Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Azok a hazai vagy külföldi...

Azok a hazai vagy külföldi politikusok, akik Ukrajna megsegítésére hadi technikát, de főleg katonákat vezényelnének ki a frontra, vajon maguk is kimennének, sőt - küldenék a gyerekeiket is, vagy ez mind a kivételhez tartozna és menjenek inkább mások?

Figyelt kérdés

Tudjuk hogy történelmünk folyamán volt Rákóczi-féle felkelés, Kossuth-féle forradalom és volt az 1956-os forradalom és szabadságharc (amikor önkéntesek serege ment a harcba), de kétlem, hogy maguk mennének önkéntesként, vagy erre győzködnék a saját gyerekeiket.

Gyerekként személyesen átéltem a 2. világháborút. Tőlem 50 méterre esett le egy bomba a szomszéd kapuja elé, betörtek az ablakok, hullott a vakolat, épületek mentek romba, a földbe vájt bunkerban egy anyuka a gyermekágyát feküdte... Hajjaj...!

A napokban hallottam Horváth József biztonságpolitikai szakértőtől (ha jól titulálom) a tévében: "A háború nem hollyvoodi film..."



2023. márc. 4. 15:44
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
73%

ma 18:12

"Európa tele van női védelmi miniszterekkel, pontosan azért mert nem kell érteniük ahhoz amit csinálnak."

Na meg gyorstalpaló alezredessel is, csak az "államfőnő" szoknyáján ejtőernyőzött be, ugye?

De az összes többi tiszt is kb. valakinek a valakije nálunk.

2023. márc. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#4,

ajánlom, hogy (ha van módod) kérdezz meg valakit a nyugati országok némelyikéből és az USA-ból, hogy járja-e náluk olyan hír, miszerint katonákkal is kell segíteni Ukrajnát.

#8,

Donáth Annáról sem ezt, sem azt nem hallottam, pedig nézem az M1-et is és az ATV-t is, meg más adókat is. Egyébként nekem mindegy, hogy ki mit írt róla és ki kért tőle bocsánatot.

Nem tartozom egyik oldalhoz sem, tehát nem is terjesztek semmit, hiába gondolod.

2023. márc. 4. 20:49
 13/22 anonim ***** válasza:
68%
Kérdező! Ha gyerekként átélted a háborút, akkor tudod milyen az. Akkor azt is tudod, hogy a háborút távol kell tartani. Ezt most úgy lehet távol tartani, ha az ukránok minél keletebbre vetik vissza az orosz katonákat. Ha az orosz katonák Nyugat felé volulnak, akkor közeledik a háború. Ilyen egyszerű a helyzet.
2023. márc. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
87%
Hát igen. És nem árt, ha elveszik a kedvüket végleg a háborúsditól. Ha a Krím-félsziget elfoglalásánál is ilyen keményen léptek volna fel, akkor most nyugtuk lenne, és eszükbe sem jutna továbblépni.
2023. márc. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
87%

#14

Vagy ha már Grúzia után kaptak volna a buksijukra. Hitlernek is elnézték az Anschlusst meg a Szudéta-vidéket, aztán meg azon kapta magát a világ, hogy Varsót bombázta a Luftwaffe, a német Panzerek meg átszakítják a lengyel határt. Most is a világ csak lesett, amikor megindult az orosz invázió. Csak utána lett okos mindenki.

2023. márc. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos a Fidesz még utána se.
2023. márc. 4. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
44%

Tudod kérdező, én a hozzád hasonló fogalmatlan, funkcionális analfabéta vén sz..roktól elvenném a szavazati jogot. "Orbán a béke pártján áll", hát hogyne. Azért van itthon háborús veszélyhelyzet egy éve, meg azért szopja teli pofára Putyin f..szát.


Téged kéne kivezényelni Oroszországba...

2023. márc. 4. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

#13, (21:45):

Igazad van! Mutass példát és menj a frontra segíteni Ukrajnának. De haza gyere, hiszen vár a családod!

2023. márc. 5. 08:53
 19/22 A kérdező kommentje:

#17, (23:06):

"Mondhatta volna szebben, kis lovag..." (Shakespeare).

Szerencsére nem Te rendelkezel az állampolgárok szavazati jogairól.

Miért akarsz Te engem kivezényelni a frontra?

2023. márc. 5. 09:00
 20/22 anonim ***** válasza:

Akik szerint a szankciók nem hatnak Oroszországra, mit mondanak erre?

[link]

2023. márc. 5. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!