Kezdőoldal » Politika » Hadsereg, hadvezetés » Finnország és Svédország...

Finnország és Svédország népszavazással döntött a NATO tagságról, vagy csak simán a politikusaik?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 5. 14:07
1 2
 11/12 kürasszír ***** válasza:

# 10


Hát, ha szerinted teljesen lényegtelen, hogy mekkora arányban támogatták a választott parlamenti képviselők a svéd, illetve finn NATO-tagságot, akkor valóban semmi jelentősége.


Tök mindegy, hogy a 200 fős finn parlamentben például 96 : 95, vagy, mint ahogy történt 184 : 7 arányban szavazzák meg a belépést?


Hát egyáltalán nem mindegy.


A 184 : 7 finn parlamenti szavazatarány azt jelenti, hogy Finnországban nincs komoly politikai erő, amely ellenezné a NATO-tagságot, azaz azt minden komoly politikai erő támogatja.

2023. ápr. 6. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

11: olvasd el mégegyszer magát a kérdést. Nem poltikai erők támogatásáról szól a témában.


Én egy pillanatig nem vitattam, hogy a megválasztott politikusok mit szavaznak meg. Sőt azt sem (korábbi kommentem) , hogy egy népszavazás is biztosan NATO-tagság mellett lenne a két országban.


Pusztán kíváncsi voltam, hogy konkrétan megkérdezték-e az állampolgárokat.


Azóta az eredeti kérdésem már kiderült. Nem.

2023. ápr. 6. 20:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!