem az atlanti térségben vagy a Csendes-óceánon kell megvívni, hanem a Dél-Kínai tengeren, akkor egyáltalán nem biztos, hogy az amerikaiak lennének fölényben. Kína a szárazföldi tüzérséget, rakétarendszereket, repülőtereket is bevetheti a konfliktusban.
2023. febr. 25. 19:24
 7/9 anonim ***** válasza:
80%

#6 lehet Kínának nagyon sok szárazföldi lövege, tüzérségi eszköze van, de egy tengeren vívott háborúban azzal nem sokra megy.

Repülőgépek vonatkozásában a Navy-nak több korszerű vadászgépe van a hordozóin mint Kínának összesen + ugyebár ha már szárazföldi repterek akkor ott vannak a Tajvani repterek is. Szóval tengeri összecsapás vonatkozásában az USA van erős fölényben.

2023. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Salamon Bálint ***** válasza:
100%

A kinai hadero A2/AD kepesseget nem veletlenul a partvedelemre hegyeztek ki; azaz hogy a paetjaikat megkozelithetetlenne tegyek az amerikaibhadihajok szamara.

Ezert rendszeresitettek az DF-21 ballisztikus hajo elleni raketat vagy a J20 vadaszbombazot is.

2023. febr. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
#8 J20 ide vagy oda, a Navy a légifölényt ki tudná vívni a szorosban. Egyszerűen azért mert a hordozóikon (+ a Tajvanra esetlegesen áttelepítendő kötelékekkel) sokkal több korszerűbb géppel rendelkezik. Ötödik generációsak terén is. Esze ágában sem lenne partra szállni Kínában. Beérnék azzal - lévén sokkal több felszíni egységük van, tengeralattjáró meg pláne - hogy blokkolnák a kínai hajóforgalmat (nem csak a Dél-Kínai tengeren) ami a kereskedelem mellett az olajszállítások vonatkozásában is igen nagy érvágást jelentene (még nem csatornázódott át teljesen az orosz kőolaj-export Kínába, a meglévő vezetékek kapacitása korlátozott, a vasúti szállítás meg nem bírná önmagában fedezni a szükségleteket).
2023. febr. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!