Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Igaz lehet az elmélet, hogy a...

Igaz lehet az elmélet, hogy a Nyugat ráunhat a háborúra, nem is akarják bármi áron legyőzni Oroszországot, nem fogják mindenben, mindvégig támogatni Ukrajnát, így a kijevi vezetés rákényszerülhet majd a tűzszünetre, béketárgyalások megkezdésére?

Figyelt kérdés

2023. márc. 11. 16:42
1 2 3 4
 11/35 anonim ***** válasza:
67%
Igaz, csak éppen azt nem tudni hol jön el a határ. Egyenlőre a nyugat még bőven jobban bírja pénzzel mint az oroszok. Az USA pláne kényelmes helyzetben van (nem a ruszkiktól vették a gázt, kőolajat), a háborúnak szinte alig van rá nézve gazdasági hatása.
2023. márc. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/35 A kérdező kommentje:

#10


Igen, ilyen értelmezés is van, én is ilyesmire gondoltam a kérdésben.


Másrészt viszont csak Ukrajna úgy tudna nagy eredményeket elérni és talán megnyerni a háborút, ha több és jobb fegyvereket kap. Ukrajna már rég leadta az igényeit: 400 modern tank, 200 db F-16-os, radar elleni rakéták, nagy hatótávolságú precíziós rakéták nagy mennyiségben, tengeralattjárók stb.

2023. márc. 11. 22:10
 13/35 A kérdező kommentje:

#11


És ami még fontos, hogy az USA-t a háborús menekültáradat sem érinti.

2023. márc. 11. 22:10
 14/35 anonim ***** válasza:
84%

#13 duplán jól jár az USA. Egyrészt kiüti az oroszok operatív képességeit, leválasztja az EU-ról, totálisan beszorítva őket. Másrészről már úgyis szálka volt a szemükben az EU gazdasági nyomulása. Na most azt is jól megfarigcsálják.

Mindazonáltal az EU is pozitívan jöhet ki a storyból. A teljes ukrán piac az ölébe hullhat. Ha ügyesen kufárkodik akkor meg tudja majd kérni a további privatizációk, az érdekeltségek, koncessziók újraosztásánál a segítség árát. Bár ez csak hosszú távon lesz igaz, addig viszont tömény szívás gazdaságilag a háború az EU-nak.

2023. márc. 11. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
74%

7) ha ilyen okos vagy akkor áruld el hogy

- miért fogyott ki a nato a lőszerből?

-miért hajlandó biden lemondani ukrán megyékről és miért szorgalmazza az ujrán béketárgyalást?

2023. márc. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
100%

Ukrajna leadta a rendelését, ez vicc. 400 modern tank, vicc Hányat kap, és mikor a valóságban. Az igazi modern tankokat nem akarják odaadni. Scholz megegyezett Bidennel, együtt adják a Leopárdot és az Abrams-et. Aztán amerika kitalálta, hogy abból a 10 ezer legyártott példányból nincs egy sem amit oda tudnak adni. Majd elkezdenek nekik gyártani külön, talán odaér 1-2 év múlva. Kabaré.

A többi tank modernebb, mint a régi szovjet tankok, de nem modernek.


Kapnak 2 tucat challengert az angoloktól. Nagyon jó személyzet kell bele, mert az eleje a 2 lánctalpak között 7cm sima acéllemezből áll, tehát papírvékonyságú. Egyetlen pozitívuma a jó toronypáncél, de minden más tekintetben elavult. Cserébe még csak nem is nato kompatibilis. Egy elavult tank, ami az idők elején még jó volt, mára régi, néhány technikai ponton régebbiek, mint a szovjet tankok, és még lehetne sorolni.


Leopárd 2, ezekből sem kapnak sokat, amit igen az többnyire az a4. Nem rossz tank, de ez is elavult, főleg páncélvédelem terén. Eléggé rossz páncélzattal rendelkezik, a következő generáció (a5) kapott rengeteg védelmet pont ezt orvosolva, a különbségek szabad szemmel is láthatók.


Leopárd 1, igazi régi tank, gyors, fürge, de nem rendelkezik páncéllal.


Az F16 sem reális egyhamar ilyen mennyiségben. A pilóta képzés kb 9 hónap. Ennyi géphez 4000 fő földi személyzet szükséges, és rengeteg pénz a karbantartásra.


Tehát a realitás néhány használt mig átadása, pár tucat "modern" tank a régi gyenge verziókból.

