Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Merre indítják meg az oroszok...

Merre indítják meg az oroszok a tavaszi offenzívájukat?

Figyelt kérdés

Az orosz sorozások következtében offenzív erőre tettek szert a ruszkik és nagy valószínűséggel azt rövidesen be is vetik.

Lehetséges e, hogy délen fognak támadni, Odessa és Moldova irányába?

Már csak azért is, mert Ukrajna és Moldova között beékelődve Transztrinitrában erős orosz kontingensek vannak beékelődve, amellyel mindenképpen fel kell venniük az oroszoknak az összeköttetést és ráadásul stratégiai siker lenne, ha az ukránokat elvágnák a Fekete tengertől és amúgy is ezek a területek is nagyszámú orosz lakossággal bírnak, akiknek 'felszabadítása' számukra kívánatos és propaganda értékű.



2023. márc. 3. 11:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem erre, arra....🤔
2023. márc. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
31%

:DD

Moldovában erős orosz kontingensek :DDD


Valójában az néhány ezer katona, komolyabb felszerelés nélkül.


Amúgy az offenzívát már megindították, Bahmutnál támadnak már hónapok óta, nem tűnt fel?

Ennyi tellett tőlük, több tízezer ember feláldozásával több hónap alatt elfoglaltak egy ukrán mércével mérve kis várost.


Odesszát meg a nyugati tengerpartot elfoglalni az égvilágon semmi esélyük sincs.

Partraszállni nem tudnak.

A Dnyeperen szárazföldi erővel átkelni nem tudnak.


A déli-nyugati frontokon csak kifelé fognak szorulni, nem hogy bármiféle offenzívát tudnának indítani.


Ahogy jelenleg állnak a dolgok, örülhetnek, mint majom a farkának, ha egyáltalán Donyeck megyét el tudják foglalni, de ehhez is mozgósítaniuk kellene több millió embert, legalábbis abból kiindulva, hogy Bahmutnál mekkora veszteségeket szenvedtek.


Putyin viszont egyrészt fostos, nem igazán mer meglépni olyan döntéseket, ami ahhoz kéne, hogy eredményeket érjenek el, pl. egy nagy létszámű mozgósítást.


Másrészt meg nem is lehet túl sok fogalma a valódi hadi helyzetről, hiszen a hadművelet irányítói látják, hogy össze-vissza cserélgeti Putyint a vezetést, ha rossz híreket kap, ezért nem fogják neki megmondani a valóságot.


Putyin valószínűleg abban a hitben van, hogy már hajszálnyira vannak a győzelemtől, hogy a mostani haderő jól teljesít, és hogy elég ember/fegyver/stb áll rendelkezésre.

Aztán persze amikor kiderül, hogy nem egészen úgy van az, lecserél pár vezető beosztású katonát, és majd mostantól már tényleg minden jó lesz.

És nem is akar mást hinni, mert, mint mondtam, fostos, nem tud és nem is akar kockázatos, komoly döntéseket meghozni.

2023. márc. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ukrajna java részét ellepi a sár szokás szerint, így nem érdemes offenzívába kezdeni, amíg a hóolvadás fel nem szárad.

Bahmutnál a ruszkik halomra lövik az ukránokat, akik mindig pótolják a veszteségeket és akkor az oroszok azokat is megölik.

Miszlikbe lövik őket tüzérséggel. Ott lelte halálát sajnos a magyar hegyivadász dandár is, meg az ejtőernyős alakulat is, akiket felmorzsoltak a ruszkik, alig van sajnos túlélő.

Az offenzíva még csak most fog következni, szerintem sanszos, hogy délen lesz, de lehet, hogy az eddigi kivéreztetést folytatják az oroszok.

Tud erről valaki többet, látott, vagy hallott esetleg valami érdekest?

Én a hír TV-n szoktam reggel nyolckor nézni a 'háború Ukrajnában ' műsort, ott valami ilyesmit pedzettek az elemzők.

2023. márc. 3. 12:34
 4/8 anonim ***** válasza:
22%

"Én a hír TV-n szoktam reggel nyolckor nézni a 'háború Ukrajnában ' műsort, ott valami ilyesmit pedzettek az elemzők."


Na, akkor megvan, hogy miért vagy ennyire félretájékozott...

2023. márc. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

"Én a hír TV-n szoktam reggel nyolckor nézni a 'háború Ukrajnában ' műsort, ott valami ilyesmit pedzettek az elemzők."


Ja, igen, olyan "elemzők", mint az ufókkal találkozgató Georg Spöttle, meg a két retardált konteós, Bogár László, Boros Imre, és társaik xDD

2023. márc. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mekkora fölényt tudnak kialakítani. Ha jelentősebbet akkor Chernyiv - Kijev nyugat vonal lenne célszerű és ezzel egy idejűleg Herszon így harapófogóba zárhatnák teljes Kelet-Ukrajnát.

Nem valószínű viszont hogy ekkora fölényt tudnak kialakítani, így inkább Zaproznija - Izjum csapásirány várható Dnipro, Krasnopavlivka fő célkitűzésekkel.

2023. márc. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
37%
Odessa valójában orosz nemzetiségű, mérsékelt ellenállás lenne, szerintem nem akarják szétbombázni teljesen. Földek kb. májusra száradnak ki. Szerintem novemberig foglalják el a maradék tengeri területeket. Moldova jövőre még létezni fog. Pár napja lecserélték az ország hivatalos nyelvét moldávról románra. Ennél komolyabb egyesülés kizárt. Nato tagság is kizárt, páran vétóznának magyarokon kívül, mondjuk Montenegró(valahol még szerb és oroszbarát). Nem csak orosznak nem érdeke Nagy-Románia. Moldovának lehetett volna annyi esze, hogy oroszoknak segít, hogy cserébe egy kicsiny része legalább Romániához kerülhessen. Az a nehéz, hogy szárazföldről nem támadható Odessza. Azt senki nem tudja lesz vagy sem magyar-orosz határ, de hogy román-orosz az 100%.
2023. márc. 5. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
#7. Kb minden mondatod hazugság, kár nekiállni elemezni az egész hányadékodat.
2023. márc. 6. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!