Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Az ukránok nem tartanak...

Az ukránok nem tartanak attól, hogy az orosz kisebbség egyre növekvő elnyomása, erősödő autoriter berendezkedés megnehezítheti a jövőben az ország újraegyesítését?

Figyelt kérdés

Így a krímiek, donbasziak számára egyre kevésbé tűnik vonzó vagy egyáltalán reális opciónak a visszatérés Ukrajnához, akár még visszataszító is lehet az ukrán nacionalizmus.

Igaz, Oroszországban is diktatúra van, szintén egy hanyatló ország, sok szempontból az sem vonzó oda tartozni.

Persze valójában a kijevi és moszkvai rezsim sem akarja figyelembe venni a helyiek akaratát, érdekeit, de ha a helyiek egyszer valóban dönthetnének majd a sorsukról, valószínűleg semmi igazán jó lehetőség, opció nem várna rájuk a jövőben.



2023. márc. 11. 15:18
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg aki orosz és az is akar maradni, azt vagy elüldözik, vagy kinyírják. Legalábbis ez szokott történni pl. délszláv háborúban többször is, illetve máshol is hasonló esetben. Magyarul etnikai tisztogatást végeznek az adott területen.

De egyelőre Putyin kezében vannak ezek a területek

2023. márc. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 szántóvető ***** válasza:
31%
ukrajna már csap papíron létezik.a nyugati része amerikáé,a keleti az oroszoké,bár ez jelentősen meg fog változni a háború alakulásának a függvényében.
2023. márc. 11. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1


De például a Krím lakossága 2,4 millió és ebből 1,8 millió orosz lehet. Ennyi embert nem lehet csak úgy elűzni, kiirtani, valószínűleg még Ukrajnának sem sikerülne, hiába áll mögötte az Egyesült Államok és a NATO, EU.

2023. márc. 11. 15:59
 4/6 anonim ***** válasza:
84%

Furcsák ezek a végletekig kitekert kérdések, főleg úgy hogy sok mindent összemosnak.


Vannak az ukránok, vannak az orosz anyanyelvű de magukat ukránnak vallók és vannak az orosz anyanyelvűek akik az orosz kisebbség részei. Utóbbi kettőt nem szép összemosni.


Az utóbbi kettő orosz nyelvő népesség mennyire örülhet annak, hogy az oroszok csináltak egy háborút és ronggyá lőttek mindent a településükön? Szerinted a vajdasági magyarok mennyire örülnének ha valami intergalaktikus magyar tüzérség megindulna a vajdaság elcsatolásáért és egyetlen egy ház sem maradna épen? Odaveszne a vagyonuk, életük munkája, családtagjaik.. szerinted örülnének a "felszabadítóknak"? :D


Ezt a tényezőt miért hagyja ki mindenki ezekből a kérdésekből? És ezt tök komolyan kérdem. Szerinted ennek örülnek a helyiek?


[link]


itt biztosan boldogan mondják: " de legalább oroszországhoz tartozunk":

[link]


Mert szerintem qrvára nem ám. Én sem örülnék neki, ha ideológiai alapon valami magasztos célból a földig rombolnák a lakhelyemet. Te igen?


Na pont ez az oka annak, hogy kialakult egy folyamat, ahol az orosz anyanyelvű ukrán lakosság az oroszok jelenlegi mókája miatt kezdi megtagadni a saját anyanyelvét és oda az orosz identitás.


A donbassziak számára ki is hozta el a szenvedést? Ki robbantott ki polgárháborút a Donbasszban? Csak nem Oroszország? Donbassz kiskirálya nem egy moszkvai születésű ex-FSZB tiszt? Ők szerinted 2014-óta jobban élnek egy alacsony intenzitású háborúban majd most egy teljes invázió alatt, mint békeidőben? Ha láttad a Brian életét: "mit adtak nekünk a rómaiak" :)


Na és az oroszok? 10 év háborút. Szerinted ennek a donbasszi lakosság - nemzetiségtől függetlenül - örül? Kelet-Németország örült a szovjet megszállásnak?


Ezeket miért nem veszed figyelmebe a kérdésnél, a sok felszínes baromság mellett?

2023. márc. 11. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

#4


Igazad van, szerintem a többség békében, szabadon szeretne élni.


De a konfliktus is régiónként más jellegű.

A Krím egyértelműen orosz többségű és szinte teljesen orosz nyelvű, az elszakítása békésen folyt 2014 márciusában, ott nem volt háború.


A Donbaszban, Donyeck és Luhanszk megyében folytak a legpusztítóbb harcok már 2014 óta. De abban is lehet eltérés, hogy ezért ki a felelős. Sokan pártolták az oroszok fellázadását, Oroszország beavatkozását és az ukrán hadsereg "terrorellenes hadjárata" miatt lettek egyre ellenségesebbek Ukrajnával szemben. Aztán később a Kijevi kormány elleni propaganda még inkább erősíthette ezt. Mások meg nyilván Ukrajna pártján voltak, de ők bizonyára nagyobb arányban menekültek el a régióból. A nagy többség szerintem megelégedett volna a minszki egyezményben garantált különleges státusszal, autonómiával és a megbékélést, normális életet, a gazdaság helyreállását szerette volna. Én sem gondolom, hogy örültek a 2022-ben kirobbantott nyílt háborúnak.


Aztán Herszon és Zaporizsje megyékben főleg csak egy szűk kisebbség támogatja Oroszországot, az oroszok aránya sem nagy, az ottani lakosok minden bizonnyal egyértelműen vissza szeretnének térni Ukrajnához.

Itt a vízmegosztás lehetne kérdés, mivel 2014 után Ukrajna elvágta a Krím vízellátását nehéz helyzetbe hozva, meggyötörve ottani gazdaságot, lakosságot. Egyes vélemények szerint (amiben én nem igazán hiszek) a háború, invázió fő oka is a vízért való küzdelem volt.

2023. márc. 11. 21:13
 6/6 anonim ***** válasza:

"Sokan pártolták az oroszok fellázadását, Oroszország beavatkozását és az ukrán hadsereg "terrorellenes hadjárata" miatt lettek egyre ellenségesebbek Ukrajnával szemben."


Ez így khm. Az ukrán terrorellenes akció volt előbb és nem az orosz beavatkozás? Ne már :D

2023. márc. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!