2023. márc. 12. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 kürasszír ***** válasza:
100%

# 16


IDÉZLEK: "Kapnak 2 tucat challengert az angoloktól. Nagyon jó személyzet kell bele, mert az eleje a 2 lánctalpak között 7cm sima acéllemezből áll, tehát papírvékonyságú."


A "lánctalpak közötti" rész már majdnem a tank hasa, azt gyakorlatilag lehetetlen eltalálni, másrészt azon a részen az M1 Abrams páncélzata is relatíve vékony.


A Challenger 2-es pótpáncélzattal 75 tonna tömegű, azaz a világ egyik legnehezebb, ha nem legnehezebb harckocsija, mert az egyik legjobban páncélozott tank.

2023. márc. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 kürasszír ***** válasza:
80%

# 10


IDÉZLEK: "Az emberek nem akarnak ennél több áldozatot hozni az ukránokért. 1 éve még elképzelhetetlen lett volna, hogy egy országban 30 ezer ember követeli, hogy ne támogassa fegyverrel Ukrajnát, ez ma történt Csehországban akik kimentek tüntetni."


Pont Csehországban nyert 2023. január 27-28-án, 70,22 %-os, magas részvételi mellett nagyarányú, 58,33 %-os eredménnyel Petr Pavel, aki harciasan oroszellenes, és támogatja az ukrajnai fegyverszállításokat.


Még az ukrajnai fegyverszállításokat és a háborút ellenző Andrej Babiš csak 41,67 %-os eredményt ért el, azaz sima vereséget szenvedett.

2023. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 kürasszír ***** válasza:
80%

# 10


Ezek a 2023. január 27-28-i cseh köztársasági elnökválasztás eredményei.


Oroszellenes szankciókat és ukrajnai fegyverszállításokat támogató jelölt: 58,33 %.


Ukrajnai fegyverszállítást és a szankciókat ellenző jelölt: 41,67 %.


Vagyis Csehországban stabil kisebbségben vannak az ukrajnai fegyverszállítások és az oroszellenes szankciók ellenzői.

2023. márc. 12. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
62%

Először is, az irányról beszéltem, nem arról, hogy az emberek most nem akarnak fegyvert adni. 1 éve elképzelhetetlen lett volna, hogy 30 ezer ember tüntessen ez ellen, vagy, hogy Berlinben 15 ezer ember tüzzön virágokat szovjet tankokra. Ez egy irány, minden egyes nappal nő azoknak a száma, akik nem akarnak fegyvert adni. Ha Ukrajna nem ér el eredményt, akkor borítékolható a sorsa.


A tankokról pedig, a challenger nem kapott páncélfrissítést, jött rá egy erősítés, de attól nem változott meg a tank. 2 négyzetméternyi 7centis lemezen minden átmegy és ez nem is kicsi célpont. A legfejletlenebb nem NATO kompatibilis ágyúval rendelkezik, emiatt a legpontatlanabb modern tank (nem gyárt hozzá lőszert senki stb.), első generációs hőkamerák, régebbi technika mint a szovjet, annyi karbantartást igényel mint egy abrams, az alsólemez ugye papír, reaktív páncél nincs, hatalmas előnye a nagyon erős toronypáncél, ebből következik a súly, ami hátrány a puha talajon vagy necces hidakon. A tankot már rég nem gyártják, anglia is leselejtezi őket, vagy átalakítja magának (új korszerűbb ágyú), hogy mégse maradjanak tank nélkül, a többi megy Ukrajnába, jobb sorsa lesz ott, mintha kukáznák őket a többivel.


A Leopárd2 folyamatosan frissül, a Leopárd2a4 és az a5 között hatalmas különbségek vannak és így haladva egyre jobbak.

Az abramsnak is voltak gyengepontjai, alsólemez, de a legújabbak már sokkal sokkal sokkal erősebbek, és ezek a frissítések teszik őket sokkal erősebbé. 20 évvel ezelőtt lehet hasonlóak voltak, de a Leo-t és az Abrams-et mai napig erősítik.



A kérdés, hogy pontosan mit kap Ukrajna. Leopárdból sokan a régit adják, néhány ország talán ad új Leopárdokat, de elhanyagolható mennyiségben. Amerika sem a legmodernebbet fogja adni szerintem. Külföldi országokba is sokszor gyengébb páncélzatú tankokat vitt, nagyon félnek attól, hogy orosz kézbe kerülnek ezek, ezért sem valószínű, hogy a legerősebb tankot adják.

2023. márc. 12. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!